Kraikas, žvyro kraikas ir smėlis

surastų prekių kiekis: 36

Triušių ir graužikų kraikas - ką reikia žinoti?

Tinkamas kraikas graužikams yra vienas svarbiausių, narvo įrangos elementų. Nuo jo rūšies ir kokybės priklauso valymo patogumas, nemalonių kvapų pašalinimas ir, svarbiausia, gyvūno komfortas. Narvelio substratas dažniausiai siejamas su pjuvenomis. Šiuo metu rinkoje yra platus, šio produkto asortimentas, kuriame atsižvelgiama į individualius graužikų poreikius. Jūrų kiaulytėms skirtas kraikas nebūtinai tiks žiurkėnui, todėl verta apsvarstyti ir išsirinkti substratą, kuris visų pirma yra pritaikytas konkrečiai graužikų rūšiai.

Kai kurie smulkūs gyvūnai negali patys pasirūpinti savo higiena. Turintys ilgą kailį ir trumpas letenėles negali pasiekti tam tikrų vietų, kuriose reikia palaikyti švarias. Be tradicinio kraiko, naudojamo fiziologiniams poreikiams tenkinti, galima įsigyti specialaus graužikų smėlio, skirto sausoms maudynėms. Tačiau reikia atsiminti ir reguliariai jį keisti, kad higiena iš tiesų būtų veiksminga.

Zooparduotuvėje "ZooKaralyste.lt" siūlomas platus kraiko ir smėlio asortimentas, skirtas jūrų kiaulytėms, žiurkėnams, žiurkėnams, triušiams, žiurkėms ir kitiems narveliuose gyvenantiems gyvūnams. Rūpindamiesi savo augintinių higiena ir saugumu, rinkitės kokybišką gaminį, kuris leistų palaikyti jūsų mažojo draugo švarą.

Kraikas ar pjuvenos graužikams - ką rinktis?

Internetinėje parduotuvėje galima įsigyti kelių rūšių substratų, pritaikytų konkrečioms graužikų rūšims, jų poreikiams. Tai reiškia, kad savo augintiniui galite rinktis ir tradicines graužikų pjuvenas, ir modernesnes, dažnai labiau sugeriančias medžiagas. Rinkdamiesi taip pat atsižvelkite į valymo patogumą.

Pjuvenos yra mažiausiai sugerianti medžiaga. Jos skirtos gyvūnams, kurie neišskiria daug šlapimo. Geriausios pjuvenos, tai tos, kurios yra pagamintos iš vaismedžių ir sudarytos iš smulkių dribsnių. Tai tinkamas kraikas žiurkėnui bei miniatiūriniam triušiui. Norint užmaskuoti nemalonius kvapus, patartina rinktis graužikų kraiką su papildomomis funkcijomis, ypač kvapųjį. Natūralūs aromatai nepakenks gyvūnams ir neveiks kaip dirgiklis, o pašalins visus nemalonius kvapus, ypač tuos, kurie yra aplink narvelį.

Medienos kraikas graužikams - tai suspaustos pjuvenos, pasižyminčios dideliu sugeriamumu ir gebėjimu pašalinti kvapus. Geros kokybės granulės, suskilusios dėl drėgmės, nedulka ir yra saugios gyvūnams. Tai tinkamas kraikas triušiams, jūrų kiaulytėms ir šinšiloms. Netinka žiurkėnams, nes gali sužeisti jų švelnias letenėles. Šio tipo graužikų kraikas ypač rekomenduojamas jautriems gyvūnams, sergantiems kvėpavimo takų ligomis. Galima rasti bekvapių arba su natūraliais aromatais, pavyzdžiui, pušies medienos.

Kukurūzų spragėsių kraikas - tai išdžiovinti ir susmulkinti kukurūzų spragėsiai. Tai gerai drėgmę ir kvapus sugeriantis substratas. Jis minkštas, nedulka ir nealergizuoja. Tai geras kraikas žiurkėnams, jūrų kiaulytėms, šinšiloms, šeškams ir kitiems graužikams. Jis taip pat puikiai tiks triušiams, jei esate tikri, kad jūsų augintinis nebandys jo suėsti. Nepamirškite, kad tai yra vienas ekologiškiausių substratų skirtų smulkiems gyvūnams.

Bentonitinis graužikų kraikas yra produktas, kuris gerai suriša drėgmę, bet nesugeria kvapo. Veikiamas drėgmės sudaro gumulėlius, kuriuos suėdęs gyvūnas gali užkimšti savo virškinimo sistemą. Tai tinkamas kraikas jūrų kiaulytėms, triušiams ir šinšiloms, tačiau rekomenduojama jį naudoti lokaliai. Jei ieškote kraiko jūrų kiaulytės ar tualeto didesniam gyvūnui, tai tiks kuo puikiausiai. Jis sėkmingai pakeis kitus substratus, gerai išsiskirs iš narve jau esančio kraiko ir gyvūnas greičiau supras, kur yra tualetas.

