KAIP PRIPRATINTI ŠUNĮ PRIE KATĖS IR NEIŠPROTĖTI?

2023-03-12
KAIP PRIPRATINTI ŠUNĮ PRIE KATĖS IR NEIŠPROTĖTI?

Visi žino posakį "gyventi kaip šuo su kate". Jis mums vienareikšmis - jokio sutarimo ir amžini ginčai dėl per didelio tarpusavio skirtumo. Tačiau jei svajojate apie katę ir šunį tuose pačiuose namuose, tai nėra neįmanoma. Priešingai, tokia draugystė irgi pasitaiko!

Šimtmečius naminių gyvūnėlių mylėtojai buvo skirstomi į šunų arba kačių mylėtojus. Įsitvirtino nuostata, kad katė ir šuo tuose pačiuose namuose - garantuota nelaimė. Viskas dėl šių dviejų rūšių gyvūnų charakterių skirtumų. Šuo yra gyvūnas, mėgstantis kontaktą su žmogumi, o vienatvė jam yra didžiausia bausmė. Kita vertus, katės buvo įvardytos kaip individualistės, kurios eina savo keliais.

Tačiau yra namų, kuriuose posakis "gyvena kaip šuo su kate" visiškai neatitinka tikrovės. Pasirodo, kad yra gyvūnų mylėtojų, kurie atrado paslaptį, kaip pripratinti katę prie šuns arba šunį prie katės. Tačiau reikia žinoti, jog tai yra du skirtingi procesai.

Katė ir šuo vienuose namuose - įsivaikinkite mažylius

Patogiausia situacija, kai po savo stogu priimate jaunus gyvūnus. Tuomet konfliktų rizika yra minimali. Tai veikia panašiai kaip su mažais vaikais, kurių tėvai kalba skirtingomis kalbomis. Suaugusiesiems gali būti sunku susikalbėti, tačiau vaikai garantuotai, ras bendrą kalbą.

Jauni gyvūnai, neturintys sugyvenimo su kita rūšimi patirties, tarpusavyje nekovos. Dar daugiau, jie greičiau palaikys vieni kitus tyrinėdami pasaulį ir naują aplinką. Gali būti, kad jie net pradės perimti savo rūšiai būdingą elgesį. Galite tikėtis, kad šuo pradės ėsti katės maistą, o katė norės eiti pasivaikščioti. Jaunų gyvūnų atveju greita draugystė beveik garantuota. Žmonėms, ketinantiems savo namuose apgyvendinti šių dviejų rūšių gyvūnus, netgi rekomenduojama tai daryti vienu metu.

Šuo ir katė namuose – dalijimasis erdve

Jei norite vienu metu turėti šunį ir katę, turite tam paruošti ir savo namus. Pradžia gali būti sunki, todėl patartina atskirti kiekvieno augintinio erdvę. Jūsų augintiniai turi turėti savo erdvę, kurioje jaustųsi saugūs. Joje turėtų būti lova, žaislai ir dubenėliai su maistu bei vandeniu.

Paprastai tokia zona, skirta privatumo užlaikymui, labiau reikalinga katei. Žinoma, gali būti, kad jūsų mielasis draugas mėgsta kompaniją ir greitai persikels miegoti į šuns lovą. Vis dėlto, kol tarpveislinė meilė galutinai neišsiplieskė, būkite atsargūs ir nemeskite savo augintinių į gilų vandenį. Leiskite jiems nustatyti vienas kito komforto zonas ir saugumo jausmą.

Kai turite šunį... galite turėti ir katę

Savo namuose jau turite šunį, bet norėtumėte turėti ir katę? Turime keletą patarimų, kokį augintinį pasirinkti, kad namuose užsimegztų puiki tarprūšinė draugystė.

Pirmiausia įsitikinkite, kad jūsų šuo nėra agresyvus kitų gyvūnų atžvilgiu. Jei jūsų šuo yra gerai subalansuotas ir pernelyg nereaguoja į kitus gyvūnus, jų judesius ar garsus - didelė tikimybė, kad jis priims naująjį nuomininką. Jūsų šuniui tikrai bus lengviau priprasti prie jauno kačiuko. Kalės netgi gali pradėti rodyti motinystės instinktą ir mielai prižiūrės mažylį.

Jei pasirinkta katė yra suaugusi, pasistenkite gauti išsamų interviu apie jos patirtį su šunimis. Traumuojančią patirtį turinti katė gali neprisitaikyti prie namų, kuriame yra šuo. Galite ieškoti katės fonduose arba prieglaudose, kurios veda vadinamuosius laikinuosius namus ir kurių priežiūroje yra katė pripratinta prie šunų. Taip jums bus lengviau supažindinti su nauju namų nariu.

Kaip pripratinti šunį prie katės? - štai koks klausimas!

