KUO MAITINASI NIMFOS? IDEALI MITYBA

2023-09-16
KUO MAITINASI NIMFOS? IDEALI MITYBA

Papūgėlės gana dažnai pasirenkamos kaip naminiai gyvūnėliai. Jos linksmos, mielos ir spalvingos. Apart populiariausių banguotųjų papūgėlių, dažnai pasirenkamos ir nimfos papūgėlės. Kuo maitinasi nimfos? Kaip jas kuo geriau prižiūrėti, kad po mūsų stogu jos būtų sveikos ir laimingos? Kaip tinkamai sudaryti jų racioną? Sužinokite!

Kuo maitinasi nimfos?

Nimfos minta sėklomis. Gyvendamos laukinėje gamtoje Australijoje, savo tėvynėje, jos daugiausia minta sėklomis ir labai mėgsta Mitchello žoles, kurios sudaro jų mitybos pagrindą. Jos taip pat neatsispiria kviečių, akacijų sėkloms, gėlių nektarui ar žiedų pumpurams. Jos taip pat mielai valgo uogas.

Jei nuspręsite pradėti auginti šias papūgas namuose, galite jas šerti įvairiais būdais. Nimfų maisto galima įsigyti parduotuvėse, tačiau jums gali kilti pagunda patiems pasigaminti mišinių arba paruoštą maistą papildyti kitais produktais.

Grūdai

Absoliutus nimfų mitybos pagrindas yra būtent grūdai. Galite sukurti sėklų mišinius nimfoms iš sorų ir avižų. Nimfoms taip pat patinka senegalinės soros ir aliejinės sėklos, pavyzdžiui, saulėgrąžų ar linų. Tačiau pastarųjų neduokite per dažnai. Jos yra labai riebios, todėl papūga gali greitai priaugti svorio. Be to, nimfos jas labai mėgsta, todėl gali specialiai pasirinkti jas, o ne visus kitus grūdus ir maitintis tik jomis.

Australijoje laisvai gyvenančios nimfos daugiausia minta žolės grūdais, todėl žolė ir javų varpos joms bus puikus skanėstas. Tik įsitikinkite, kad jie yra iš gero šaltinio ir anksčiau nebuvo purkšti. Taip pat patartina maitinti papūgėles daigais ir mirkytais grūdais.

Australijoje laisvai gyvenančios nimfos daugiausia minta žolės grūdais, todėl žolė ir javų varpos joms bus puikus skanėstas. Tik įsitikinkite, kad jie yra iš gero šaltinio ir anksčiau nebuvo purkšti. Taip pat patartina maitinti papūgėles daigais ir mirkytais grūdais.

Vaisiai

Nimfos paprastai nemėgsta sultingesnių vaisių. Joms galite duoti aviečių, mėlynių ar braškių. Obuoliai, nors ir nėra kenksmingi, joms mažai vertingi. Neduokite joms avokadų, jie nimfoms yra nuodingi, taip pat vynuogių - jos priskiriamos prie dažnai ir gausiai purškiamų vaisių, todėl gali būti kenksmingos.

Taip pat galite į savo nimfos racioną įtraukti erškėtuogių arba gudobelių. Tačiau vaisius laikykite nedidele nimfos raciono dalimi ir nesijaudinkite, jei ji jų nemėgsta.

Daržovės

Daržovės nimfų mityboje yra svarbesnės nei vaisiai. Joms galite duoti morkų, paprikų, ridikėlių, cukinijų, agurkų, moliūgų, batatų, moliūgų, petražolių ir daug kitų daržovių.

Labai retai duokite kopūstinių daržovių. Visiškai atsisakykite rūgštynių, svogūnų, česnakų ir rabarbarų, nes jie gali labai pakenkti jūsų papūgėlei.

Žalumynai

Tinkamai šeriant papūgėles nimfas reikia jas maitinti įvairiais žalumynais. Papūgėlės bus labai patenkintos kiaulpienėmis, cikorijomis, liucernomis, estragono lapais arba nedideliais kiekiais melisos.

Taip pat galite duoti savo augintiniaims valgyti gėlių. Nimfoms saugūs yra erškėtrožių, opuncijų, bergamočių ir lauko našlaičių žiedai.

