Skanėstai

surastų prekių kiekis: 45

Palepinkite savo graužiką - nupirkite jam skaniukų

Kiekvienas atsakingas globėjas, imdamasis globoti augintinį, nori jam geriausio. Kad jūsų augintinis būtų sveikas, būtina taikyti gerai subalansuota mityba, pagrįsta natūraliais ingredientais.

Graužiko raciono pagrindas turėtų būti augalų ar grūdų mišinys (pritaikytas pagal konkrečios rūšies poreikius), kuriame yra vertingų maistinių medžiagų, pavyzdžiui, baltymų ir vitaminų. Tačiau, norint paįvairinti racioną ir šiek tiek pamaloninti graužiką, patartina patiekti jam įvairių skanėstų. Kokius skaniukus nupirkti graužikui ir į ką reikėtų atsižvelgti perkant?

Skanėstai skirti žiurkėnams, pelėms ir jūrų kiaulytėms

Norint aprūpinti graužiką vitaminais ar mineralinėmis medžiagomis, pravartu duoti jam įvairių daržovių, vaisių ir žolelių. Vynuogės, braškės, arbūzai, paprikos, agurkai, brokoliai ar petražolės yra ne tik skanūs, bet ir sveiki užkandžiai. Dėl didelio vandens kiekio vaisiuose ir daržovėse pagerėja graužikų organizmo hidratacijos lygis, o tai teigiamai veikia jų sveikatą.

Ne tik švieži, bet ir džiovinti vaisiai gali būti žiurkėnui, pelei ar jūrų kiaulytei skanėstas. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad vaisiuose, ypač džiovintuose, yra daug cukraus, todėl jų patartina duoti tik retkarčiais. Užkandžiu graužikams taip pat gali būti gabalėlis geltono ar balto sūrio, riešutai arba šiek tiek liesos virtos mėsos. Svarbu, kad skanėsto rūšis atitiktų augintinio rūšį. Prieš duodami naujos rūšies maisto, pasiteiraukite veterinarijos gydytojo, ar graužikas gali valgyti atitinkamą skanėstą.

Kolba žiurkėnams ir jūrų kiaulytėms suteikia ir įvairovės, ir pramogų. Burbuolė - tai medinė lazdelė, kurioje paprastai būna grūdų, žolelių ir gėlių mišinys. Graužikai ne tik įvertins kolbų skonį, bet ir panaudos jas laipiojimui arba patenkins graužimo poreikį. Kietos burbuolės puikiai tiks graužikų dantims patrumpinti.

Šinšiloms skirti skanėstai

Natūralioje aplinkoje šinšilos minta dykumų žolėmis, o dantų patrumpinimui naudoja šakeles ir medžių žievę. Naminiam augintiniui kaip skanėstas puikiai tiks nenulupta šakelė. Šinšilai galima duoti, pavyzdžiui, obelų, kriaušių, jerubių, drebulės, drebulės ar vinkšnos medžių ir krūmų. Be sveikatą stiprinančių savybių, toks užkandis jūsų augintiniui suteiks daug malonumo.

Džiovintos žolelės, lapai, gėlės ar vaisiai taip pat puikiai tinka kaip skanėstas. Juos galite pasigaminti patys arba įsigyti parduotuvėje paruoštą mišinį. Kiaulpienių, laukinių pelynų, medetkų žiedų ar beržų lapų sąstatas yra skanus ir puikiai veikia šinšilų organizmą.

Vaisiai yra vertingas vitaminų ir mikroelementų šaltinis. Ypač verta paminėti erškėtuoges, kurios teigiamai veikia inkstų veiklą ir turėtų būti nuolatinė šinšilų valgiaraščio dalis. Tačiau nepamirškite, kad gyvūnui negalima duoti žalių vaisių, tik džiovintus. Žali vaisiai gali sukelti vidurių pūtimą.

Vaišės triušiams

Triušių mitybą daugiausia sudaro žolė, lapai ir medžių šakos. Natūralioje aplinkoje triušis priima mažai kaloringą maistą, kuriame yra daug ląstelienos. Šių savybių turėtų turėti ir ausuotiesiems gyvūnėliams duodami skanėstai. Todėl sveikas ir natūralus skanėstas bus medžių šakos arba įvairios gėlės ir žolės. Daržovės taip pat yra geras pasirinkimas. Vaisius, nors ir labai mėgstamus triušių, dėl didelio kaloringumo reikėtų duoti tik retkarčiais.

Triušis, kaip ir žiurkėnas, jūrų kiaulytė ar šinšila, turi poreikį patrumpinti nuolat augančius dantis. Šiam tikslui puikiai tinka ne tik medžių šakos, bet ir burbuolės. Tai ne tik padės užlaikyti tinkamą burnos higieną, bet ir bus skanus užkandis. Tačiau burbuolės, taip pat sausainių, lašų pavidalo užkandžiai yra kaloringi, todėl juos reikėtų duoti retkarčiais.

Ko graužikai neturėtų valgyti?

Mums skanėstai pirmiausia asocijuojasi su saldumynais. Graužikai tikrai neatsisakytų sausainio ar krekerio gabalėlio, tačiau didelis cukraus, druskos ir kalorijų kiekis žmonių užkandžiuose yra šiems gyvūnams pavojingas.

Jei per dažnai graužikams duosime skanėstų, jie gali turėti neigiamą poveikį gyvūno sveikatai. Graužikų antsvoris ir nutukimas yra nemaža problema. Graužikams skirtų burbuolių, sausainių, lašų reikėtų duoti saikingai ir jie neturėtų sudaryti mitybos pagrindo. Palepinimas yra rūpestingumo ir meilės išraiška, tačiau augintinio sveikata visada turėtų būti svarbiausia.

Rinkdamiesi graužikams skirtus skanėstus pirmiausia turėtumėte vadovautis gamta - ji žino, kas šiems gyvūnams geriausia. Natūralūs ingredientai, kuo artimesni laisvėje gyvenančių individų mitybai, yra geriausias pasirinkimas. Pirkdami paruoštus žolelių ar vaisių mišinius, burbuoles, sausainius ar lašus, ypač atkreipkite dėmesį į sudėtį. Jūrų kiaulytėms, žiurkėnams, pelėms ar triušiams skirtose kolbose neturėtų būti cukraus, konservantų, dirbtinių dažiklių ar kvapiųjų medžiagų. Jų sudėtis taip pat skirsis priklausomai nuo to, kokiam graužikui jie skirti.

pixel