Nameliai, peryklos, narveliai

surastų prekių kiekis: 27

Suteikite graužikui tinkamas sąlygas - pasirūpinkite jo narvu

Graužikai, pavyzdžiui, žiurkėnai, jūrų kiaulytės ir triušiai, yra vieni iš Lenkijos namuose dažniausiai laikomų naminių gyvūnų. Kartais juos perka ir augina entuziastai, kartais jie yra pirmasis vaiko augintinis. Kitais atvejais jie yra tiesiog žmonių, neturinčių laiko didesnio augintinio priežiūrai, kompanionai. Nesvarbu, dėl kokių priežasčių nusprendėte ar tik galvojate apie žiurkėną ar kitą graužiką. Svarbiausia, kad būtumėte tinkamai tam pasiruošę. Jums be abejo reikės pasirūpinti narveliu skirtu žiurkėnui.

Narvelis yra pirmasis jūsų graužikui reikalingas daiktas. Kol jūsų augintinis apsigyvens naujoje vietoje, jis gali būti šiek tiek sutrikęs. Be to, net ir vėliau jam bus naudinga turėti vietą, kurioje galėtų pasislėpti. Juk narvelis jūsų jūrų kiaulytėms, žiurkėnams ar kitiems graužikams bus daugiau nei jų namai. Tai bus visas jų pasaulis. Verta pasirūpinti, kad jame būtų malonu ir jauku.

Nepamirškite, kad narvelis turi būti suprojektuotas taip, kad gyvūnui būtų patogu. Todėl svarbu jo formą pritaikyti prie konkrečios gyvūno rūšies poreikių. Pavyzdžiui, šeško narvas turėtų būti aukštesnis, sudarytas iš kelių aukštų, nes šie gyvūnai mėgsta laipioti. Žiurkėnai, kita vertus, mieliau pasikasa po aukštu substrato sluoksniu, o triušiams užtenka didesnio ploto narvo, bet be papildomų aukštų - jie nemėgsta laipioti. 

Graužikas gali būti labai mielas jūsų draugužis. Jis gali palaikyti jums kompaniją, suteikti pramogų ir tiesiog džiuginti akį savo elgesiu. Tačiau visa tai įmanoma tik tada, kai jūsų augintinis jaučiasi saugus ir laimingas. Štai kodėl triušiui ar bet kuriam kitam graužikui, kurį nusprendėte pasirinkti, labai svarbus narvelis. Gerai juo rūpinkitės. Galėsite džiaugtis laimingo augintinio draugija.

Didelis narvas graužikams - patogumas yra svarbiausia

Narvas graužikui yra absoliučiai būtinas. Be jo neturėsite jokių galimybių sudaryti graužikui tinkamų sąlygų. Nepriklausomai nuo to, kokios rūšies gyvūną galiausiai pasirinksite. Kiekvienam graužikui reikia kažkur gyventi. O patogiausia ir saugiausia vieta jam yra narvelis.

Narvas graužikui turi būti pritaikytas pagal jo poreikius. Pakankamai didelis, su tinkamu laiptelių išdėstymu, kad jūsų augintinis nei užstrigtų, nei pabėgtų. Tai tikrai labai svarbu - juk kalbama apie saugumą. To nepadarius, jūsų augintinis negalės laisvai naudotis narvu, o jūs nerimausite dėl jo likimo.

Prieš nuspręsdami, koks jūrų kiaulytės narvelis yra geriausias pasirinkimas, apsvarstykite, kiek individų norite jame laikyti. Kai kurie gyvūnai išskirtinai turi bandos jausmą ir geriau jaučiasi su savo rūšies atstovais. Su kitais tai pirmiausia priklauso nuo lyties - pavyzdžiui, žiurkių patinėliai gerai jausis gyvendami pavieniui, tačiau patelės mėgsta turėti draugių. Tai žinodami parinksite idealų narvą, atitinkantį gyvūnų poreikius.

Didelę reikšmę turi ir narvelio dydis. Narvelis naktiniam šunyčiui pirmiausia turi suteikti jam tinkamą komfortą. Tai žinodami, parinkite kuo tinkamesnį. Parduotuvė "ZooKaralyste.lt" ateis jums į pagalbą sprendžiant šią nelengvą užduotį. Narveliai, kuriuos rasite pasiūloje, yra pritaikyti daugelio graužikų poreikiams ir jų specifiniams reikalavimams. Jums tereikia apsižvalgyti ir tikrai išsirinksite tinkamą narvelį.

