Žiurkėnui

surastų prekių kiekis: 16

Pagrindinis žiurkėnų maistas

Žiurkėnas yra gyvūnas, kurio medžiagų apykaita yra labai greita. Maisto kokybė yra be galo svarbi jo sveikatai. Dėl mineralų ir vitaminų trūkumo gali pablogėti organizmo funkcijos. Tai sukelia pavojingas ligas, dėl kurių gyvūnas susirgti ar net numirti. Renkantis maistą žiurkėnui svarbu nepamiršti, kad kiekvieno graužiko mitybos poreikiai skiriasi. Jūrų kiaulytėms negalima duoti maisto, kuriame gausu daržovių ir vaisių, o žiurkėnams daugiausia reikia grūdų ir daržovių sėklų.

Monotoniška, prie žiurkėno poreikių nepritaikyta mityba gali sukelti ligos simptomus: apatiją, mieguistumą, nenorą žaisti. Geras žiurkėnų maistas išlaikys gyvūną žvalų, kupiną jėgų ir smalsų pasauliui. Visavertis maistas užtikrina gyvūno džiaugsmą ir ilgą gyvenimą.

Žiurkėnų maistas turi būti įvairus. Kviečių, avižų, rugių ir sorų grūdai yra gyvūno raciono dalis. Jie praturtinti sėmenimis, moliūgų sėklomis, riešutais ir avižiniais dribsniais, kurie suteikia žiurkėnams būtinų maistinių medžiagų, mineralų ir mikroelementų.

Internetinėje zooparduotuvėje "ZooKaralyste.lt" siūlomas visus mažųjų graužikų poreikius atitinkantis maistas. Pašaras yra įvairių dydžių ir įvairių skonių, kurie tikrai patiks jūsų mažyliui.

Geras maistas – svarbus žiurkėnui

Nors žiurkėnai yra visaėdžiai, augalinis maistas yra pagrindinė jų raciono sudedamoji dalis. Rinkdamiesi maistą savo augintiniui, nepamirškite, kad aliejinių sėklų, pavyzdžiui, saulėgrąžų, taip pat įvairių rūšių riešutų, perteklius gali lemti augintinio antsvorį arba nutukimą.

Baltymai taip pat labai svarbūs jūsų žiurkėno mitybos racione. Jį galite tiekti įvairiais būdais. Paprasčiausia gyvūnui retkarčiais duoti nedidelių kiekį virtos mėsos. Tačiau tai tik mitybos paįvairinimas ir papildymas. Vis dėlto svarbiausia žiurkėną šerti kuo daugiau maistingųjų medžiagų turinčiu maistu, kuriame gausu mineralų ir vitaminų.

Taip pat galite maitinti savo augintinį vaisių ar daržovių gabalėliais. Pasirūpinkite, kad porcijos nebūtų per didelės, nes šios rūšies maistas gana greitai genda.

Geriausias maistas žiurkėnams - kaip jį išsirinkti?

Daugeliui augintojų kyla klausimas, kuo šerti žiurkėną ir koks maistas gyvūnui tinkamiausias? Geras pasirinkimas - granulės, kurias sudaro maisto dalys, sumaltos ir suformuotos į lazdeles. Jų forma neleidžia gyvūnui išsirinkti skaniausių dalių ir apeiti kitų, ne mažiau vertingų dalių. Granulėse yra gyvūno organizmui funkcionuoti reikalingų sudedamųjų dalių. Jame dažnai gausu mineralų: kalcio, seleno, geležies, mangano, vario ir cinko, taip pat vitaminų A, D3 ir E. Maiste yra baltymų ir skaidulų, kurios teigiamai veikia žiurkėnų žarnyno mikroflorą ir dantų sveikatą.

