Sodo baseinas ir tvenkinys

surastų prekių kiekis: 30

Dekoratyviniai telkiniai ir tvenkiniai

Dekoratyvinis telkinys yra vandens augalų ir gyvūnų buveinė, bet taip pat sodo puošmena. Jis turi būti tinkamai įrengtas ir jame turi būti palaikoma biologinė pusiausvyra, panaši į natūralių tvenkinių biologinę pusiausvyrą. Tai sudėtingas procesas, nes tvenkinyje nevyksta savaiminio apsivalymo procesai. Norint sukurti ir palaikyti biologinę pusiausvyrą, reikia tvenkinio priedų, kurie padėtų palaikyti tinkamą vandens pH ir švarą. Mažuose tvenkiniuose tai bus filtrai ir mechaninis valymas, o dideliuose tvenkiniuose - zooplanktonas ir augalai. Bakterijas naikinančios UVC lempos bus naudingos valymui. Oro tiekimu į vandenį rūpinasi deguonį gaminantys povandeniniai augalai, aeratoriai ir kriokliai.

Augmenija tvenkinyje yra ne tik atrakcija - tai svarbus elementas, padedantis palaikyti tvenkinio biologinę pusiausvyrą ir saugantis gyvūnus. Skirtinguose vadinamųjų lentynų gyliuose augmeniją patartina išdėstyti zonomis. Iki 10 cm gylio yra pelkėta zona, iki 40 cm seklumos ir iki 100 cm gylio.

Praėjus keturioms savaitėms nuo vandens pripylimo tvenkinyje, jame gali apsigyventi žuvys: karpiai, lynai, eršketai ir kiti gyvūnai, pavyzdžiui, sraigės, vėžliai, varlės ir tritonai. Pasirūpinkite tinkamu maistu tvenkinio žuvims ir kitoms gyvūnų rūšims. Tai gali būti grūdų mišiniai, granulės, medikamentiniai ir kondicionuoti pašarai arba pašarai dekoratyvinėms žuvims.

Tvenkinį nėra lengva išlaikyti švarų. "Zookaralyste" internetinėje parduotuvėje rasite reikiamų priedų dirbtiniams tvenkiniams tvarkyti.

Būtiniausi tvenkinio priedai

Tvenkinio priežiūrai reikės siurblio ir filtro, fontano ir kaskados. Siurblys ir filtras turėtų būti įrengti augmenijos zonoje arba seklioje vandens zonoje. Filtras pasirenkamas pagal tvenkinio dydį ir priemaišas, kurių norite atsikratyti. Mechaninis filtras pašalins pūvančių augalų fragmentus, maisto likučius ir žuvų išmatas. Biologinis filtras pašalina cheminius junginius, ypač azoto junginius. Siurblio užduotis - pumpuoti vandenį į filtrus, kaskadas ir fontaną. Jis prisotina vandenį deguonimi, o tai teigiamai veikia augalus ir žuvis bei neleidžia dumbliams augti.

Puikus tvenkinio priedas yra fontano siurblys, kuris užtikrina nuolatinį vandens judėjimą. Jis dedamas į tvenkinio dugną. Dideliame tvenkinyje naudojamas plaukiojantis siurblys. Tvenkinio fontano siurblyje yra integruotas filtras ir sterilizatorius, todėl nereikia pirkti atskiro vandens valymo įrenginio.

Tvenkinio pakraščiuose reikėtų įrengti apšvietimą, paslėptą žalumoje, po vandeniu arba plūduriuojančius prožektorius. Jie daro nuostabų poveikį, ypač vakare, skleisdami bet kokios spalvos šviesą.

Pasirūpinkite savo tvenkiniu - aksesuarai palengvina šią sudėtingą užduotį!

Tvenkinys - didelis malonumas, bet kartu ir didelis vargas bet kuriuo metų laiku. Nepamirškite prižiūrėti vandens augalų. Žiemą pašalinkite supuvusias dalis. Stebėkite dumblių kiekį ir neleiskite jiems per daug išaugti. Per karščius patikrinkite vandens lygį ir, jei reikia, jį papildykite. Rudenį išpjaukite smulkaus tinklo tinklą, kad lapai nepatektų į tvenkinį.

Tvenkinys - graži sodo puošmena. Tinkamai prižiūrimas jis džiugins kaimyno, draugo ir giminaičio akį. Fontanas suteikia magiško žavesio jūsų sodui ir nuostabiai jį atgaivina!

    pixel