Be paties narvo graužikams, taip pat svarbi ir jo aplinka. Šiems mažiems gyvūnams labai svarbu, kaip įrengta erdvė - juk žiurkėnams, kiaulėms, triušiams ar šinšiloms ši maža erdvė yra visas pasaulis. Graužikų narvuose turėtų būti įrengtos girdyklos ir maisto dubenėliai smulkiems gyvūnams, taip pat įvairūs tuneliai triušiams, ritiniai žiurkėnams ar kiti atrakcionai šinšiloms ar kiaulėms. Graužikų narve taip pat neturėtų trūkti namelio, kuris bus ir pastogė, ir sandėliukas.

Narvas žiurkėnui ir kitiems graužikams - išsirinkite tinkamą

Jūs jau priėmėte sprendimą. Nusprendėte po savo stogu priglausti augintinį ir jūsų pasirinkimas – graužikas, pavyzdžiui, žiurkėnas arba šiek tiek egzotiškesnis padaras - šeškas. Dabar, kai šis sprendimas priimtas, jums reikia tinkamų priedų.

Vienas iš parametrų, kurį turėsite pasirinkti, bus statybinė medžiaga, iš kurios bus pagaminti naujieji jūsų augintinio namai. Pigūs graužikų narveliai dažniausiai gaminami iš plastikinio dėklo, sujungto su metalinių strypų korpusu. To pakanka daugumai smulkių gyvūnų rūšių, jei tarpai tarp strypų yra pakankamai tankūs. Tokiame narve yra geras vedinimas ir nepadidėja kenksmingų medžiagų, kurios atsiranda, pavyzdžiui, iš šlapimo, koncentracija, jį lengva valyti.

Tačiau jei jus domina didelis narvas, kurį vėliau galėsite išplėsti, rinkitės plastikinį modelį. Jame yra vėdinimo skylės ir jį reikia dažniau valyti dėl higienos. Visada patikrinkite, ar gyvūnai nekramto plastiko - jie gali net padaryti jame skylę! Suteikite jiems daug pramogų, kad jie negalvotų apie įrangos kramtymą. Ypač verta apsvarstyti didelių narvų sistemas, kurias galite išplėsti papildomais priedais, pavyzdžiui, tuneliais, taip pat mažus kelioninius narvus. Pastarieji idealiai tiks kelionėms per atostogas ar apsilankymams pas veterinarą.

Šeško narvas turi būti didelis, kad šeškas jame galėtų jaustis patogiai, būti ir žaisti. Ypač jei jis jame praleis daug laiko. Tačiau nepamirškite, kad net ir didžiausias narvas nepakeis gyvūno judėjimo po aptvarą, kurį turėtumėte suprojektuoti atsižvelgdami į jo poreikius. Tačiau nesvarbu, kokį graužiką nuspręsite pasirinkti. Visada pirmiausia turėtumėte vadovautis jo gerove.

Tokio tinkamo narvo kaina neturėtų jūsų gąsdinti. Narvas juk yra pagrindas. Tai yra pirmosios išlaidos, kurias turite įtraukti į savo išlaidas naminiams gyvūnams. Dar prieš įsigydami patį augintinį. Pigūs graužikų narvai taip pat gali būti geri. Pirmiausia atkreipkite dėmesį į jų parametrus, įskaitant svarbiausią - dydį.

Didelis graužikų narvas yra absoliuti būtinybė. Būtent narvelyje jūsų augintinis praleis daug laiko. Padarykite viską, ką galite, kad narvelis būtų toks, koks jis jam turėtų būti. Namai, labai geri ir patogūs namai, o ne ankštas kalėjimas. Jūsų augintinio gerovė ir laisvė yra svarbiausia.

Jei jus domina žiurkėno ar pelės narvelis, prieš pirkdami jį nustatykite, kokios rūšies ir veislės šių graužikų norite. Mažesni individai gali lengvai prasmukti pro skylutes tarp vielų. Jei renkatės tradicinį narvelį - įsitikinkite, kad tinklai išdėstyti gana tankiai. Tas pats galioja ir pelėms, ypač jei planuojate jas veisti ir turėti jauniklių. Su šia problema nesusidursite, jei jus domina didesnė gyvūnų rūšis ir jai skirta vieta, pavyzdžiui, narvelis naktinei pelėdai.

O ar kada nors susimąstėte, kokią vietą bute geriausia skirti graužikų narveliui? Mažiems gyvūnams geriausia rami, pavėsinga ir nuošali vieta. Graužikų narveliuose turėtų būti kambario temperatūra - žiurkėnams ar kiaulėms kenksminga per karšta arba per šalta. Todėl mažiems gyvūnams skirtą narvelį patartina statyti atokiau nuo labai karšto radiatoriaus ar dažnai atidaromo lango.

