Substratai

surastų prekių kiekis: 21

Terariumo substratai

Tinkamas substratas yra labai svarbi terariumo įrangos dalis. Jis turi įtakos vabzdžių, roplių ir varliagyvių gerovei ir sveikatai, taip pat augalų vystymuisi. Kiekvienai gyvūnų rūšiai reikia skirtingų gyvenimo sąlygų. Vieni jų gyvena sausose dykumose, kiti - atogrąžų miškuose. Tinkamai parinktas substratas sukuria terariume tinkamą mikroklimatą, o tuomet gyvūnas gali sveikai vystytis.

Mūsų parduotuvėje rasite aukštos kokybės smėlio, durpių, drožlių, vermikulito, kokosų ir samanų substratų, kurios yra pritaikytos konkrečioms gyvūnų rūšims. Produktus galima įsigyti įvairaus svorio pakuotėse už prieinamą kainą. Visus mūsų parduotuvėje esančius gaminius tiekia patikimi egzotinių gyvūnų priedų gamintojai.

Koks terariumo substratas geriausiai tinka jūsų augintiniui?

Smėlis yra tinkamas substratas barzdotosioms agamoms ir kitoms gyvūnų rūšims, gyvenančioms sausose, pusiau sausringose ir uolėtose vietovėse - jis geriausiai atkartoja jų natūralią aplinką. Smėlis yra palyginti nebrangus ir lengvai valomas. Jis yra kelių spalvų - geltonos, oranžinės, rudos ir juodos.

Koks substratas drėgnam terariumui tinka geriausiai? Tai durpės paklotė, kuri sugeria ir kaupia drėgmę. Ji taip pat sugeria nemalonius kvapus, nepūva ir leidžia užlaikyti tinkamą higienos lygį. Naudodami ją galite sukurti drėgno miško ar pelkės aplinką. Durpės paklotė tinka terariumams, kuriuose gyvena bestuburiai, varliagyviai ir drėgmę mėgstantys ropliai.

Skaldos substratas tinka terariumams, kuriuose gyvena atogrąžų ir miškų aplinkos bestuburiai, varliagyviai ir ropliai. Jis reguliuoja drėgmės kiekį, sugerdamas ir palaipsniui išskirdamas drėgmę.

Vermikulito mulčias puikiai tinka kaip substrato priedas toms rūšims, kurios nemėgsta sausros. Jos natūrali, auksiniai ruda spalva terariume atrodo puikiai. Jame nėra pelėsių, cheminių priedų, o be to yra sterilus. Jis puikiai tinka kaip substratas pelkinei agamai, žaliajai iguanai, vėžliui, bestuburiams ir anurano varliagyviams.

Kokosų mulčias yra puikus pasirinkimas tiek drėgniems, tiek sausiems terariumams. Tai gali būti papildomas terariumo substratas stepiniams vėžliams, gyvatėms ir driežams. Jis gerai sugeria drėgmę ir sistemingai išskiria vandens garus į orą. Jį galima įsigyti skaldos, durpių ir pluošto pavidalu.

Samanų mulčias yra geriausias substratas gyvatėms, atogrąžų driežams ir varlėms - gyvūnams, kuriems reikia didelės drėgmės. Prieš dedant į terariumą, samanų substratą reikia užpilti dideliu kiekiu vandens - tada jo tūris per trumpą laiką padidės kelis kartus.

Terariumo substratas - į ką reikia atsižvelgti perkant?

Terariumo substratas yra vienas svarbiausių egzotinių gyvūnų laikymo komponentų, be kurio neįmanoma prižiūrėti terariumo. Tiek ropliai, tiek varliagyviai gyvena savo natūralioje aplinkoje tam tikromis sąlygomis, esant tinkamam mikroklimatui, kuris turi įtakos gyvūnų gyvenimo kokybei. Būsimasis terariumo savininkas privalo kuo tiksliau atkurti optimalią aplinką tinkančią atitinkamoms gyvūnų rūšims. Nuo substrato priklauso ne tik roplių ir varliagyvių gerovė, bet ir sveikata. Ypatingą dėmesį skirkite tinkamam, aukštos kokybės produktui pasirinkti.

Substratai turi didelę įtaką gyvūno vystymuisi, todėl jų parinkimas yra labai svarbus. Nepamirškite, kad patalynės tekstūra, drėgmės absorbcijos lygis ir dalelių dydis skiriasi. Todėl smėlingas dirvožemis pats savaime netinka kaip substratas atogrąžų sąlygomis gyvenantiems gyvūnams, o drėgnos durpės netinka smėlingoje aplinkoje gyvenančioms rūšims. Atminkite, kad skirtingos roplių ir varliagyvių rūšys natūraliai gyvena skirtingose aplinkose. Kiekvienam gyvūnui reikia skirtingo mikroklimato ir optimalaus drėgmės lygio.

    pixel