Akių ir ausų priežiūra

surastų prekių kiekis: 37

Ausų ir akių higiena - svarbiausių katės pojūčių apsauga

Tinkamai parinkta mityba ir tinkama higiena padės jūsų katei ilgai išlikti sveikai. Be mitybos, burnos higienos, kailio, nagų ir apsaugos nuo parazitų, taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į ausų ir akių priežiūrą. Sveikai katei šiuo atžvilgiu nereikia daug dėmesio, tačiau svarbu atidžiai stebėti pokyčius šioje srityje ir taikyti tinkamą profilaktiką. Taip galėsite laiku reaguoti į atsiradusius nerimą keliančius simptomus ir išvengti nemalonių aplaidumo pasekmių.

Katės ausyse gali išsivystyti įvairios ligos - ausų niežai, bakterinės ar grybelinės infekcijos - tai tik kelios iš jų. Ausų ligos yra sunkiai gydomos ir kartojasi. Štai kodėl taip svarbu reguliariai valyti katės ausis. Tačiau ši procedūra nėra maloni. Kaip išvalyti katės ausis, kad jums ir jūsų katei nekiltų streso? Pirmiausia turite pripratinti savo katę prie ausų valymo, o po jo ją apdovanoti. Tuomet katės ausų higiena nekels rūpesčių ir galėsite būti tikri, kad jūsų augintinė yra visiškai sveika.

O kaip dėl akių? Regėjimas yra vienas svarbiausių katės pojūčių. Aštrus katės žvilgsnis ir akių gylis žavi žmones nuo seno. Kad katės akys būtų sveikos, atliekant kasdienius priežiūros darbus svarbu nepamiršti patikrinti akių, nes jų nepriežiūra gali sukelti rimtų ligų.

Kaip valyti katės ausis?

Kačiuko ausų priežiūros pagrindas - stebėti ir tikrinti jų būklę. Kartą per savaitę atliekama "apžiūra" leis įvertinti, ar katės ausyse nėra nerimą keliančių simptomų, pavyzdžiui, skausmo liečiant, tamsių išskyrų, nemalonaus kvapo ar pūlių. Šie simptomai rodo ligą, todėl turėtumėte nedelsdami su savo kate apsilankyti pas veterinarijos gydytoją.

Dažnai pasitaiko ir perteklinės ausų sieros katės ausyse. Ji nėra pavojinga katės sveikatai, tačiau turėtų būti reguliariai šalinama. Geriausiai tinka medvilninis tamponas, pamirkytas specialiame kačių ausų valiklyje. Rinkoje yra daug tokių preparatų. Įsitikinkite, kad kačių ausų lašų sudėtyje yra medžiagų, tirpinančių sekretą, pavyzdžiui, etilenglikolio, oksietileno junginių ar glicerolio, taip pat dezinfekuojančių medžiagų, pavyzdžiui, žolelių ar aliejų. Tai veiksmingai išvalys nešvarias kačių ausis, taip pat sunaikins ant ausų paviršiaus susidariusias bakterijas ir neleis joms daugintis.

Kačių akių ligos ir prevencija

Katės akys linkusios sirgti įvairiomis ligomis. Dažniausiai pasitaikanti yra konjunktyvitas. Didžiausias pavojus kyla nusilpusioms, imuniteto sutrikimų turinčioms katėms. Tokioms katėms konjunktyvitas gali išsivystyti į pavojingą ir užkrečiamą kačių karštinę. Regos organą taip pat gali pažeisti traumos ir svetimkūniai, dėl kurių gali atsirasti ragenos išopėjimas ir užsikimšti ašarų latakai. Kaip ir žmonės, katytės taip pat gali sirgti katarakta, tinklainės degeneracija ir kitomis sunkiomis akių ligomis. Tuomet būtinas veterinarinis gydymas.

Kaip prižiūrėti katės akis? Kačių akių priežiūra nėra sudėtinga procedūra. Prevencinės akių priežiūros pagrindas yra stebėjimas. Tai reikėtų daryti net kasdien, nes daugumą nerimą keliančių simptomų galima pastebėti kasdien žaidžiant su kate. Akių obuolių spalvos pakitimai, iš akių besiveržiantys pūliai ar gleivės, paraudimas ar kiti akies paviršiaus pokyčiai gali rodyti ligą. Taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį, ar po katės vokais nėra svetimkūnio, ir atidžiai stebėti katės elgesio pokyčius. Akių trynimas letenėlėmis ar vokų mirksėjimas turėtų įspėti kiekvieną šeimininką. 

Be reguliaraus lankymosi pas veterinarijos gydytoją, oftalmologinę profilaktiką reikėtų atlikti ir namuose. Plaunant akies sritį pašalinami nešvarumai, nuraminamas sudirgimas ir sudrėkinamos akys. Kuo reikėtų plauti katės akis? Geriausiai tinka vaistažolių pagrindu pagaminti skysčiai (ežiuolės arba arbatos esencija). Akių lašai katėms, lašinami tiesiai į akių junginės maišelį, taip pat gerai padeda atblokuoti ašarų latakus.

Daugelis kačių savininkų nesuvokia, kaip svarbu profilaktiškai rūpintis kačių ausų ir akių sveikata. Atminkite, kad jūsų katė negali pati pasirūpinti akių ir ausų higiena, todėl skirdami laiko katės ausų valymui ir akių priežiūrai galite apsaugoti ją nuo rimtų ir dažnai pasikartojančių ligų.

    pixel