Burnos higiena

surastų prekių kiekis: 24

Kačių burnos higiena - faktai ir mitai

Tikriausiai kiekvienas kačių šeimininkas yra susidūręs su teiginiu, kuris, deja, nėra visiškai teisingas, kad katės puikiai sugeba pasirūpinti savo higiena ir joms nereikalinga papildoma priežiūra. Na, o katės, kaip ir žmonės, dažnai serga įvairiomis burnos ir dantų ligomis.

Kad ilgus metus išsaugotų gražią ir sveiką šypseną, žmonės reguliariai valosi dantis ir lankosi pas odontologą. Taip pat turėtumėte prižiūrėti savo augintinį. Dantų priežiūra namuose ir reguliari burnos ertmės patikra pas veterinarijos gydytoją padės išvengti dantų akmenų kaupimosi ir su tuo susijusių ligų, pavyzdžiui, periodontito.

Dantų akmenys susidaro dėl ant dantų ir dantenų nusėdusių maisto likučių ir bakterijų, kurios sudaro kietą dangą. Dantų akmenys gali sukelti gingivitą, katės dantys gali iškristi, o dėl vadinamosios antrinės infekcijos gali susirgti tokie organai kaip inkstai, kepenys ir širdis. Bakterijos, patekusios į kraują, gali suniokoti katės organizmą ir sukelti rimtų sveikatos problemų. Taigi jei pastebėjote nenorą žaisti, sumažėjusį apetitą ar blogą kvapą iš snukučio, tai ženklas, kad turėtumėte apsilankyti pas veterinarijos gydytoją.

Geros katės burnos higienos palaikymo būdai

Tinkamai profilaktiškai nesirūpindami savo katės burnos sveikata, galite patirti daug nemalonių negalavimų. Todėl savo augintinio dantų ir burnos sveikata turėtumėte pasirūpinti kuo anksčiau. Yra keletas būdų, kaip tai padaryti:

Veiksmingiausias, bet ir sunkiausiai įgyvendinamas kovos su dantų akmenimis būdas yra reguliarus dantų valymas. Skamba neįtikėtinai dėl to, kad katės paprastai nemėgsta bet kokios higienos. Dantų valymas joms taip pat gali būti nelengva užduotis, tačiau verta tai daryti!

Kačių dantų priežiūrą reikėtų pradėti nuo tinkamos dantų pastos ir dantų šepetėlio pasirinkimo. Dantų priežiūrai rinkitės tik veterinarinius produktus, kurių sudėtyje nėra fluorido, kenksmingo katėms, ir kuriuos jos gali saugiai nuryti be apsinuodijimo pavojaus. Be to, veterinarinės dantų pastos katėms praturtintos skoniais ir kvapais, kurie tikrai padės įtikinti katę laikytis higienos.

Dantų šepetėlis jūsų katei - dar vienas produktas, kurį turėtumėte įsigyti. Geriausiai veikia tie, kurie dedami ant piršto. Jais lengviau pasiekti net sunkiai pasiekiamas vietas. Taip pat galite įsigyti kačių dantų šepetėlį, panašų į tą, kurį naudojate patys.

Tačiau jei visi bandymai valyti dantis susiduria su kačių pasipriešinimu, galima pasinaudoti kitais burnos ligų prevencijos būdais. Įvairūs burnos higienos purškalai, skysčiai ar geliai gali būti gera dantų šepetėlio ir dantų pastos alternatyva, kad veiksmingai pašalintumėte dantų akmenis ant katės dantų. Ši forma gali pasirodyti daug patogesnė daugeliui kačių šeimininkų, be to, išvengsite streso pačiam gyvūnui. Purškalo atveju jį reikia užpurkšti ant katės dantų. Į maisto ar vandens dubenėlį galima įpilti specialių skysčių.

Be to, maistas, kuriuo maitinate savo katę, yra svarbus veiksnys, padedantis palaikyti gerą burnos higieną, nes natūralus būdas valyti dantis yra kramtyti kietą maistą. Gyvūnų augintinių parduotuvėse galite rasti specialaus sauso ėdalo, skirto katės dantims valyti ir apnašoms bei dantų akmenims šalinti. Be maisto, svarbia dantų sveikatos profilaktikos dalimi gali tapti ir dantų užkandžiai. Tinkami ingredientai ir speciali forma skatina katę kramtyti, taip naikinant dantų akmenis. Taip pat svarbu (ypač katei), kad šis dantų priežiūros būdas būtų ne tik veiksmingas, bet ir skanus.

Kaip padėti savo katei priprasti prie dantų valymo?

Atkreipkite dėmesį, kad dantų valymas, ypač iš pradžių, gali kelti katėms stresą ir būti nemalonus. Todėl svarbu jį atitinkamai paruošti. Visų pirma reikia kantrybės. Katės paprastai nemėgsta, kai joms liečiamas snukutis, todėl tai reikia daryti atsargiai, mažais žingsneliais. Kai katė pripras prie lietimo snukučio srityje, galima pradėti ją supažindinti su dantų šepetėliu ir pasta. Ant dantų šepetėlio galima uždėti skanėstą, kad jis sukeltų teigiamą asociaciją, o pasirinkus dantų pastos skonį, kačiukas norės ją išbandyti. Nepamirškite po to apdovanoti!

Tinkamos kačių burnos priežiūros pagrindas visų pirma yra nuoseklumas ir reguliarumas. Reguliariai prižiūrint dantis ir dantenas jūsų katė bus sveika daugelį metų. Dantų valymas bei dažnas tikrinimas pas veterinarą padės išvengti daugelio nemalonių negalavimų, o ligoti dantys jūsų katei nebus problema.

    pixel