Visada patikrinkite, kurį augalą papūgėlei galite duoti visą, o kurį - tik lapus ar tik žiedus.

Baltymai

Jei svarstote, kokį maistą skirti nimfoms, nepamirškite baltyminio priedo. Žinoma, šios papūgos nėra mėsėdės, tačiau joms reikia papildomo baltymų šaltinio. Aprūpinkite jas nesūdytos varškės gabalėliais, kietai virtais baltymais, kuriuos taip pat galite maitinti kiaušinio tryniu, arba trupučiu natūralaus jogurto.

Jei norite, taip pat galite paukščius maitinti miltinių sliekų lervomis arba virtos mėsos - paukštienos ar žuvies - gabalėliais. Paprastai tokio maisto jiems nebūtina duoti dažniau nei kartą per savaitę.

Kaip dažnai maitinti nimfas? Ką reikia turėti omenyje?

Jau žinote, kuo maitinasi papūgos nimfos, bet kaip dažnai jas maitinate? Tai labai energingi ir žaismingi paukščiai. Geriausia, jei jos turi nuolatinę prieigą prie maisto - kad visada, kai tik panorės, galėtų ką nors suvalgyti.

Jei pastebėjote, kad nimfa pradeda būti išranki ir renkasi tam tikros rūšies maistą, o į kitus nekreipia dėmesio, pabandykite apriboti jos mėgstamiausią skanėstą. Ypač jei jūsų nimfa renkasi tik riebius grūdus.

Šios papūgėlės gali ilgai išgyventi be vandens ir joms jo nereikia per daug, nes vandens jos gauna daugiausia iš grūdų. Vis dėlto visada pasirūpinkite, kad jūsų paukštis turėtų galimybę gauti šviežio vandens.

Taip pat nepamirškite, kad nimfos turi turėti priėjimą šviežių šakelių. Tam puikiai tinka obelų arba beržų šakelės. Jos gali būti kartu su lapais ir žiedų pumpurais. Papūgėlės mėgsta jas graužti, todėl jos turės daugybę pramogų.

Nimfos taip pat mėgsta užkandžiauti soromis ir kitais grūdais. Tačiau soros yra labai kaloringos. Jose taip pat gali būti cukraus, kuris yra visiškai nepageidaujamas. Gamtoje gyvenančių nimfų mityba yra labai įvairi, taip turėtų būti ir auginant namuose.

Mažų nimfų mityba

Nimfų jauniklius maitina jų tėvai. Juos galite maitinti ir patys - tokie rankomis maitinami paukščiai yra labiau vertinami, nes nuo pirmųjų gyvenimo akimirkų susipažįsta su žmogumi. Tačiau tai labai sudėtinga ir atsakinga užduotis, gana netinkama pradedantiesiems papūgų augintojams.

Mažos papūgėlės maitinamos vidutiniškai kas tris valandas, nuo šeštos ryto iki vidurnakčio. Kuo maitinate nimfas, kurios dar yra jaunikliai? Jiems skirtas maistas turi būti sriubos ir grietinėlės konsistencijos, sudarytas iš labai aukštos kokybės produktų. Laikui bėgant maisto tankis didėja.

Rankomis maitinamos nimfos auga labai greitai, todėl joms duodamo maisto kiekis taip pat greitai didėja. Nepatartina jų per greitai išimti iš lizdo. Vienos dienos jaunikliai turi mažai galimybių išgyventi be tėvų. Veisėjui, kuris nori pirmą kartą rankomis pamaitinti nimfą, geriausia ją iš tėvų paimti nuo dviejų iki trijų savaičių amžiaus. Kuo daugiau patirties turite, tuo anksčiau galite tai padaryti, nors saugi riba yra kelių dienų, maždaug savaitės amžiaus jauniklis.

Papūgų nimfų mityba - santrauka

Kuo maitinasi nimfos? Tai Australijos paukščiai, kurių pagrindinis maisto šaltinis - grūdai ir švieži augalai. Jie mielai graužia lapus, gėles, stiebus ir daržoves. Jos rečiau valgo vaisius, tačiau vis tiek stenkites juos įtraukti į paukščių racioną.

Taip pat naudinga kartą per savaitę duoti nimfoms baltyminio priedo - tai gali būti baltasparnių lervos, natūralus jogurtas arba varškė.

pixel