Sausas ėdalas katėms

surastų prekių kiekis: 890

Sausas kačių maistas - nuomonės ir mitai

Kačių šeimininkai turi keletą pasirinkimų, kaip šerti savo augintinius. Būdami kačiuko savininkais, be abejo, žinote, kas yra drėgnas ir sausas maistas. Galbūt esate susidūrę ir su kitomis kačių maisto formomis, tačiau minėtosios šiuo metu yra vienos populiariausių. Deja, tarp augintinių savininkų vis dar daug mitų, kad sausas maistas nėra geriausias pasirinkimas. Tačiau ar tai tiesa?

Gerai paruoštą sausą ėdalą turėtų sudaryti daugiausia mėsos produktai, papildyti kitomis vertingomis maistinėmis medžiagomis. Be to, kieti "traškučiai" padeda palaikyti gerą katės dantų ir dantenų būklę. Jie padeda katei pašalinti apnašas ir dantų akmenis.

Daugelis kačių globėjų susiduria su dilema - drėgnas ar sausas kačių ėdalas? Maisto kaina yra vienas iš veiksnių, padedančių apsispręsti. Daugelis šeimininkų, ypač tie, kurie augina daugiau nei vieną katę, ieško patogaus ir pigaus varianto. Sausas kačių ėdalas nesugenda per greitai, todėl galite įsigyti didelį maišą ir palaipsniui atskirti ėdalą savo katei. Apskaičiavus vieno kilogramo maisto kainą, šis variantas dažnai pasirodo esąs pigiausias. Dar viena priežastis - patogumas ir paprastas sauso maisto dozavimas, taip pat jo maistingumas ir daugybė naudingų maistinių medžiagų, esančių jo sudėtyje.

Tačiau nepamirškite, kad sausą kačių ėdalą reikia laikyti tinkamomis sąlygomis, kad jis neprarastų savo originalaus skonio ir intensyvaus aromato. Prekių ženklai ateina į pagalbą kurdami pakuotes, kurios leidžia kačių maistą pakartotinai uždaryti. Jei gamintojo pakuotė nebesandari, maistą iš maišelio galite išpilstyti į pakartotinai uždaromą indą - taip maistą laikyti ir naudoti dar paprasčiau, be to, maistas ilgiau išlaiko savo savybes, aromatą ir skonį.

Tinkamo maisto pasirinkimas ir gerai subalansuota mityba duoda naudą ir katei, ir jos šeimininkui. Ne kiekvienas kačių globėjas žino, kad daugelį ligų lemia netinkama mityba. Todėl jei norite, kad jūsų augintinis būtų sveikas, atidžiai pažvelkite į jo mitybą. Visavertė, subalansuota mityba padės išsaugoti sveiką, blizgantį kailį, stiprius dantis ir kaulus bei bendrą katės savijautą.

Nepamirškite pasirūpinti, kad katės organizmas būtų tinkamai drėkinamas. Pasirūpinkite, kad jūsų augintinis visada turėtų priėjimą šviežio vandens. Stebėkite, ar jūsų augintinis juo naudojasi. Deja, daugelis kačių nemėgsta gerti vandens, todėl į kasdienį racioną įtraukite drėgno maisto, kad natūraliai drėkintumėte augintinio organizmą.

Jei kasdien šeriate katę šlapiu maistu, spintoje laikykite sauso maisto pakuotę. Jis labai pravers, kai jūsų augintinį reikės palikti vadinamajai namų priežiūrai. Kol esate išvykę, geriau palikti gyvūną namuose ir pasamdyti žmogų, kuris ateitų ir jį pamaitintų, o ne vežti jį į svetimus namus. Vietos keitimas katei kelia daug sunkumų ir streso, todėl geriau, kad ji liktų savo teritorijoje.

Gyvūną prižiūrintis asmuo galės lengvai apskaičiuoti, kiek sauso maisto reikia įdėti, ypač jei jis negali katės aplankyti kelis kartus per dieną. Traškučiai bus ypač patogūs vasarą - ilgai šiltoje patalpoje stovintis drėgnas maistas gali greitai prarasti šviežumą.

Ar kiekviena katė gali ėsti tą patį maistą?

