KOKIŲ KVAPŲ NEMĖGSTA ŠUNYS? 7 KVAPAI, ATBAIDANTYS ŠUNIS

2022-11-18
KOKIŲ KVAPŲ NEMĖGSTA ŠUNYS? 7 KVAPAI, ATBAIDANTYS ŠUNIS

Šunys, kaip ir bet kuris kitas gyvūnas, turi įpročių ir dalykų, kurių nemėgsta. Vienas iš jų - įvairūs kvapai. Dažnai jie naudojami sąmoningai, gaminiuose, skirtuose atbaidyti gyvūnus nuo tam tikros vietos. Kokių kvapų nemėgsta šunys ir kodėl jie jiems tokie jautrūs?

Kvapas gali labai erzinti tiek šunis, tiek žmones. Kai kurie kvapai yra malonūs mūsų nosiai, kai kurie sukelia grimasą kiekvieno žmogaus veide, o kiti priklauso prieštaringų kvapų grupei, t. y. kvapams, kurie skirtingiems žmonėms sukelia skirtingas kraštutines emocijas.

Tai, pavyzdžiui, benzino kvapas, kuris vieniems žmonėms yra vienas iš labiausiai erzinančių, o kitiems - labai malonus. Kokių kvapų šunys nemėgsta ir kaip galite panaudoti šias žinias savo naudai?

1. Citrusiniai vaisiai

Vienas populiariausių kvapų, kurių nemėgsta šunys, yra visų rūšių citrusiniai vaisiai. Citrusiniams vaisiams būdingas specifinis ir labai intensyvus kvapas, kurį gali pajusti ir žmonės, ir gyvūnai. Nors žmonėms paprastai patinka gaivus ir stimuliuojantis citrusinių vaisių kvapas, šunys jo tikrai nemėgsta. Kodėl? Greičiausiai dėl to, kad jis per aštrus jų labai jautriai nosiai..

Todėl citrusiniai vaisiai šunims gali sukelti dirginančią reakciją, kuri gali pasireikšti intensyviu čiauduliu. Citrusinių vaisių kvapas nėra labai malonus augintiniams ir yra jiems per stiprus. Tai kvapas, kuris tikrai nepatiks jūsų augintiniui.

2. Actas

Tiek maistinis, tiek spirito actas turi vienodai stiprų ir savitą kvapą. Actas taip pat gali labai erzinti žmones, o jo kvapas toks savitas, kad jį galima užuosti iš gana didelio atstumo. Actas taip pat pasižymi tuo, kad gana ilgai jaučiamas, todėl dažnai naudojamas kitiems intensyviems kvapams naikinti.

Acto kvapas yra labai stiprus šunims ir kitiems gyvūnams. Jie bėga iš tos vietos, kur jaučia stiprų jo kvapą.

3. Kvepalai

Įdomu tai, kad šunys taip pat nemėgsta kvapų, kurie gali labai maloniai veikti žmogaus pojūčius. Tai taikoma, pavyzdžiui, kvepalams, plaukų lakui ir kitoms panašioms priemonėms, kurios turi stiprų, bet žmonėms malonų kvapą.

Kvepalai, nepriklausomai nuo jų kvapo, nėra malonūs šuniui, todėl jis greitai pabėga iš tos vietos, kur jie purškiami. To priežastis tikriausiai yra kvapo intensyvumas, kurio išraiškinga esmė vis dėlto yra palyginti nedidelėje talpykloje.

4 Amoniakas

Kokių kvapų šuo dar nemėgsta? Šunys taip pat labai greitai reaguoja į amoniako ir visų alkoholio produktų kvapą. Alkoholis ir jo kvapas žmonėms gali sukelti kraštutines reakcijas, tačiau šunys į jį visada reaguoja vienodai: jie bėga kuo toliau.

Amoniakas turi labai stiprų, specifinį ir dirginantį jautrias jūsų augintinio šnerves kvapą. Jo intensyvumas panašus į acto, todėl jis veiksmingai panaikina kitus kvapus. Tačiau amoniako kvapą turėtumėte jausti kelias dienas nuo kelių iki keliolikos metrų atstumo.

5. Naftalinas

Naftalinas yra vienas iš tų kvapų, kurie, kaip ir benzinas, žmonėms sukelia itin stiprias reakcijas, o šunims - vienareikšmes. Kvapas, kuris asocijuojasi su "močiutės spinta", gali atbaidyti ir anūkus, ir keturkojus augintinius. Šunys labai nemėgsta vadinamųjų naftalino kamuoliukų, kurie, beje, taip pat turėtų veiksmingai atbaidyti kandis. Taigi, jei nenorite, kad jūsų šuo knistųsi po jūsų spintą, įdėkite šių kandiklių į spintą.

6. Aštrūs kvapai

Pipirai ir aštrūs prieskoniai - tai dar vieni kvapai, kurie veiksmingai atbaido šunį. Pipirai dažnai naudojami kaip prieskoniai, atgraso augintinį nuo maisto esančio ant stalo. Kai šuo pajunta pipirų ar kito aštraus prieskonio kvapą, jis turėtų nustoti domėtis ant stalo tiekiamu maistu. Aštrių prieskonių kvapas dirgina šuns nosį ir gali sukelti intensyvų čiaudulį.

7. Augalai

Dabar, kai jau žinote, kokių kvapų jūsų šuo nemėgsta, metas sužinoti, kokie augalai veiksmingai ir ilgai atbaido šunis? Remiantis ankščiau minėtais pavyzdžiais, jūsų šuo vengs tų augalų, kurie turi intensyvų ir specifinį kvapą. Tai, žinoma, citrusiniai medžiai, taip pat daugiametis augalas, populiariai vadinamas kalėdine eglute, kuriai būdingas intensyvus kvapas. Šis augalas veiksmingai atbaidys jūsų augintinį ir apsaugos sodą nuo suniokojimo.

Kokie kvapai atbaido šunis ir kada juos verta naudoti?

Kaip galite pasinaudoti žiniomis apie tai, koks kvapas atbaido šunis? Kiekvienas šuns šeimininkas, ypač tas, kuris augintinį augina nuo mažens, žino, kad maži šunys mėgsta lįsti į visus užkaborius ir pridaryti daug žalos. Šunims skirti nemalonių kvapų repelentai yra veiksmingi ir saugūs jų sveikatai. Šuo gali užuosti kvapą iš gana didelio atstumo, todėl jis nenorės artintis prie konkrečios vietos, nuo kurios norite jį atitraukti.

Mūsų parduotuvėje siūlomi keli veiksmingi produktai, skirti atbaidyti gyvūnus nuo tam tikros vietos. Nė vienas iš jų nėra toksiškas jūsų augintiniui ir, kas įdomu, dauguma kvapų yra malonūs arba neutralūs žmonėms. Repelentais galima padengti baldus arba grindis. Tokiu būdu šuo bus priverstas tuštintis tam tikroje vietoje.

Jie veiksmingai pašalina šunų šlapimo kvapą, todėl šuo nesieja tam tikros vietos su savo tualetu. Mūsų internetinėje parduotuvėje esančius repelentus taip pat galite naudoti rujos metu, kad apsaugotumėte savo kalytę nuo atsitiktinių šunų kėslų.

pixel