ŠUNS NERIMAS SUSIJĘS SU ATSKYRIMU - KAIP SU JUO KOVOTI? ELGSENOS SPECIALISTO PATARIMAI

2023-11-11
ŠUNS NERIMAS SUSIJĘS SU ATSKYRIMU - KAIP SU JUO KOVOTI? ELGSENOS SPECIALISTO PATARIMAI

Kartais prieš išeinant jums iš namų tenka pastebėti liūdnas šuns akis, kurios sako "pasilik su manimi". Kai dingstate, jūsų augintinis kniaukia ar net loja, drasko baldus arba laukia jūsų prie durų net kelias valandas neėdęs ir negėręs? Tai gali būti nerimo susijusio su iššsiskyrimu, simptomai. Kaip su juo kovoti? Tai nelengva užduotis, tačiau nėra nieko neįmanomo. Sužinokite šios būsenos priežastis, simptomus ir imkitės veiksmų. Parodysime, ką galite padaryti, kad jūsų šuo nebijotų likti be jūsų namuose.

Toks nerymaujantis šuo ilgisi ne kompanijos, o konkretaus asmens ar asmenų. Kaip pavyzdį pateiksiu savo keturkojį. Idefiksą stengiamės pasiimti į didžiąją dalį šeimyninių kelionių, o kadangi turime giminių kituose miestuose, tokios kelionės vyksta gana dažnai. Išeidami į pasimatymu, stengiamės šunį palikti su jam gerai pažįstamais žmonėmis.

Vis dėlto, vos tik už mūsų užsidaro durys, Idefiksas jau laukia mūsų sugrįžtančių. Kaip tai pasireiškia? Ogi pasivaikščiojimu iš balkono į kambarį, kur jis gali užšokti ant sofos ir pažvelgti pro langą. Visa tai lydi sunkus kvėpavimas ir tylus šniopštimas. Nors namuose jis nėra vienas, nervingai laukia mūsų sugrįžtančių. Atsižvelgdami į šį aspektą, žinokite, kad antro šuns paėmimas į namus nėra problemos sprendimas. Dar blogiau, kad naujam augintiniui gresia pavojus "užsikrėsti" nerimu dėl išsiskyrimo.

Kaip sužinoti, ar jūsų augintinis pasiilgo būtent jūsų, o ne jūsų kompanijos apskritai? Kurį laiką pasirūpinkite kitu augintiniu, pavyzdžiui, kai draugui reikia prižiūrėti jo augintinį. Jei šuo nustoja elgtis nepageidaujamai, labai tikėtina, kad jis nepatiria nerimo kylančio dėl išsiskyrimo.

Kas skatina nerimą - veiksniai

Šunų nerimo dėl išsiskyrimo priežastys gali būti kelios, be to, jos gali būti tarpusavyje susijusios. Tam gali įtakoti veislė, paveldimi veiksniai, nepakankama socializacija, traumuojanti patirtis ar buvusios ligos. Pripažįstama, kad liguistą baimę dėl globėjo nebuvimo dažniau patiria maži šunys. Taip yra todėl, kad jie dažnai laikomi namų talismanu ir apdovanojami pernelyg didele meile. Kita vertus, pastebėta, kad tokiai baimei linkę mutantai. Jų atveju dažnai nežinome, kokio charakterio buvo tėvai.

Kaip pasireiškia liguistas ilgesys?

Nerimas dėl išsiskyrimo nėra lygus ėjimui paskui šeimininką žingsnis po žingsnio. Šio psichologinio sutrikimo simptomų gali būti daug, štai keletas iš jų.

Fiziniai simptomai:

 • kailio kandžiojimas,
 • apetito stoka arba padidėjęs apetitas,
 • greitas, negilus žiovulys,
 • raumenų įtampa,
 • lėtinis viduriavimas,
 • padidėjęs žiovulys,
 • seilėtekis,
 • laižymasis,
 • sumažėjęs imunitetas,
 • skrandžio ir žarnyno gleivinės opos,
 • širdies ir kraujagyslių bei virškinimo sistemos ligos.

Psichikos simptomai:

 • miego sutrikimai,
 • dėmesio koncentracijos stoka,
 • padidėjęs jautrumas skausmui,
 • pernelyg didelis susijaudinimas,
 • nuolatinis lojimas,
 • didelis elgesio neužtikrintumas.

Socialiniai simptomai:

 • depresija,
 • vengimas bendrauti su kitais šunimis,
 • priekabiavimas.

Tačiau kartais šuns nerimas pasireiškia neįprastu būdu. Taip yra todėl, kad kai kurie augintiniai kai tik jų šeimininkas išeina, pradeda budėti prie durų. Kai kurie gali valandų valandas sėdėti ar gulėti vienoje vietoje, nekreipdami dėmesio į išorinius dirgiklius ar poreikius, pavyzdžiui, troškulį. Verta investuoti į fotoaparatą ir įrašinėti savo šuns elgesį. Tai padės jums suprasti, kas iš tikrųjų vyksta su jūsų augintiniu, kai jūsų nėra namie.

Šuns, kuris paimtas iš prieglaudos, nerimas

Iš prieglaudos pasiimtus gyvūnus dažnai kamuoja liguista baimė, kad nebus globėjo. Daugeliu atvejų tai lemia traumuojanti šuns apleidimo, patirtis. Nusprendę pasiimti gyvūną iš prieglaudos, turite atsižvelgti į tai, kad jūsų naujajam draugui reikės daugiau laiko, kad galėtų susitaikyti su vienatve namuose. Jam ar jai tai bus susiję su sekančiu apleidimu.

