Išoriniai filtrai

surastų prekių kiekis: 18

Išoriniai akvariumo filtrai

Pagrindinė akvariumo filtro užduotis - valyti vandenį ir šalinti priemaišas. Akvariume gyvenančios žuvys ir gyvi organizmai išskiria medžiagų apykaitos produktus ir amoniaką. Dėl jų nevalytas vanduo tampa geltonas arba žalias ir skleidžia nemalonų kvapą. Poveikį sustiprina augalai ir maisto likučiai. Tinkamas filtras užtikrina krištolinį vandens skaidrumą. Jei turite didelį akvariumą, jums reikės išorinio akvariumo filtro.

Išoriniai akvariumo filtrai užtikrina reikiamą vandens judėjimą, valo vandenį biologiškai, chemiškai ir mechaniškai. Įrenginio viduje yra kempinė arba kita filtravimo sistema, gaminanti bakterijas, kurios teigiamai veikia vandens būklę. Kiekvienas šiuolaikinis lauko akvariumo filtras turi mechanizmą, kuris išjudina vandenį ir aeruoja jį, taip pratęsdamas jo švarumą.

"ZooKaralyste.lt" zoologijos prekių parduotuvė siūlo geriausios kokybės išorinius akvariumų filtrus. Patyrusių akvariumininkų atsiliepimai patvirtina, kad vandens filtras, ypač dideliame akvariume, yra būtinas priedas.

Išorinis akvariumo filtras - kokį pasirinkti?

Rinkoje siūlomi dviejų tipų išoriniai filtrai: kaskadiniai ir kibriniai filtrai. Kaskadinis išorinis akvariumo filtras skirtas mažesniems nei 50 litrų akvariumams. Jis montuojamas akvariumo išorėje, tvirtinamas prie šoninės sienelės ir sujungiamas su vamzdeliu, kuris įsiurbia vandenį, išvalo jį ir leidžia atgal žema kaskada. Jis pasižymi mechaniniu ir biologiniu poveikiu. Filtras yra gana pigus, efektyvus ir naudoja nedaug energijos. Jo trūkumas - triukšmingas veikimas.

Kibirinis filtras skirtas didesnių nei 50 litrų talpyklų valymui. Jis montuojamas po akvariumu, o vanduo išpumpuojamas vamzdžiais. Šis filtras yra geriausias akvariumo valiklis. Jis pasižymi didele filtro kasečių talpa. Veikia mechaniškai, chemiškai ir biologiškai.

Filtras turėtų būti pritaikytas prie akvariumo tūrio. Norėdami apskaičiuoti valytuvo talpą, padauginkite akvariumo tūrį iš 3. Geras išorinis akvariumo filtras visą vandenį perpumpuoja bent kartą per valandą.

Išorinis akvariumo filtras - į ką atkreipti dėmesį?

Atkreipkite ypatingą dėmesį į tai, su kokiais filtravimo metodais veikia išorinis filtras. Akvariumą galima valyti mechaniniu, biologiniu arba cheminiu filtravimu. Mechaniniu filtravimu iš vandens pašalinamos fizinės priemaišos - nešvarumai, dalelės ir medžiagų apykaitos liekanos. Tokio filtro kasetė pagaminta iš nailono, sintetinio pluošto arba tarpinių medžiagų. Biologinis filtravimas - tai pavojingų cheminių junginių neutralizavimas. Dėl nitrifikuojančių bakterijų biologinis valytuvas amoniaką paverčia nitritais, o vėliau nitratais, kurie teigiamai veikia augalus. Cheminis filtravimas vyksta naudojant aktyvintosios anglies filtrą ir pašalina kenksmingus cheminius junginius.

Išoriniai akvariumo filtrai turi būti švarūs. Tačiau jų negalima valyti po tekančiu vandeniu, nes tuomet jie praranda savo savybes. "Cascade" filtrai sudaryti iš dviejų kasečių: keraminės ir kempininės. Keičiant vandenį reikia išvalyti tik vieną iš jų, o kitą - kito vandens keitimo metu. Kibiriniai filtrai gaminami iš kelių kasečių. Keisdami vandenį išvalykite pusę, kitą kartą - kitą pusę.

Jei turite didelį akvariumą, būtina įsigyti išorinį filtrą. Akvariumininkų atsiliepimai liudija, kad be valymo sistemos sunku palaikyti gerą povandeninio pasaulio būklę.

    pixel