Priklausomai nuo katės gyvenimo etapo, turėtumėte ją šerti skirtingu maistu. Juk mažo kačiuko mitybos poreikiai skiriasi nuo suaugusios katės poreikių. Todėl atkreipkite dėmesį į etiketes ant pakuočių, kad galėtumėte pasirinkti tinkamą maistą. Yra kelių rūšių ėdalo:

Kačiukų maistas: kačiukams, kurie neseniai nustojo būti maitinami motinos pienu, reikia daug energijos ir maistingųjų medžiagų, kad galėtų sveikai augti. Jie yra aktyvūs, žaidžia ir pažįsta juos supantį pasaulį. Specializuotas kačiukų maistas padeda jiems sveikai vystytis ir suteikia daug jėgų nesibaigiančiam lakstymui nuo aušros iki sutemų.

Atkreipkite dėmesį į traškučių dydį - mažus traškučius mažam kačiukui bus lengviau kramtyti. Taip pat svarbu, kiek kalorijų turi maistas. Mažos katės turi didelį apetitą, todėl svarbu jas dažnai maitinti energijos suteikiančiais patiekalais. Kelių mėnesių kačių ėdalas yra tinkamai subalansuotas, todėl nėra pavojaus, kad pritrūks svarbių vitaminų. Tinkama mityba taip pat apsaugo nuo hipervitaminozės, t. y. vitaminų pertekliaus, kuris yra toks pat pavojingas kaip ir jų trūkumas.

Maistas sterilizuotoms, neadoptuotoms ir vyresnio amžiaus katėms: šios katės nebėra tokios aktyvios kaip jauni kačiukai ir gali greitai priaugti svorio. Todėl svarbu rūpintis jų būkle ir šerti maistingu, bet ne riebiu maistu.

Verta stebėti nustatytą valgymo laiką, nes katei labai svarbu visą dieną laikytis tam tikro režimo. Lieknėjimo dietos laikymasis bus lengvesnis, jei turėsite žaislų, visų pirma meškerių. Dėl didelės šio aksesuaro įvairovės lengva rasti žaislą, kuris paskatins judėti net tinginį katiną. Patartina užtikrinti medžioklės ciklą, t. y. pirmiausia atlikti trumpą žaidimą su meškere, kurį užbaigs "žaisliuko medžioklė", o po to - valgymas. Tokiu būdu paskatinsite katę sportuoti, o paskui duosite jai sveiko maisto.

Antsvorio turinčioms katėms gresia daugiau ligų. Padidėjęs svoris gali prisidėti prie diabeto išsivystymo, be to, dažnai neleidžia gyvūnui turėti standartinių žaidimų. Verta ieškoti ėdalo, kurio sudedamosios dalys spartina riebalų deginimą. Vienas iš tokių ingredientų yra L-karnitinas. Be aminorūgščių, kačių ėdalo sudėtyje ieškokite maistinių skaidulų - jos suteikia sotumo jausmą. Taip jūsų augintinis suvalgys mažiau ir ilgiau nesijaus alkanas.

Specializuotas maistas: alergiškų, turinčių antsvorio, sergančių inkstų ligomis, širdies ligomis ar kitomis ligomis kačių mityba turėtų būti specialiai pritaikyta jų neįprastiems poreikiams. Toks sausas kačių maistas, kurį galima įsigyti geriausiose gyvūnų prekių parduotuvėse ir veterinarijos kabinetuose, padeda katėms greičiau įveikti ligą ir visiškai pasveikti.

Sauso maisto taip pat yra specialioms kačių veislėms, kurios negali įveikti streso arba, pavyzdžiui, turi sąnarių problemų.

Tarp sauso kačių ėdalo rasite produktų, kurie apsaugo nuo plaukų kamuoliukų. Tai dažnai būna ilgaplaukių veislių kačių problema, tačiau pasitaiko ir trumpaplaukių kačių. Maistinės skaidulos neleidžia plaukų kamuoliams užsilaikyti virškinamajame trakte.

Sausas kačių ėdalas yra įvairių dydžių pakuočių. Tai leidžia pasirinkti produktą, atitinkantį gyvūnų skaičių. Galite rinktis mažesnę pakuotę, jei tik pradedate rūpintis savo kate ir dar nežinote jos skonio pomėgių. Juk gali paaiškėti, kad maistą, kurį mėgsta daugelis augintinių, jūsų katė nučiulps ir paliks dubenėlyje. Todėl mažos pakuotės yra puikus sprendimas. Siūlome net mažesnes nei 100 g pakuotes.