Pagrindinis mišinys - tai gerai subalansuotas pašaras, kurio sudėtyje yra ingredientų, randamų laukinių gyvūnų mityboje. Jį sudaro grūdai ir sėklos, vitaminizuotos granulės, džiovintos daržovės. Šis maistas suteikia žiurkėnui vitaminų A, B2, B3, D ir E bei daug mineralinių druskų - geležies, kalcio, kalio, fosforo ir magnio. Džiovintose daržovėse gausu provitamino A ir daugelio mineralų, kurie būtini žiurkėnų mityboje. Mišinys teigiamai veikia virškinimo sistemą ir mažina kenksmingo cholesterolio kiekį.

Aukščiausios kokybės pašarai yra visaverčiai, kurių sudedamosios dalys buvo ekstruzijos būdu apdorotos, todėl gyvūno organizmas jas geriau įsisavina. Džiovintos daržovės ir vaisiai užtikrina reikiamą vitaminų kiekį ir pagerina skonį. Pašare yra reikiamas baltymų kiekis, o sudedamųjų dalių struktūra teigiamai veikia dantų būklę. Vaistažolės palaiko virškinimo procesą ir teigiamai veikia žarnyno mikroflorą. Aukščiausios kokybės maistas užtikrina jūsų žiurkėno gyvybingumą ir gerą formą.

Rūpinkitės žiurkėno sveikata

Gerai žinoma, kad esate tai, ką valgote. Ne kitaip yra ir su gyvūnais, įskaitant žiurkėnus. Jų vartojamas maistas daro didelę įtaką sveikatai ir gyvenimo trukmei. Vartodamas tinkamą maistą, jūsų augintinis taip pat džiaugsis gražiu ir sveiku kailiu.]

Netinkamai parinkta ir nesubalansuota mityba gali sukelti daugybę sveikatos problemų jūsų augintiniui. Dažniausiai pasitaikantis iš jų yra viduriavimas. Paprastai jis atsiranda suvalgius per daug vaisių. Kartu su vandeniu jie sukelia ne itin malonių komplikacijų. Be to, tam tikri produktai, iš kurių gaminamas paruoštas maistas žiurkėnams, gali sukelti virškinamojo trakto problemų. Remdamiesi stebėjimais galėsite greitai nustatyti, kurie maisto elementai kenkia jūsų augintinio būklei.

Jei turite nėščią žiurkėno patelę, turėtumėte ypač rūpintis jos mityba. Tiek jauniems gyvūnams, tiek nėščioms ir žindančioms patelėms reikia daugiau baltymų. Jei žiurkėnų maistas yra per skurdus ir nesuteikia jiems pakankamos baltymų porcijos, jaunikliai gali pradėti kanibalizmo apraiškas.

Žiurkėnų maistas - į ką atkreipti dėmesį?

Geriausią žiurkėnų maistą sudaro geros kokybės grūdai ir sėklos, taip pat džiovintos daržovės ir vaisiai. Atkreipkite dėmesį į tai, ar maiste yra pakankamai žalios ląstelienos, kuri teigiamai veikia virškinimo sistemą ir dantų sveikatą. Nesvarbu, kiek kainuoja žiurkėnų maistas. Svarbiausia, kad tai yra visų elementų, užtikrinančių jūsų augintinio sveikatą ir gyvybingumą, šaltinis. Galite pastebėti, kad pigus žiurkėnų maistas yra toks pat geras kaip ir brangesnis.

Žiurkėnams taip pat reikalingi dantų šlifuokliai. Galite rinktis kalkių kubelius arba kolbas. Tai labai paprastas būdas pasirūpinti žiurkėno dantų sveikata. Taip pat nepamirškite, kad gertuvėje būtų pakankamai vandens. Žiurkėnams labai svarbu drėkinti organizmą kartu su pakankama maisto porcija.

Kontroliuokite maisto kvapą ir išvaizdą. Neduokite gyvūnui maisto, kuris atrodo senas. Duodami žiurkėnui pasenusio maisto galite jam sukelti sveikatos problemų.

    pixel