KUO MINTA DŽIUNGARIJOS ŽIURKĖNAS? DIETOS 6!

2022-08-05
KUO MINTA DŽIUNGARIJOS ŽIURKĖNAS? DIETOS 6!

KUO MINTA DŽIUNGARIJOS ŽIURKĖNAS? DIETOS 6!

Džiungarijos žiurkėnas yra vienas iš populiariausių naminių gyvūnėlių. Jis yra šiek tiek draugiškesnis nei Sirijos žiurkėnas, todėl laikomas idealiu augintiniu. Šie gyvūnai nėra reiklūs, bet jei reikalauja tinkamos mitybos. Ką iš tikrųjų gali ėsti džiungarijos žiurkėnas?

Ką gali ėsti džiungarijos žiurkėnas?

Pirmoji staigmena gali būti ta, kad džiungarijos žiurkėnai nėra žolėdžiai. Priešingai nei atrodo, jie yra visaėdžiai gyvūnai, todėl gyvūniniai baltymai jiems būtini. Planuodami savo augintinio mitybą turite į tai atsižvelgti.

Šerti džiungarijos žiurkėną nėra labai sudėtinga - tereikia laikytis keletos taisyklių. Pirmiausia įsitikinkite, kad maistas visada yra šviežias ir kokybiškas. Jis negali būti supelijęs ar užterštas.

Taip pat įsitikinkite, kad žiurkėnas turi prieigą prie šviežio vandens. Tai labai svarbu, nes atitinkamas vandens kiekis gyvūno organizme apsaugo nuo dehidratacijos. Kuo turėčiau maitinti savo džiungarijos žiurkėną, kad jis gautų viską, ko reikia?

Grūdai ir sėklos

Galite nusipirkti jau paruoštą maisto mišinį arba pagaminti maistą namuose. Džiungarijos žiurkėnai labai mėgsta avižas, soras, kviečius ir rugius. Jie taip pat mėgsta moliūgų ir saulėgrąžų sėklas, tačiau su jomis reikia elgtis atsargiai. Ypač saulėgrąžų sėklos yra gana riebios, todėl žiurkėnas greitai gali susidurti su nutukimo problemomis.

Parduotuvėse paruoštas maistas labai dažnai yra praturtintas vitaminais, tokiais kaip D ir E, kurie turi didelę įtaką gyvūno sveikatai. Tokiame maiste yra ne tik grūdų, bet ir džiovintų daržovių ir vaisių, kurie taip pat labai svarbūs jūsų žiurkėnui.

Šienas ir džiovintos žolelės

Džiovintose žolelėse gausu vitaminų ir mineralų, kurių reikia žiurkėnui tinkamai funkcionuoti. Kita vertus, šienas, nors ir nėra pagrindinė žiurkėnų mitybos dalis, yra labai svarbus. Jis padeda valyti dantis ir dėl didelio skaidulų kiekio palaiko virškinimo sistemos veiklą.

Daržovės ir valgomi augalai

Daržovės ir valgomi augalai yra būtini žiurkėno mityboje. Juose yra daug vitaminų ir maistinių medžiagų, kurios yra labai svarbios. Džiungarijos žiurkėnas mielai valgo morkas, kruopas, moliūgus, salierus ar cukinijas. Ankščiau patartina buvo žiurkėnus šerti salotomis, tačiau dabar to daryti nebepatariama, nes salotos kelia per didelį pavojų gyvūno sveikatai. Tai dažnai purškiama daržovė. Joje kaupiasi nitratai ir pesticidai, kuriuos sunku išplauti.

Dėl tos pačios priežasties turite būti atsargūs ir su naujomis daržovėmis. Jūsų žiurkėnas taip pat mielai ėda kiaulpienes ir plantanų lapus. Nepatartina jam duoti spygliuočių šakelių, gilės ar kaštonų.

Vaisiai

Vaisius taip pat gali valgyti jūsų džiungarijos žiurkėnas, tačiau čia turite būti atsargūs. Šie augintiniai linkę sirgti diabetu, todėl reikia atidžiai dozuoti vaisius, kad jie neprisidėtų prie šios ligos išsivystymo. Jo meniu gali būti obuoliai be sėklų, jei qqwnėra labai rūgštūs, kriaušės, bananai ir nedidelis kiekis šviežių braškių. Džiungarijos žiurkėnui taip pat patinka melionai ir arbūzai.

