Bakterijos ir biostarteriai

surastų prekių kiekis: 18

Bakterijos akvariume - valymas ir teisinga biologinė pusiausvyra

Švarus akvariumas nereiškia sterilus. Bakterijų turi būti, kad organizmai turėtų tinkamą aplinką. Akvariumas taip pat neturėtų būti ištuštinamas per dažnai, kad jame gyvenantys organizmai galėtų tinkamai vystytis. Jei tai jau būtina, tuomet naudokime preparatą, kuris greitai nustatys biologinę pusiausvyrą ir užtikrins bakterijų buvimą.

Kodėl? Todėl, kad kiekvienas organizmas turėtų susidurti su bakterijomis, kurios ne tik turi neigiamą, bet ir teigiamą poveikį, ypač augalams ir akvariumo gyvūnams. Dėl tos pačios priežasties labai svarbu nenaudoti vandentiekio vandens akvariumui pripildyti, nes jame esantis chloras sunaikins reikalingas bakterijas. Balansui palaikyti dažnai naudojamos akvariumo bakterijos, kurios parduodamos gyvūnų augintinių ir akvariumų parduotuvėse. Šie preparatai dažnai būna skysto pavidalo, tačiau gali būti duodami ir ampulėmis ar kapsulėmis. Šie preparatai tirpsta vandenyje, tačiau juos reikia naudoti dozuojant tinkamą medžiagos kiekį, atsižvelgiant į akvariume esantį vandenį.

Kokios bakterijos tinka akvariumui?

Atkreipkite dėmesį, kad akvariumo negalima valyti cheminėmis medžiagomis ar plovikliais, jie taip pat gali sunaikinti norimas bakterijas - jei norite naudoti valymo tirpalus, rinkitės tinkamus gyvūnėlių parduotuvėse. O tokio tipo preparatų asortimentas tikrai platus. Bakterijų ir biostatytojų pagrindą sudaro gyvos bakterijų kultūros, todėl jie gerina akvariumo vandens būklę ir jame gyvenančių organizmų gyvenimo kokybę. Be to, jie gali slopinti patogeninių mikroorganizmų augimą. Tačiau jei vanduo vis dėlto užsikrečia, pavyzdžiui, žuvų raupais, kovai su šia liga galima naudoti specialų preparatą.

Visi produktai, tokie kaip, pvz., akvariumo biostarteris, turėtų būti naudojami laikantis gamintojo nurodymų - tiek naudojimo dažnumo, tiek rekomenduojamų dozių. Biostarteriai - tai bakterijų padermės, kuriomis siekiama sukurti naudingą akvariumo mikrofauną ir kovoti su nepageidaujamais dumbliais. Tinkamai maitindamos jos palaiko augalų augimą ir žuvų gyvenimo kokybę. Parduotuvėse galite rasti konkrečioms augalų ar žuvų rūšims skirtų preparatų.

Akvariumo bakterijos augalams

Dauguma akvariumų valymo veiksmų taip pat yra mechaniniai, kad juose esančios bakterijos išgyventų ir palaikytų juose gyvenančių organizmų augimą. Be žuvų, akvariumuose yra ir augalų. Į jų mitybą taip pat reikėtų atsižvelgti. Pavyzdžiui, norint, kad jie tinkamai augtų, reikia pasirūpinti geležimi, chlorofilo sudedamąja dalimi. Dėl šio elemento trūkumo gali sutrikti augimas ir lapai gali būti blyškūs, negražios išvaizdos.

Kita vertus, anglies trąšos palaiko organinių junginių gamybą fotosintezės metu ir taip pat prisideda prie biologinės pusiausvyros palaikymo. Jei norite vešlių, žalių augalų ir sveikai atrodančių gyvių, turėtumėte juos tinkamai maitinti ir investuodami į akvariumo biostatą. Parduotuvėse taip pat galime rasti preparatų gėlam ir jūros vandeniui su atrinktomis nitrifikuojančių bakterijų padermėmis. Jos labai palengvina akvariumuose gyvenančių organizmų priežiūrą, taip pat palengvina valymą, nes turi įtakos vandens švarumui.

    pixel