GUPIJOS - VEISLĖS, KURIOS JUS SUŽAVĖS! ENDLER GUPIJOS, POVINĖS GUPIJOS, MASKVOS GUPIJOS IR KT.

2024-04-03
GUPIJOS - VEISLĖS, KURIOS JUS SUŽAVĖS! ENDLER GUPIJOS, POVINĖS GUPIJOS, MASKVOS GUPIJOS IR KT.

Gupijos yra vienos populiariausių akvariumo žuvų. Jas vertina visi - ir pradedantieji, ir patyrę akvariumininkai. Gupijos stebina savo veislių ir spalvų įvairove. Jos nėra problematiškos ir jas gana lengva auginti. Kokios yra gupijos? Šios veislės žuvys gali išties sužavėti, o akvariumas puikiai atrodyt! Sužinokite apie jas daugiau ir geriau pažinkite šias žuvis.

Kodėl gupijos yra taip mėgiamos akvariumo žuvys?

Žuvytės "Peacock Eye" - tai kitas gupijų pavadinimas, atspindintis jų grožį ir spalvų įvairovę. Šios mažos žuvytės labai populiarios ne tik dėl savo išvaizdos, bet ir dėl to, kad jos nėra labai reiklios veisimui. Be to, jos taip pat ir labai ištvermingos. Gali ištverti net ir padarius nedidelių veisimo klaidų - žinoma, su sąlyga, kad šios klaidos bus greitai ištaisytos.

Gupijos paplitusios Pietų Amerikoje, o iš ten paplito po visą pasaulį - daugiausia po to, kai žuvys buvo paleistos iš veislynų į natūralią aplinką. Gupijos greitai prisitaikė prie naujų sąlygų ir sparčiai plito. Dabar visi žino, kokios rūšies žuvys yra gupijos. Tačiau šios žuvies atmainos vis dar gali kelti nuostabą ir susižavėjimą - visa tai dėl neįprastų spalvų ar įdomių pelekų formų.

Gupijos - dėmesio verta veislė

Kas yra povo akis? Šių žuvų būna tiek daug variantų, kad atsakyti į šį klausimą keliais sakiniais praktiškai neįmanoma. Vis dėlto verta į šias žuvis pažvelgti atidžiau - galbūt jos paskatins jus labiau susidomėti akvariumistika arba leis papildyti jūsų akvariumą šiomis gražuolėmis. Su kokiomis gupijų veislėmis galite susidurti?

Gupijos povo akis

Ši gupija priklauso pagrindinei gupijų rūšiai. Šių žuvų lytinis dimorfizmas labai ryškus. Patinai tikrai spalvingesni ir turi įspūdingesnius pelekus nei patelės. Patelės paprastesnės - didesnės už patinus, bet su mažesniais uodegos pelekais. Jos būna pilkai alyvinės spalvos, o lytiškai subrendusios taip pat turi "nėštumo dėmę". Patinai būna įvairių spalvų ir turi įvairiai išsidėsčiusias dėmes. Jų pelekai labai išsivystę ir atrodo išties įspūdingai. Gupijų tipas labai priklauso būtent nuo to, kokią formą priims pelekas.

Dažniausiai pasitaikančios yra šios:

 • adata - pailgas pelekas adatos formos,
 • penkiakampis - pelekas yra suapvalinto pailgo stačiakampio formos,
 • lyros - pelekas yra lyros formos,
 • viršutinė kalavijo dalis - šiuo atveju pelekas yra ovalo formos, o jo viršutinės dalys yra pailgos ir primena kalaviją,
 • apatinis kardas - panašus į viršutinį kardą, tik apatiniai peleko spinduliai yra pailgi, panašūs į kardą,
 • šydas - šiuo atveju uodegos pelekas yra ilgas, jo apatinis ir viršutinis kraštai išlenkti, o apatinis kraštasįgaubtas,
 • raketė - pelekas yra labai būdingos pingpongo raketės formos,
 • triangelis - pelekas yra labai būdingos plataus trikampio su atitinkamu kampu formos,
 • liepsna - pelekas primena žvakės liepsnos formą,
 • double-bladed - pailgas pelekas su kardo formos viršutiniu ir apatiniu kraštais,
 • irklas - peleko forma primena kastuvą,
 • vėduoklė - trikampio formos pelekas, primenantis vėduoklę.

Maskvos gupija

Maskvos gupijos - tai ypač spalvingų gupijų patinų gentis. Šios veislės atstovai įgauna rašalo spalvą. Pavadinimas "Maskvos gupijos" reiškia "Maskvos spalvą" - taip šių žuvų spalvą vadino vokiečiai. Tikriausiai todėl, kad būtent Maskvos augintojams priklauso ši ypatinga "rašalinė" gupijų veislė.

Maskvos gupijos turi neįtikėtiną gebėjimą keisti savo spalvos intensyvumą - ji dažnai gali būti nuo labai šviesios iki labai tamsios ir atvirkščiai. Jos taip pat nebūtinai būna visiškai vienodos spalvos. Pasitaiko individų, kurie yra nusidažę tik nuo snukio iki kūno vidurio arba nuo snukio iki pirmojo kūno ketvirčio. Taip pat pasitaiko egzempliorių, kurie yra ištepti tik iki kūno vidurio, o nuo kūno vidurio turi savitą, gyvatės odą primenančią spalvą.

Visa tai daro Maskvos gupijas labai įvairialypėmis žuvimis, kurios vis dar kelia daug problemų ekspertams. Jiems sunku jas klasifikuoti ypač per gana populiarias gupijų varžybas.

Endlerio gupija

Endlerio gupija yra labai efektinga gupijų rūšis. Patinai yra mažesni už pateles, jų ilgis apie 2,5 cm, o patelių - apie 4,5 cm. Patelės yra vienodai spalvotos - sidabrinės arba auksinės. Tačiau patinai savo išvaizda tikrai atkreipia dėmesį. Viskas dėl labai įdomiai išsidėsčiusių įvairiaspalvių dėmių, kurios yra ant jų kūno, taip pat būdingo pailgo peleko viršuje ir apačioje. Kokių spalvų gali būti Endlerio gupijos?

Spalvų įvairovė labai plati. Galite sutikti Endlerio gupijų su oranžinėmis, mėlynomis, juodomis, sidabrinėmis, geltonomis, violetinėmis, žaliomis, raudonomis, baltomis ar violetinėmis dėmėmis. Vėliau kryžminant buvo išvesta net dirbtinai išskirtinė albinosinė veislė - tokiu atveju gupijų kūnas yra baltas. Ant jo vis dar gali atsirasti spalvotų dėmių.

Gupijų rūšys - santrauka

Gupijos yra labai mėgstamos akvariumininkų, mažos ir visaėdės žuvys. Jos aptinkamos beveik visame pasaulyje. Jų tėvynė - Pietų Amerika, tačiau išleistos iš veislynų įvairiose pasaulio vietose, jos greitai prisitaikė prie naujų gyvenimo sąlygų ir dabar jų galima rasti daugelyje kitų pasaulio regionų.

Šios žuvys tarp akvariumininkų populiarios dėl keleto priežasčių: jos yra pigios ir lengvai auginamos net ir pradedantiesiems, be to, jos labai mielos. Gupijos būna įvairių spalvų, todėl akvariumas su šiomis žuvimis gali būti tikrai spalvingas.

pixel