Jei jūsų katė išranki, didelis paketas gali netikti. Ieškokite sauso maisto 400 g pakuotėje. Tai idealus kiekis augintiniui, kuriam greitai nusibosta valgyti. Jei jau žinote, kokio skonio ėdalą labiausiai mėgsta jūsų augintinis, rinkitės didesnį maišelį arba dviejų pakuočių rinkinį, kad spintoje visada turėtumėte kačių maisto atsargų.

Sausas kačių maistas - kuris yra geriausias? Arba į ką atkreipti ypatingą dėmesį

Būdami atsakingi kačių globėjai tikriausiai dažnai savęs klausiate: koks sausas kačių ėdalas yra geriausias jūsų katei? Į ką turėtumėte atsižvelgti jį rinkdamiesi? Svarbiausias veiksnys, kuris turėtų lemti konkretaus ėdalo įsigijimą, yra jo sudėtis. Geriausiame sausame kačių ėdale turėtų būti daug baltymų ir mažai riebalų bei angliavandenių.

Baltymai padeda auginti raumenų masę ir ją išlaikyti. Verta išmokti skaityti sudėtį. Svarbiausia atsiminti, kad tai, kas ingredientų sąraše yra pirmoje vietoje, maisto produkte yra didžiausias kiekis. Kuo toliau surašytos sudedamosios dalys, tuo jų maiste yra mažiau

Skaitydami sudėtį taip pat atkreipkite dėmesį į maisto priedus. Be to, vitaminų ir mikroelementų priedai yra labai svarbūs jūsų katės sveikatai ir būklei palaikyti. Taip pat verta atkreipti dėmesį į tai, ar ėdale nėra konservantų, dirbtinių dažiklių ir kvapiųjų medžiagų. Gerame kačių ėdale taip pat neturėtų būti grūdų ir cukraus. Svarbiausia, kad ėdalas užtikrintų visavertę mitybą jūsų katei ir būtų visavertis maistas, atitinkantis visus jos poreikius.

Aminorūgštis, kurios būtinai turi būti katės mityboje, yra taurinas. Sausas kačių ėdalas, kuriame yra šios sudedamosios dalies, padės užtikrinti tinkamą širdies veiklą. Taurinas taip pat teigiamai veikia regėjimą. Ši aminorūgštis yra būtina nėščios katės maiste. Jos taip pat neturėtų trūkti žindančios katės maiste.

Tinkamas kačių maistas gali padėti išspręsti blyškaus kailio problemą. Jei ši problema kamuoja jūsų augintinį, ieškokite maisto su omega 3 ir 6 riebalų rūgštimis, kurios padės kailiui atgauti blizgesį ir išlaikyti sveiką odą.

Sausas kačių maistas - rinkitės iš įvairių produktų

"ZooKaralyste.lt" žinome, kokie įvairūs yra kačių skoniai, todėl sukūrėme įvairų sauso maisto asortimentą. Asortimente rasite produktų, pritaikytų skirtingiems augintinių - tiek jaunų, tiek vyresnių kačių - poreikiams. Sausas kačių maistas yra labai įvairių skonių, tačiau skiriasi ir traškučių formos. Kai kurios katės renkasi minkštus, pusiau drėgnus kroketus, o kitos mėgsta mažus sausus rutuliukus. Išbandykite keletą sprendimų, kad pamatytumėte, kokia maisto forma labiausiai tinka jūsų augintiniui.

Sauso kačių ėdalo asortimente yra populiarių skonių produktų, pavyzdžiui, vištienos ar anties. Tačiau žinome, kad yra išrankių ir išrankių gyvūnų, todėl netrūksta įdomių pasiūlymų, įskaitant stručio ar karpio skonio. Galbūt jie patiks jūsų katei, kuri dažnai nepatenkinta žiūri į savo dubenėlį. Išnagrinėkite platų sauso kačių ėdalo asortimentą ir pasirinkite pusiau drėgnus kroketus arba sausus traškučius, kad jūsų augintinis gautų baltymų, reikalingų raumenų masei palaikyti, ir daug energijos žaidimams.

pixel