Silikoninis kraikas yra produktas, kuris taip pat pašalina ir puikiai sugeria nemalonius kvapus. Tačiau, jis netinka kaip vienintelis substratas, nes kai kuriais atvejais gali sukelti apsinuodijimą. Kraikas tinka vieliniams narveliams arba kaip substratas po absorbuojančiu kilimėliu. Tai geras substratas žiurkėms, jūrų kiaulytėms ir šinšiloms. Mažai tikėtina, kad jis gerai tiks kaip žiurkėnų kraikas, ypač jei jis jau išbrinkęs, nes gyvūnui gali atrodyti, kad tai maistas. Tačiau jį galima naudoti kaip triušių tualeto kraiką - kai kurios silikoninio kraiko rūšys atlieka praktinę diagnostinę funkciją ir pagal šlapimo sudėtį, sėkmingai prisideda prie ligas nustatymo.

Gyvūnams, kuriems reikalinga sausa vonia, pavyzdžiui, žiurkėnams, būtinas graužikų smėlis. Tualete su smėliu graužikai atsikrato nuo kailio riebalų, dulkių ir nešvarumų, todėl jų kailis išlieka puikios būklės. Rinkitės smėlį su palyginti dideliais grūdeliais ir be aštrių briaunų - geriausia specializuotą smėlį. Nepamirškite, kad tai bus geras kraikas jūsų jūrų kiaulytėms, bet tik įpiltas į atskirą maudymosi indą. Jo negalima naudoti kaip substrato visame narve.

Į ką atkreipti dėmesį?

Kraiką reikia rinktis apgalvotai. Pirmiausia atkreipkite dėmesį į individualius augintinio poreikius, taip pat į laiką, kurį turėsite skirti jo valymui. Atkreipkite dėmesį į substrato tipą ir stebėkite savo augintinio reakciją. Gali pasirodyti, jog pjuvenos triušiui nėra pats geriausias pasirinkimas, nepaisant to, kad jas rekomendavo jūsų draugai, kurie turi žiurkių. Tokiu atveju pasirinkite tai, kas geriausiai tinka jūsų augintiniui - taip užtikrinsite ne tik jo sveikatą, bet ir gerovę.

Pritaikykite kraiką savo augintinio rūšiai ir dydžiui. Triušiui skirtas kraikas gali būti netinkamas mažam žiurkėnui, jis gali subraižyti jo letenas. Vėlgi, nepamirškite, kad žiurkėnui skirtos pjuvenos turėtų sudaryti storą substrato sluoksnį. Žiurkėnai, kaip ir pelės, mėgsta įsirausti į pakratus ir juose susikurti tunelius. Jie dažniau ten miega - šiuo atveju pjuvenos žiurkėnui yra vienas geriausių sprendimų. Jums tereikia reguliariai keisti dalį sluoksnio ir pasirūpinti, kad savo augintiniui paruoštumėte dar ir tualetą.

Rinkitės produktus, kurie nesukelia alergijos. Saugesnis variantas - vaismedžio kraikas. Iš spygliuočių medienos pagamintas kraikas gali sukelti alergiją ir kvėpavimo takų sutrikimus. Jei jūsų augintinis linkęs graužti paklotą - nepirkite produktų, kurie gali užkimšti jo virškinimo sistemą. Atsižvelkite į tai, kad kai kurie augintiniai gali būti alergiški ir kontaktinėms ir žiedadulkių alergijoms. Esant tokiai būklei, graužikams skirtos pjuvenos nėra geras pasirinkimas - geresnis pasirinkimas būtų kraikas, kuris nesukelia tiek daug dulkių. Palyginkite kelis kraiko variantus ir pasirinkite tokį, kuris tenkintų ir jūsų augintinį, ir jūsų lūkesčius.

Nepamirškite, kokią funkciją turi atlikti žiurkėno ar kito smulkaus naminio gyvūno kraikas. Pirmiausia, jo naudojimo tikslas - palengvinti užlaikyti narvelyje tvarką. Jei gyvūnai naudojasi tualetu, atkreipkit dėmesį į tai, ar bus nesudėtinga keisti kraiką, pašalinti išmatas.

Be to, pjuvenos triušiui ar kitam jautriam gyvūnui neturi erzinti ar kelti diskomforto, ypač todėl, kad jos dažnai yra ir kraiko dalis. Tik galiausiai reikėtų atkreipti dėmesį į tokius klausimus kaip kaina ar kvapas - svarbiau, kad gyvūnas patalynėje jaustųsi patogiai. Turėdami platų gaminių asortimentą, lengvai rasite tai, kas tinka jūsų augintiniui ir jūsų piniginei.

    pixel