Šildytuvai

surastų prekių kiekis: 21

Ar man reikia akvariumo šildytuvo?

Akvariumo žuvims, priklausomai nuo jų rūšies, reikia tinkamo filtravimo, vėdinimo ir vandens temperatūros. Daugeliu atvejų akvariumo vandenį reikia pašildyti, kad žuvims ir akvariumo augalams būtų sudarytos tinkamos sąlygos.

Čia praverčia akvariumo šildytuvas. Nesvarbu, ar tai būtų internetinė, ar stacionari parduotuvė, reikia kreiptis į specialistus, nes šildytuvo pasirinkimas negali būti atsitiktinis. Renkantis tokio tipo įrangą reikia atsižvelgti į daugelį aspektų.

Akvariumo šildytuvai - tipai

Universalūs šildytuvai yra populiariausi ir pagrindiniai prietaisai, naudojami vandeniui akvariumuose šildyti. Pradedantiesiems akvariumistikos srityje tai bus idealus akvariumo šildytuvas. Tokio šildytuvo kaina palyginti nedidelė, jis puikiai tiks mažesniems - iki 50 litrų - akvariumams. Universalūs šildytuvai būna su įmontuotu termostatu, tačiau rasite ir tokių, kuriuose šio įtaiso nėra.

Į išorinius akvariumo filtrus įmontuojami vidiniai šildytuvai. Tokie šildytuvai ne tik atlieka savo pagrindinę funkciją, bet ir turi svarbų privalumą - jie paslėpti filtre, todėl neužima papildomos vietos akvariume.

Jei jums rūpi estetinės akvariumo savybės, atkreipkite dėmesį į šildytuvus po žvyru. Jie įrengiami akvariumo dugne, po žvyru ir akmenimis. Toks šildytuvas akvariume lieka nepastebimas, o tai prisideda prie vizualinio akvariumo patrauklumo.

Kaip pasirinkti akvariumo šildytuvą?

Optimali vandens temperatūra akvariumo žuvims yra 23-30 laipsnių C. Šildytuvas padeda palaikyti pastovią ir tinkamą vandens temperatūrą. Renkantis tinkamą šildytuvą svarbu atsižvelgti ne tik į akvariumo dydį, bet ir į kambario temperatūrą bei akvariumo tipą (su dangčiu ar be jo). Kaip nuspręsti, kuris akvariumo šildytuvas jums tinka?

Akvariumo dydis yra pirmasis ir svarbiausias veiksnys, lemiantis šildytuvo pasirinkimą. Šildytuvo galia glaudžiai susijusi su akvariumo tūriu. Dauguma akvariumininkų vadovaujasi taisykle, kad vienam litrui vandens tenka 0,5 W. Parduotuvėse siūlomi įvairaus galingumo šildytuvai - nuo 5 iki 300 W. Dideliuose akvariumuose taip pat galima įrengti du šildytuvus, kad sąlygos būtų kuo geriau pritaikytos prie juose gyvenančių gyvūnų poreikių.

Kitas svarbus kriterijus - termostatas. Akvariumo šildytuvai yra su termostatu ir be jo. Termostatinis akvariumo šildytuvas - tai prietaisas, kuris reguliuoja temperatūrą pagal jame gyvenančių žuvų poreikius. Termostatas automatiškai įsijungia arba išsijungia, todėl ne tik palaikoma optimali vandens temperatūra, bet ir taupoma energija. Šildytuvuose, kuriuose nėra integruoto termostato, šį prietaisą patartina įsigyti atskirai.

Pasirenkant šildytuvą labai svarbu kokybė ir tikslumas. Medžiagos, iš kurių gaminami akvariumų šildytuvai, paprastai yra stiklas arba plastikas. Stikliniai šildytuvai yra labiau populiarūs, tačiau akvariumininkai vis dažniau renkasi plastikinius šildytuvus dėl jų mažų matmenų ir nedūžtančio korpuso. Akvariumo šildytuvas taip pat turėtų būti atsparus vandeniui ir karščiui, kad būtų užtikrintas žuvų saugumas. Reikliems akvariumo augalams ir gyvūnams reikia pastovios temperatūros, todėl šildytuvo tikslumas yra labai svarbus. Geru akvariumo šildytuvu galima nustatyti temperatūrą 0,5 laipsnio C tikslumu.

Akvariumo šildytuvas: įrengimo vieta ir būdas

Kad šildytuvas gerai atliktų savo funkciją, jis turi būti sumontuotas tinkamoje vietoje. Šildytuvai paprastai montuojami ant akvariumo sienos. Vienintelė išimtis - po žvyru esantys šildytuvai, kurie dedami ant akvariumo dugno. Prietaisą taip pat galima įrengti filtro viduje arba šalia jo.

Svarbu, kad šildytuvas būtų visiškai panardintas, nes tada visa jo galia bus panaudota vandeniui šildyti. Jis taip pat neturėtų būti išjungtas. Prietaisas turėtų veikti visą laiką - šildytuvai su termostatu įsijungia ir išsijungia automatiškai, taip palaikydami pastovią vandens temperatūrą.

Vandens temperatūra yra vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių optimalias žuvų ir akvariumo augalų gyvenimo sąlygas. Per šaltas arba per šiltas vanduo gali sukelti ligas ir net povandeninių gyvūnų mirtį. Todėl svarbu pasirinkti tinkamą prietaisą. Akvariumo šildytuvas su termostatu ar be jo, galios ir tipo pasirinkimas - tai dilemos, su kuriomis susiduria daugelis žuvų augintojų. Tačiau nuo gero šildytuvo pasirinkimo priklausys, ar ilgai galėsite mėgautis savo povandenine karalyste.

    pixel