Įvesti šunį į namus, kuriuose gyvena katė, gali būti šiek tiek sudėtingiau. Katės yra teritoriniai gyvūnai, mėgstantys pažymėti savo priklausomybę tam tikrai vietai. Jei nežinote, kaip jūsų katė reaguos į šuniuką, prieš nuspręsdami įsigyti ar įsivaikinti šunį, verta į namus pasikviesti draugą su šuniu.

Savo kaimynystėje tikrai rasite tokių, kurių keturkojis draugas yra ramaus ir subalansuoto charakterio. Jei katė teigiamai reaguoja į šunų rūšies atstovo apsilankymą, jai taip pat neturėtų kilti problemų priimti naują šeimos narį.

Jei namuose turite jau suaugusią katę, jai tikrai bus lengviau priimti šuniuką. Jauni šunys, dar neturėję jokio kontakto su kate, gali tik erzinti dabartinį gyventoją, norėdami pernelyg dažnai žaisti. Pripažįstama, kad katinas, nepriklausomai nuo lyties, greičiausia susidraugaus su jauna kalyte.

Jei įsivaikinate suaugusį šunį, nuspėti abiejų gyvūnų reakciją bus gana sunku. Jei norite pasiimti šunį iš prieglaudos, jos darbuotojai tikriausiai galės nurodyti, kuris šuo yra ramaus charakterio, o kuris į kates reaguoja agresyviai. Tačiau nepamirškite, kad gyvenimas prieglaudos aplinkoje skiriasi nuo gyvenimo namuose.Nors katė gali "išsiauklėti" šuniuką, tačiau pakeisti suaugusio šuns įpročius gali būti labai sunku, o kartais ir neįmanoma. Todėl būkite atsargūs, kai į namus, kuriuose yra katė, įvedate suaugusį šunį.

Tačiau kartais kačių nepriėmimo simptomai gali pasireikšti praėjus kuriam laikui. Jei po šuns įvedimo jūsų katė yra mieguista, slepiasi kampuose, netenka kailio ir vengia kontakto su jumis, verta kreiptis į elgsenos specialistą, kuris aplankys jus namuose.

Pirmasis susitikimas - būkite atsargūs

Nesvarbu, ar pristatote šunį į namus, kuriuose gyvena katė, ar atvirkščiai, būkite atsargūs. Leiskite gyvūnams pažinti vienas kitą lėtai ir savo ritmu. Nekiškite katės po šuns nosimi ir neveskite šuns su pavadėliu prie katės lovos.

Pirmojo susitikimo metu šunį galite vedžioti su pavadėliu. Jei jūsų augintinis žino ir reaguoja į komandas "ne" ir "palik", galite jas naudoti, kai jūsų šuo norės tramdyti katę. Tačiau netempkite už pavadėlio, laikykite jį palaidą. Jis yra tik tam, kad padėtų, jei nutiktų kas nors nenumatyto. Taip pat būtinai naudokite teigiamą pastiprinimą. Už bet kokią teigiamą katės reakciją apdovanokite skanėstais. Šuniui verta ugdyti geras asociacijas.

Katė gali ieškoti namuose vietos, į kurią šuo negalės patekti. Puikiai pasitarnaus aukštai pastatyta draskyklė arba kačių namelis. Tai suteiks katei ramybės akimirką, bet kartu bus saugu.

Kaip pripratinti šunį prie katės? Paprašykite individualios pagalbos

Ar bandėte pripratinti šunį prie katės, bet augintiniai vis tiek nenori sugyventi? Kartais ne tik verta, bet ir būtina kreiptis individualios pagalbos į elgsenos specialistą. Pakvieskite specialistą į savo namus, kad jis galėtų pažvelgti į jūsų namų erdvės organizavimą ir augintinių elgesį.

Nesutarimų gali sukelti niuansai, kuriuos pastebės tik elgsenos specialistas. Jis ne tik nurodys galimus konflikto taškus, bet ir padės jūsų augintiniams susidraugauti. Verta pasinaudoti žmonių, turinčių darbo su gyvūnais patirties, patirtimi.

Kaip šuo ir katė - išsklaidykite stereotipus

Ar mėgstate matyti miegančių kačių, susigūžusių į minkštą šuns kailį, nuotraukas? Tokį vaizdą galite turėti ir savo namuose. Išsklaidyti stereotipą, kad katė ir šuo tuose pačiuose namuose reiškia amžiną karą, tikrai įmanoma.

Jei nuspręsite vienu metu prižiūrėti du jaunus gyvūnus, pagrindinis jūsų rūpestis bus paruošti namų erdvę. Tačiau jei jūsų namuose jau gyvena šuo ar katė, pasiruošti kitos rūšies atstovo įveisimui bus šiek tiek sudėtingiau. Tačiau tikime, kad laikydamiesi mūsų patarimų, galiausiai sulauksite didelės sėkmės.

pixel