Baimių sutramdymas

Neatrasime Amerikos teigdami, kad šuns neįmanoma pripratinti prie globėjo nebuvimo per kelias dienas. Iš tikrųjų šį procesą reikėtų pradėti vos po kelių dienų, kai šuniukas pratinasi naujuose namuose. Vienintelė išeitis šiuo atveju yra mažų žingsnių metodas. Gyvūnas turi susieti mūsų išėjimą iš namų su natūraliu dalyku.

Pripratinkite šunį prie garsų, kurie praneša apie išėjimą į lauką, - vaikščiokite po namus apsiavę batus, kurį laiką juos mūvėkite ir nuiminėkite pakaitomis.

Be to, vaikščiodami po butą galite nešioti rankinę ar kuprinę iš vieno kambario į kitą, barškinti raktais. Tai padės sumažinti šuns jautrumą bei stresą. Pradėkite išeiti iš namų nuo trumpų pasimatymų ir palaipsniui ilginkite išvykimo laiką.

Teigiamos asociacijos

Prieš išeidami iš namų ilgiau pasivaikščiokite. Žaidimas ar trumpa treniruotė jį nuvargins ir fiziškai, ir emociškai. Išvykimo laikui palikite itin patrauklų žaislą, kurį paslėpsite grįžę. Tegul jūsų išvykimas jam asocijuojasi su malonumu, o ne su kažkuo neigiamu.

Nepamirškite, kad iš namų reikia išeiti ramiai ir ramiai į juos grįžti. Tuo metu stenkitės šiek tiek ignoruoti savo augintinį, tačiau tai nereiškia, kad turit taip elgtis visą laiką. Stresą mažinančiomis priemonėmis gali būti įjungtas radijas, čiulptukas ar kitas kvapnus žaislas.

Streso mažinimas per prisilietimą

Prisiminkite, kaip jaučiatės po gerai atlikto atpalaiduojamojo masažo. Jūsų kūnas atsipalaiduoja, o stresas išnyksta. Masažuotojo prisilietimai veikia raminamai ir jūsų kūną, ir protą. Ar žinojote, kad šunys į masažą reaguoja lygiai taip pat? Nenuostabu, kad TTouch masažas tampa vis populiaresnis tarp globėjų. Įrodyta, kad reguliariai taikant šią procedūrą pagerėja viso šunų organizmo veikla. TTouch masažas mažina streso lygį ir ramina.

Kaip atlikti šį masažą? Laimei, jo principai nėra sudėtingi. Vienu metu atliekami šuns odos paspaudimai ir pavienius sukamieji judesiai (atlikite 1 ir ¼ sukinio). Naudokite tris pirštus: rodomąjį, vidurinįjį ir bevardį. Spaudimo jėgą reguliuokite individualiai, atsižvelgdami į savo augintinio dydį. Internete galite rasti mokomųjų vaizdo įrašų, kuriuose žingsnis po žingsnio sužinosite, kaip atlikti TTouch masažą.

Liemenė nuo nerimo taip pat gali papildyti masažą. Ji veikia panašiu principu. Spaudžiant atitinkamus augintinio kūno taškus, mažinamas jo streso lygis. Tai gera išeitis, kai žinote, kad teks išeiti ilgesniam laikui. Streso mažinimas taip pat turės įtakos šalinant nepageidaujamą šuns elgesį, kuris dažnai lydi nerimą susijusį su atsiskyrimu, įskaitant inkštimą ar lojimą.

Nepamirškite pasirinkti savo augintiniui tinkamo dydžio liemenės . Atidžiai išmatuokite augintinio krūtinės apimtį. Tinkamas dydis užtikrins tinkamą jo kūno suspaudimą.

Šunų nerimas susijęs su atsiskyrimu ir farmakologija

Dėl nuolatinio streso, kurį patiria nerimo dėl atsiskyrimo kamuojamas šuo, visos taikomos priemonės gali būti neveiksmingos. Kartais, pasikonsultavus su elgsenos specialistu ir veterinaru, keturkojui nuraminti, naudojamos farmakologines priemones. Švelnesnės iš jų dažniausiai grindžiamos gydomuoju vaistažolių, pavyzdžiui, jonažolės, valerijono ar melisos, poveikiu.

Tačiau kartais veterinarijos gydytojas turi skirti psichotropinių vaistų, kurių veikliosios medžiagos yra klomipraminas, fluoksetinas arba amitriptilinas. Papildoma terapija gali būti feromonai, kurie yra sintetinė feromonų, išskiriamų laktuojančios kalės riebalinių liaukų, forma.

Kantrybė - raktas į sėkmę

Šuns nerimas susijęs su atsiskyrimu yra jautri problema, todėl jums tikrai reikės laiko su ja susidoroti. Tačiau verta būti kantriam ir imtis visų įmanomų priemonių, kad jūsų keturkojis draugas jūsų nebuvimą pradėtų laikyti natūraliu dalyku. Net jei dirbate namų biure, neįmanoma pasiimti šuns su savimi.

Atminkite, kad ilgalaikis stresas neigiamai paveiks jūsų augintinio sveikatą, o to tikrai norite išvengti. Todėl darykite viską, ką galite, kad sumažintumėte augintinio jautrumą jūsų nebuvimui. Tai bus naudinga visiems namuose esantiems žmonėms, baldams ir, kai kuriais atvejais, kaimynams. Tačiau svarbiausia, kad jūsų augintinis būtų ramus ir laimingas. Sėkmės!

pixel