Mėsa ir gyvūniniai produktai

Mėsa yra labai svarbi džiugarijos žiurkėno mitybos dalis. Jie yra visaėdžiai, todėl jų mityboje būtini baltymai. Galite jį maitinti baltasparnių lervomis, vabalais, vikšrais ir skėriais. Retkarčiais galite jam duoti nedidelį gabalėlį liesos mėsos, pavyzdžiui, kalakutienos.

Kartais žiurkėno racioną galite paįvairinti duodami jam šiek tiek virto kiaušinio. Anksčiau žiurkėnams buvo rekomenduojama duoti pieno produktų, pavyzdžiui, jogurto, grietinėlės ar sūrio, tačiau dabartinėse mitybos rekomendacijose to atsisakoma, nurodant neigiamas šių produktų savybes.

Ar nėščioms, žindančioms patelėms ir jauniems žiurkėnams taikomi specialūs mitybos reikalavimai?

Jau žinote, ką valgo suaugęs džiungarijos žiurkėnas. Jauniklių mityba mažai kuo skiriasi nuo suaugusių žiurkėnų. Mažyliais rūpinasi motina, o vyresniems jau galima įvesti tas pačias maisto normas kaip ir suaugusiems gyvūnams. Didelę reikšmę turi proporcijos.

Jauniems žiurkėnams, nėščioms ir žindančioms patelėms turi būti skiriama daugiau baltymų. Manoma, kad džiungarijos žiurkėno racioną sudaro 12-15 proc. mėsos ir kitų gyvūninės kilmės produktų. Jaunikliams, nėščioms ir žindančioms patelėms maisto kiekį reikėtų padidinti vidutiniškai trečdaliu. Netekusios pakankamai baltymų, patelės gali net kanibalizuoti.

Džiungarijos žiurkėnas - ideali mityba

Nėra universalios idealios dietos visiems džiungarijos žiurkėnams. Viskas priklauso nuo individualaus gyvūno skonio. Maistas turėtų būti įvairus - gamtoje gyvenantys žiurkėnai dažnai ėda įvairiausius dalykus, jų mityba taip pat keičiasi priklausomai nuo metų laikų. Maitinkite juos kasdien. Maistą pateikite kasdien šviežią. Kiekvieną dieną duokite žiurkėnui grūdų ir dribsnių arba pagamintų namuose mišinių ir papildykite juos daržovių gabalėliais.

Kas antrą ar trečią dieną galite duoti vaisių gabalėlių, bet nedarykite to dažniau, nes kyla rizika susirgti diabetu. Taip pat duokite gyvulinių baltymų du-tris kartus per savaitę (dažniau, jei žiurkėnas nėščias arba maitinantis). Tai gali būti maltos miltinių sliekų lervos, truputis virto kiaušinio arba net vikšrai ar truputis liesos mėsos. Nepamirškite šerti kietu maistu, kad padėtumėte žiurkėnui išsivalyti nuolat augančius dantis.

Geriausiai tinka šakelės (apart spygliuočių medžių šakelių arba medžių šakelės, kurių vaisiai turi vieną didelę sėklą). Tinkama žiurkėnų priežiūra nėra tokia sudėtinga. Yra daug maisto produktų, kuriuos žiurkėnai gali ir mėgsta ėsti, o paruoštų grūdų mišinių galima įsigyti. Pateikiame keletą kitų taisyklių, kaip tinkamai pasirūpinti savo augintiniu.

Džiungarijos žiurkėnų mityba - santrauka

Ką gali valgyti džiungarijos žiurkėnas? Visų pirma tai yra visaėdis gyvūnas, todėl jo mityboje negali pritrūkti daržovių, vaisių, javų ir grūdų, bet ir gyvūninių baltymų. Jis neatsispiria vikšrams ir miltiniams sliekams, taip pat mėgsta kiaušinius. Neduokite vaisių kasdien - džiunglių žiurkėnai ypač linkę sirgti diabetu. Pasirūpinkite, kad žiurkėnas turėtų į ką nusilaužti dantis ir visada galėtų gauti šviežio vandens.

Šioje svetainėje naudojame slapukus siekdami pagerinti mūsų svetainę. Toliau naršydami šioje svetainėje Jūs sutinkate su slapukų naudojimu.
Sutinku
pixel