Triušiui

surastų prekių kiekis: 100

Kuris maistas triušiams yra geriausias?

Kad jūsų triušis būtų puikios sveikatos ir geros fizinės būklės, kartu su maistu jis turi gauti reikiamą kiekį energijos ir pagrindinių maistinių medžiagų. Triušiai yra žolėdžiai, kurie daugiausia minta žole, daržovėmis ir žolelėmis. Todėl jie turėtų gauti mažai kaloringo maisto, kuris užpildytų virškinamąjį traktą ir palengvintų tinkamą jo veiklą.

Gaudami gero maisto triušiai išsivalo dantis, kurie nuolat auga. Jų maiste turėtų būti daug ląstelienos ir mažai cukraus. Taigi gyvūno mitybos pagrindas yra šienas, todėl pasirūpinkite, kad jis jam visada būtų prieinamas. Idealus mitybos papildas, kad jūsų augintinis gautų reikiamų vitaminų ir maistinių medžiagų, yra specialus triušių maistas. Taip mūsų parduotuvėje rasite specialaus maisto miniatiūriniams triušiukams, atsižvelgiant į jų poreikius.

Kodėl atitinkama mityba yra tokia svarbi šiems mažiems gyvūnams? Netinkamai parinktas triušių maistas gali sukelti virškinimo negalavimų. Žolėdžiai taip pat yra linkę sirgti dantų ligomis. Tai gali sukelti širdies, kepenų ir inkstų sutrikimų. Todėl triušių maiste turėtų būti gausu ląstelienos. Taip pat labai svarbu tai, kiek pašare yra šieno, žolelių, daržovių ir vaisių bei kitų priedų. Tinkamai subalansavę savo augintinio mitybą, suteiksite jam geriausiai jo sveikatai tinkantį maistą.

Geriausias triušių maistas - kaip išsirinkti?

Internetinėje parduotuvėje ZooKaralyste.lt rasite granulių ir visaverčių maisto mišinių, kuriuose gausu vitaminų, mineralų, omega-3 rūgšties ir prebiotikų. Triušių maistas visada kuriamas prižiūrint veterinarijos gydytojui, kad jis būtų tinkamai sudarytas ir leistų gyvūnui išlaikyti jėgas, sveikatą, gražią išvaizdą ir blizgantį kailį. Rinkdamiesi maisto produktus savo augintiniui, pirmiausia atkreipkite dėmesį į maistinę ir analitinę sudėtį. Galite pastebėti, kad pigus maistas triušiams suteiks tiek pat maistinių medžiagų, kiek ir brangesnis. Užuot vadovavęsi kaina, patikrinkite sudėtį.

Geriausias triušių maistas yra toks, kurio analitinėje sudėtyje yra 18 % (ar daugiau) skaidulų, 13-14 % baltymų ir 3 % riebalų. Skaidulos yra labai svarbios gyvūno mityboje - tai energijos šaltinis žarnyne gyvenančioms bakterijoms. Ji didina virškinimo turinio judėjimo greitį ir apsaugo gyvūną nuo vidurių užkietėjimo. Geros granulės arba mišinys gali būti veislinių triušių maistas. Mūsų asortimente rasite aukštos kokybės pašarų ir granulių, kuriuose tinkamomis proporcijomis yra skaidulų, baltymų, riebalų, žolelių ir mineralų, būtinų tinkamam gyvūno funkcionavimui.

Priklausomai nuo to, koks maistas triušiams jums atrodo tinkamiausias, galite rinktis iš geriausių prekių ženklų, kurie specializuojasi ir miniatiūrinių triušių pašaruose. Rasite pašarų mažose pakuotėse, sveriančiose vos 30 g, ir didelėse pakuotėse, sveriančiose iki 20 kg. Pradžiai pasirinkite nedidelį pakuotę ir pažiūrėkite, ar pašaro skonis patiks jūsų augintiniui. Jei jau žinote savo gyvūnėlio skonio pomėgius, rinkitės didelę pakuotę, kurios pakaks ilgiau. Taip užtikrinsite, kad jūsų augintinio maistas per greitai nesibaigs, be to, sutaupysite pinigų.

Triušių maistas - į ką atkreipti dėmesį?

Granuliuotas triušių maistas yra visavertis maistas, kuriame yra optimalios pagrindinių maistinių medžiagų proporcijos. Paprastai šiame maiste yra žolelių, džiovintų žalumynų ir vaisių, sumaltų ir suspaustų, kad augintinis neišsirinktų skaniausių kąsnelių. Šios formos triušių pašarai skiriasi kalorijų ir baltymų bei riebalų kiekiu.

Geras triušių pašaras taip pat gali būti grūdų, žolelių, daržovių ir vaisių mišinio pavidalo. Į grūdus dedama granulių ir ekstrudatų, kuriuose yra daug vitaminų ir maistinių medžiagų. Sausas mišinio pavidalo triušių ėdalas praturtintas daržovėmis ir vaisiais, turinčiais vitaminų A, B, C, D, B3, taip pat mineralų fosforo, geležies, cinko, magnio ir kalio. Toks maistas užtikrins tinkamą triušio vystymąsi ir virškinimo procesą, taip pat sveiką sąkandį ir stipresnį imunitetą.

Kiek bazinio pašaro turėtų gauti triušiai? Jaunikliams iki 8 mėnesių amžiaus reikia daug kalorijų, mineralų ir baltymų, kad jie tinkamai vystytųsi. Triušiai turėtų nuolat gauti šieno ir granulių. Gyvūnai nuo 8 mėnesių iki 1 metų amžiaus nebeauga taip sparčiai - sumažinkite jiems skiriamo pašaro kiekį iki pusės puodelio per dieną ir palaipsniui jų racioną papildykite daržovėmis. Suaugusių ir vyresnių triušių pašaruose neturėtų būti daug kalorijų. Visiškai pakanka daug daržovių ir ketvirtadalio puodelio granulių per dieną. Išimtis yra svorio kritimas - jei jis nesusijęs su liga, tai reiškia, kad gyvūnas ėda per mažai ir granulių kiekį reikėtų padidinti.

Miniatiūrinių triušių racione gali atsirasti daržovių ir vaisių. Svarbiausia, kad jos sudarytų ne daugiau kaip 10 % paros maisto porcijos. Iš daržovių savo augintiniui duokite morkų, salierų, petražolių arba burokėlių, visada nepamirškite daržovių supjaustyti vidutinio dydžio gabalėliais. Jei jie bus per maži, triušis gali jais užspringti. Kita vertus, vaisių nereikėtų duoti daugiau kaip 1-2 per savaitę, nes juose yra daug cukraus, kuris labai pavojingas miniatiūriniams triušiukams. Jūsų augintinio racione turėtų būti daug šieno, kad jis gautų visų mineralų, reikalingų tinkamam funkcionavimui, o daržovės ir vaisiai turėtų būti tik priedas. Miniatiūriniams triušiukams taip pat galite įsigyti specializuoto, visaverčio paruošto ėdalo.

Koks maistas triušiams gali labiau pakenkti nei padėti? Bet kokie mišiniai, kuriuose yra daug cukraus ir mažai maistinių skaidulų. Jie sukelia nutukimą, žarnyno sutrikimus ar vidaus organų ligas. Labai svarbu, iš ko pagamintas perkamas triušių maistas. Nesvarbu, ar ieškote maisto miniatiūriniams triušiukams, ar įprastiems triušiams, visada atkreipkite dėmesį į analitinę maisto sudėtį, kuri leis pasirūpinti savo augintinio sveikata ir užtikrins ilgą jų gyvenimą.

pixel