Aeratoriai,filtrai

surastų prekių kiekis: 95

Akvariumo filtras - kodėl verta jį turėti?

Akvariumas neabejotinai papuošia bet kuro namo ar buto interjerą. Užtenka mažas stiklinis rutulys su keliais plaukiojančiais gyvūnėliais. Daugelis žmonių, kurie dėl įvairių priežasčių negali laikyti kitų gyvūnų, renkasi žuvis. Kodėl verta?

Stebint povandeninį pasaulį sumažėja stresas ir atsipalaiduojama. Turint namuose žuvų taip pat lengva mokintis (arba mokinti jūsų vaikus), kaip prisiimti atsakomybę ir rūpintis gyvūnais. Nors akvariumą išlaikyti švarų ir rūpintis jo gyventojais nėra sudėtinga, žuvytės taip pat yra atsakomybė. Joms, kaip ir bet kuriam kitam namų augintiniui, reikia priežiūros ir tinkamų sąlygų. Vien stiklinio "namo" nepakanka. Pagrindinė jo įranga turi būti akvariumo filtras.

Kad žuvims būtų sudarytos optimalios gyvenimo sąlygos, akvariumas turi būti tinkamai valomas, o vanduo aeruojamas. Šiam tikslui naudojami aeratoriai ir akvariumo filtrai. Tinkamos įrangos pasirinkimas priklauso nuo daugelio veiksnių. Be kita ko, galite naudoti vidinius filtrus arba išorinius modelius. Kaip išsirinkti geriausią įrenginį?

Akvariumo filtrų užduotis - nuolat valyti vandenį nuo visų rūšių teršalų. Priešingu atveju nešvari aplinka, kurioje plaukioja žuvys, gali neigiamai paveikti jų sveikatą. Švarus vanduo, kurį užtikrina tinkamas akvariumo filtras, pakeičia jų natūralią aplinką. Be to, tai leidžia tinkamai vystytis ir augti dugne pasodintiems augalams. Natūraliose vandens talpyklose šis procesas vyksta automatiškai - nereikia jokių vidinių ar išorinių filtrų. Kita vertus, akvariumą reikia papildomai filtruoti ir nuolat šalinti medžiagų apykaitos produktus, negyvus augalus ar dulkių daleles, dėl kurių vanduo tampa drumstas.

Vanduo filtruojamas trimis skirtingais būdais. Mechaniniai akvariumo filtrai pašalina fizines priemaišas. Juose naudojamos kasetės paprastai yra pagamintos iš tarpinio audinio arba nailono. Cheminis filtravimas pašalina pavojingus cheminius junginius. Paskutinis filtravimo būdas yra biologinis filtravimas. Tokie valytuvai suskaido kenksmingą amoniaką į nitritus ir nėra pavojingi žuvims.

Norėdami išsirinkti tinkamus akvariumo filtrus, atkreipkite dėmesį ne tik į tai, kaip veikia skirtingi modeliai, bet ir į jų našumą bei dydį. Akvariumo dydis yra esminis kriterijus sprendžiant, kokį filtrą pirkti. Kad įrenginys veiktų efektyviai, turėtumėte laikytis pagrindinės formulės: akvariumo talpa x3 (su nedidelėmis atsargomis x2). Geri akvariumo filtrai, turintys pakankamą galią, leis visą akvariumo vandenį perpumpuoti bent kartą per valandą, o tai yra optimalus standartinio akvariumo filtravimo lygis.

Akvariumo vandens filtras - naudojimas

Vienas akvariumo filtras skiriasi ne tik filtravimo, bet ir montavimo būdu. Pagal pagrindinį prietaisų skirstymą skiriami vidiniai ir išoriniai filtrai. "ZooKaralyste.lt" asortimente rasite abiejų tipų gaminių. Akvariumo filtrų įrengimo būdas turi įtakos ir žuvų namelio estetikai, ir prietaisų veiksmingumui ar jų kainai.

Internetinėje parduotuvėje siūlomi vidiniai filtrai tvirtinami prie akvariumo vidinės dalies siurbtukais. Naudojant vidinius filtrus galima filtruoti visais 3 būdais. Jų neabejotini privalumai - mažas energijos suvartojimas ir paprastas montavimas. Vidiniai filtrai yra vieni populiariausių šio tipo įrenginių. Jie dažnai naudojami namų akvariumuose. Jie taip pat yra gana nebrangūs, todėl puikiai tinka pradedantiesiems akvariumininkams.

Vidinis filtras užima daug vietos akvariume ir kartais gali būti triukšmingas. Jei jūsų akvariumas yra palyginti mažas, atsižvelkite į šį veiksnį. Taip pat yra manančių, kad vidiniai filtrai gadina žuvų namelio išvaizdą. Turėkite tai omenyje svarstydami apie jų įsigijimą.

