Britų trumpaplaukė katė

surastų prekių kiekis: 16

Britų katė - charakteristika

Britų katė yra viena didžiausių trumpaplaukių kačių veislių. Veislės ištakos siekia senovės Egiptą, tačiau jų tėvyne laikoma Didžioji Britanija. Dėl jų meilės maistui ir įgimto "pūkuotumo" reikėtų atkreipti ypatingą dėmesį į tai, ką britų katės ėda, nes jos linkusios tukti. Rinkoje yra daug specializuoto maisto, skirto būtent šiai veislei. Į ką turėtumėte atkreipti dėmesį rinkdamiesi tokį ėdalą?

Kuo šerti savo britų katę?

Kiekviena katė, nepriklausomai nuo jos veislės, yra gimusi mėsėdė, todėl jos mitybos racione turėtų vyrauti mėsa. Jei nusprendėte rinktis paruoštą maistą savo britų katei, pirmiausia atkreipkite dėmesį į maisto kokybę. Sausas maistas britų katėms visų pirma turėtų pasižymėti dideliu mėsos kiekiu. Šiai veislei skirtas maistas taip pat turi tinkamą baltymų ir riebalų santykį ir yra praturtintas l-karnitinu, vitaminais ir mineralais. Toks britų katei skirtas maistas leis jai išlaikyti tinkamą svorį ir išlikti sveikai.

Šlapias maistas britų katėms taip pat yra geras pasirinkimas. Jį galima šerti kartu su sausu maistu ir taip papildyti racioną. Kaip ir sauso maisto atveju, renkantis paketėlius ar skardines, svarbu atkreipti dėmesį į kokybę arba, paprasčiau tariant, į mėsos kiekį maiste. Gerai subalansuotas visavertis kačių maistas primena natūralų šių medžiotojų maistą, t. y. žalią mėsą, todėl jį lengvai suvalgo visos katės. Be to, drėgname maiste yra daug naudingų sudedamųjų dalių, pavyzdžiui, vitaminų ir mineralų, kurie palaiko katės organizmą.

Svarbu prisiminti, kad renkantis maisto produktus svarbu atkreipti dėmesį ir į jų paskirtį. Taip yra todėl, kad kačiukų poreikiai skiriasi, suaugusių kačių poreikiai skiriasi, o vyresnių kačių ar nėščių kačių poreikiai skiriasi. Tiek sausas, tiek drėgnas maistas yra atitinkamai paženklintas, todėl lengvai sužinosite, kuris maistas mažam britų kačiukui, suaugusiai ar vyresnio amžiaus katei bus tinkamiausias ir atitiks mitybos reikalavimus tuo augintinio raidos etapu.

Kuo dar galima šerti britų katę?

Paruošti maisto produktai pasižymi gera sudėtimi ir, svarbiausia, patogumu. Tačiau retkarčiais į savo britų katės racioną verta įtraukti žalios mėsos. Jautiena, ėriena ar paukštiena suteiks jūsų katei daug vertingų maistinių medžiagų ir patenkins kačių mėsėdžio instinktą. Kaip skanėstą, bet, kaip rekomenduoja daugelis specialistų, ne dažniau kaip kartą per savaitę, savo katei galite duoti subproduktų, kuriuose yra daug vitamino A ir D. Kai kurios britų katės mielai ėda ir daržoves, pavyzdžiui, morkas ir žirnius.

Tačiau svarbu atminti, kad mėsa ar daržovės neturi būti pagardintos prieskoniais, nes druska ir kiti prieskoniai kenkia katėms. Verta pabrėžti, kad ir koks maistas karaliaus britų katės dubenėlyje, svarbu, kad katė turėtų nuolatinę prieigą prie šviežio vandens.

Britų katė - skirtas maistas ar kitas?

Gyvūnų augintinių parduotuvių lentynose rasite britų katėms skirto maisto. Jie pasižymi optimalia sudėtimi ir geru baltymų ir riebalų santykiu, kad jūsų britų katė išliktų sveika ir išlaikytų tinkamą svorį. Tačiau svarbu prisiminti, kad nebūtina apsiriboti tik vienu specialiai šiai veislei skirtu ėdalu.

Iš tiesų britų kačių šėrimas mažai kuo skiriasi nuo kitų veislių kačių šėrimo. Tai ypač svarbu kelių skirtingų veislių kačių savininkams, kuriems būtų nepatogu pirkti atskirą ėdalą kiekvienai atskirai. Apibendrinant galima teigti, kad geriausias maistas britų katei yra toks, kuris yra natūralios sudėties ir turi daug mėsos, o svarbiausia - patiks jūsų katės skoniui.

    pixel