Taip pat verta prisiminti, kad graužikų narveliai turėtų būti užpildyti aukštos kokybės kraiku, skirtu žiurkėnams, triušiams, šinšiloms ar šeškams. Tinkamas būdas graužikų narvelio dugnui iškloti yra pjuvenos, pirktos gyvūnų prekių parduotuvėje. Mažiems gyvūnams nekokybiškas kraikas, pavyzdžiui, lauke rastos pjuvenos, gali sukelti pirmuonių infekciją. Be to, smėlio geriau nepilti po visą smulkių gyvūnų narvą - užtenka nedidelio graužikų narvo kampelio, kad susidarytų smėlio dėžė jūsų augintiniui.

Taip pat nepamirškite, kad žiurkėnams ar kitiems graužikams pravartu turėti vieną didelį, erdvų ir patogų narvelį, o kitą - mažesnį. Kodėl jums jo reikia. Toks nedidelis, nešiojamas narvelis pravers, jei keliaujate, reikia pervežti graužiką į kitą vietą arba nuvežti augintinį pas veterinarą. Didelį buitinį narvą gabenti nebus patogu, todėl nedidelis, nebrangus variantas tikrai pravers - net jei jį naudosite labai retai.

Narvas triušiams ir graužikams auginti - kokie parametrai?

Dėl veisimo skirtumų konkrečioms graužikų, taip pat ir triušių rūšims reikia skirtingo laikymo ploto. Dar kitaip yra, jei norite užsiimti veisimu. Pavyzdžiui - graužikų narvo dydis turėtų atitikti ne tik konkrečios bandos dydį, bet ir jame esančių individų lytį. Jei norite veisti populiarius graužikus, turėkite omenyje, kad paprastai pulke turėtų būti tik vienas patinas. Kartais naudingiau du mažesnius pulkus laikyti atskiruose narveliuose.

Nors graužikų narvas yra viena iš pagrindinių jų gyvenamųjų vietų, triušių situacija yra kitokia. Jie paprastai narve praleidžia nedaug laiko, o likusį laiką jiems reikia pasirūpinti aptvare. Dėl šios priežasties triušių narvas turėtų būti pritaikytas taip, kad jiems būtų patogu miegoti, valgyti ir naudotis atskiru tualetu. Likusias lėšas verčiau investuokite į padorų aptvarą, kuriame gyvūnas galėtų ištiesti savo kaulus ir sąnarius - tai būtina, kad šie jautrūs žinduoliai būtų geros formos.

Jei žinote, kad bandoje yra nėščia patelė, geriausia ją izoliuoti nuo kitų individų prieš pat gimdymą. Taip apsaugosite jauniklius nuo suaugusių bandos narių, kurie ne visada gali turėti gerų ketinimų. Mažesnį žiurkėnų narvelį galite naudoti kaip gimdymo vietą, o vėliau - kaip vietą, kur galėsite perleisti jauniklius. Jame turėtų būti vieta lizdui, geriausia paslėpta po nameliu, taip pat nedidelis tualetas, maisto ir vandens talpykla.

60 x 60 x 40 cm - tai panašūs narvelio parametrai, kurie bus patogūs žiurkėnams. Žinoma, galite rinktis ir kitokių matmenų narvelį smulkiems gyvūnams. Tačiau nepamirškite, kad žiurkėno narvelis neturi būti per mažas - labai ankštoje erdvėje gyvūnas bus tiesiog nelaimingas. Tačiau šie skaičiai gali būti tam tikra gairė.

Triušių narveliui mažiausiu ilgiu laikomas 100 cm ilgis. Jei kalbame apie narvą šinšiloms, šių mažų tos pačios lyties gyvūnų porai (nepamirškite, kad šinšilos yra bandos gyvūnai!) pakaks 40 x 70 x 100 cm dydžio narvo.

O koks narvas geriausias šeškui? Šeškai yra vieni iš labai judrių mažų gyvūnų, todėl negali gyventi labai mažose patalpose. Absoliučiai mažiausias pagrindo dydis, kuriame šeškas jausis patogiai, yra 80 x 45 cm plotas. Šių mažų gyvūnų narvo aukštis turėtų būti ne mažesnis kaip 50 cm. Žinoma, jei planuojate narvelyje laikyti daugiau nei vieną šešką, dydį reikėtų atitinkamai padidinti.

    pixel