"ZooKaralyste.lt" asortimente esantys išoriniai akvariumo filtrai skirstomi į kaskadinius ir kibirinius. Kaskadinis filtras tvirtinamas prie akvariumo galinės arba šoninės sienelės išorinės dalies. Šio tipo filtras veikia paimdamas vandenį iš akvariumo, praleisdamas jį per mechaninį ir biologinį filtrą ir tada kaskadomis išleisdamas atgal į akvariumą. Šio tipo akvariumų filtrai yra labai populiarūs tarp akvariumininkų dėl paprasto montavimo, mažų energijos sąnaudų ir didesnio filtravimo medžiagos paviršiaus ploto nei vidiniai filtrai.

Tačiau ne kiekviename akvariume galima įrengti tokio tipo filtrą, todėl perkant reikia į tai atsižvelgti. Priešingai nei atrodo, ne viskas priklauso nuo dydžio. Tokius filtrus galite naudoti mažesniuose akvariumuose.

Kibiriniai filtrai atlieka mechaninį, biologinį arba cheminį filtravimą. Po akvariumu montuojamas prietaisas yra kibiro formos - iš čia ir pavadinimas. Tai brangiausias akvariumo filtras. Tačiau kaina neatsiejama nuo kokybės. Šis filtras tai efektyviausias ir geriausias rinkoje esantis modelis. Kibiriniai filtrai taip pat laikomi technologiškai pažangiausiais. Jie veikia tyliai ir jų nereikia dažnai valyti.

Geriausias akvariumo aeratorius - kokį pasirinkti ir kuo vadovautis perkant?

Akvariumo filtras - būtinas prietaisas. Jis ne tik valo vandenį, bet ir daro jį skaidresnį. Laikui bėgant vanduo akvariume natūraliai drumstėja. Akvariumo filtrus naudokite net jei reguliariai ir dažnai keičiate vandenį į šviežią. Taip pat nepamirškite keisti susidėvėjusias kasetes. Mūsų internetinėje parduotuvėje "ZooKaralyste" taip pat galima įsigyti priežiūrai reikalingų produktų. Tai užtikrins, kad jūsų akvariumo filtras visada atliktų visą savo paskirtį.

Apart filtrų, akvariume taip pat turėtų būti įrengtas geros kokybės aeratorius. Įrengti aeratorių ypač svarbu, jei akvariume laikote daug žuvų arba jei akvariume yra mažai augalų, kurie gamina deguonį.

Aeratoriai skirstomi į du tipus: membraninius ir stūmoklinius. Membraniniai siurbliai, vadinamieji buzeriai, yra populiariausi. Juos sudaro būgnas su gumine diafragma ir vožtuvas. Šio tipo aeratorius yra palyginti nebrangus, tačiau jo trūkumas gali būti triukšmingas prietaiso veikimas. Stūmokliniai aeratoriai labiau paplitę tarp patyrusių akvariumininkų. Šis vandens aeratorius pasižymi tyliu veikimu ir dideliu efektyvumu. Dažniausiai montuojamas dideliuose akvariumuose.

Kuris akvariumo aeratorius yra geriausias, pirmiausia priklauso nuo jo efektyvumo ir energijos suvartojimo. Efektyvumas vertinamas pagal prietaiso galią ir vandens srautą per valandą. Kuo aukštesni šie parametrai, tuo veiksmingesnis prietaisas. Antrasis svarbus kriterijus perkant aeratorių yra energijos suvartojimas. Šis prietaisas veikia kelias valandas, o daugeliu atvejų – visą laiką. Energiją taupantys modeliai gerokai sumažins elektros energijos sąnaudas.

Ar norite prižiūrėti savo akvariumą? Padarykite tai su "ZooKaralyste.lt" pagalba!

Naudodami tinkamus akvariumo filtrus ir aeratorius, žuvims sudarysite geriausias sąlygas vystytis. Tačiau išsirinkti akvariumo įrangą nėra lengva - geri akvariumo filtrai ar aukštos kokybės aeratorius dažnai reikalauja didelių išlaidų. Pravartu palyginti skirtingų gamintojų pasiūlymus aeratorių arba akvariumo filtrų kategorijoje. Internetinėje parduotuvėje tas pats produktas dažnai parduodamas už daug geresnę kainą nei stacionariose parduotuvėse.

"ZooKaralyste.lt" zoologijos prekių parduotuvė yra profesionali vieta, kurioje galite įsigyti geros kokybės produktų savo žuvims. Į asortimentą įeina aukštos kokybės akvariumų filtrai, valikliai, termometrai ir vandens testeriai. Taip pat rasite aukštos kokybės gerai žinomų prekių ženklų pašarų įvairioms žuvų rūšims. Peržiūrėkite visą akvariumų produktų asortimentą ir raskite geriausiai jūsų poreikius atitinkančius gaminius. Ar namuose turite daugiau augintinių? Mūsų internetinėje parduotuvėje "ZooKaralyste.lt" taip pat galite užsisakyti gaminių šunims, katėms, paukščiams, ropliams ir graužikams.

pixel