Žiurkei

surastų prekių kiekis: 9

Pagrindinis maistas žiurkėms

Žiurkių mityba yra labai svarbi - nuo jos priklauso jų gyvenimo trukmė. Daugeliui šių gyvūnėlių savininkų kyla klausimas, kuo maitinasi žiurkės? Pagrindinis šių draugiškų graužikų maistas yra grūdai, kurie suteikia būtinų maistinių medžiagų ir padeda išsivalyti dantis, kurie auga visą gyvenimą. Gerai sudarytas racionas yra praturtintas vaisiais, daržovėmis ir daugybe baltymų. Tinkamas žiurkių maistas suteiks jūsų augintiniui optimalų jėgų ir energijos kiekį. Geriausias maistas suteikia reikiamą kiekį riebalų rūgščių, palaiko imunitetą ir rūpinasi žarnyno mikroflora.

Žiurkės yra visaėdžiai gyvūnai, tačiau, priešingai nei atrodo, jos negali ėsti visko. Prastai subalansuotas maistas gali lemti prastą sveikatą, blogos išvaizdos kailį ir išpuvusius dantis. Svarbu ingredientų kokybė bei tinkamas maisto laikymas.

Žiurkių racionas turėtų būti įvairus - monotoniška mityba gali sukelti nuovargį, apatiją, mieguistumą ir energijos praradimą. Tinkamas maistas padarys jūsų augintinį noriai žaidžiantį ir smalsiai besidomintį pasauliu.

Zooparduotuvė "ZooKaralyste.lt" siūlo žiurkėms skirtą maistą, kuris atitinka visus gyvūno mitybos poreikius. Jį galima įsigyti įvairių skonių, granulių arba pagrindinio mišinio pavidalu.

Žiurkių šėrimas - kokį maistą rinktis?

Daugeliui šeimininkų kyla klausimas, kuo šerti savo žiurkėną ir kokį pagrindinį maistą pasirinkti? Vienas iš variantų – granulės. Tai maltos maisto dalys, suformuotos į rutuliukus, kuriose yra visų svarbiausių maistinių medžiagų, vitaminų A, D3 ir E bei mineralų cinko, vario, mangano, kalcio. Granulese yra optimalus baltymų ir maistinių skaidulų kiekis, būtinas tinkamam virškinimui.

Pagrindinis mišinys yra subalansuotas žiurkių ėdalas, kuriame yra įvairių maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų. Apart grūdų, ėdalą sudaro džiovintos daržovės ir vaisiai, riešutai ir vaistažolės, kurios veikia medžiagų apykaitą, rūpinasi dantimis ir padeda išlaikyti blizgantį kailį. Įvairios sudedamosios dalys prisideda prie to, kad ėdalas yra labai skanus.

Parduotuvėje taip pat siūlomas papildomas maistas, kurį galima duoti kaip pagrindą arba kaip priedą prie dietos. Šiame maiste gausu gyvūninių baltymų ir riebalų, kurie suteikia daug aminorūgščių ir riebalų. Tai omega 3 rūgščių šaltinis. Didelis krakmolo kiekis užtikrina pakankamą energijos kiekį. Maistas neleidžia susidaryti dantų akmenims. Riebalų rūgštys padeda palaikyti sveiką odą, o liuteinas ir karotinas stiprina imunitetą. Papildomame maiste taip pat yra prebiotikų ir fruktooligosacharidų, kurie teigiamai veikia gyvūno žarnyno mikroflorą.

Žiurkių maistas - į ką atkreipti dėmesį perkant?

Geriausią žiurkių maistą sudaro aukštos kokybės grūdai, džiovinti vaisiai, daržovės ir riešutai. Svarbiausia čia yra žalios ląstelienos kiekis, kurios buvimas padeda šlifuoti augančius dantis, šalina dantų akmenis ir teigiamai veikia virškinimo funkciją.

Nepamirškite, kad žiurkių maistas turi būti laikomas sandarioje pakuotėje. Iškart po įsigijimo supilkite maistą į gerai uždaromus indus, patikrinkite, ar maistas nėra pasenęs ir apipuvęs.

Labai svarbu, ką ėda naminės žiurkės. Tinkama mityba yra maistinių medžiagų, kurios suteikia sveikatos, gyvybingumo ir noro žaisti, šaltinis. Maistas, kuriame yra daug cukraus ir mažai maistinių skaidulų, atneš daugiau žalos nei naudos - tai nutukimo, vidaus organų ligų ir dantų gedimo šaltinis.

    pixel