AR KATĖS GALI UŽUOSTI LIGĄ? FAKTAI IR MITAI

2023-03-13
AR KATĖS GALI UŽUOSTI LIGĄ? FAKTAI IR MITAI

Istorijos apie šunis gelbėtojus, padedančius žmonėms iš bėdų savo uosle, yra gerai žinomos ir kiekvienas gali pacituoti kokią nors istoriją apie tai. Tačiau dažnai pamirštama, kad katės taip pat stengiasi kiek galėdamos padėti savo žmonėms. Ir, priešingai nei atrodo, jos gali padaryti gana daug - jūsų murkius labai stengiasi užtikrinti jums gerovę. Tačiau ar katės gali jausti ligą? Sužinokite!

Kodėl, kai sergate, jūsų katė nori jums padėti?

Tikriausiai jau spėjote pastebėti, kad kai sergate, kai kovojate su trauma ar skausmu, jūsų katė gali bandyti prisiglausti prie jūsų, atsigulti ant skausmingų vietų ir suteikti jums palengvėjimą šiuo sunkiu jums laikotarpiu. Tačiau ar žinote, kodėl taip nutinka?

Tai susiję su kačių prigimtimi. Laisvai gyvenančios katės yra vienišės, kurios turi labai greitai išmokti būti nepriklausomos ir gyventi vienos. Tokia katė, kai suserga, stengiasi pati sau padėti, nes negali pasikliauti niekuo kitu. Dažniausiai ji taip pat slepia ligą, nes jei plėšrūnai pajustų, kad ji serga, jai grėstų didelis pavojus.

Jūsų katė mano, kad jūs esate jos gyvenimo dalis ir ji turi jumis rūpintis - taip pat, kaip rūpintųsi savimi. Todėl vos tik pastebėjusi, kad jums skauda, nes esate sužeistas ar sergate, ji stengsis atsigulti ant skausmingų vietų, murks ir glaustysis prie jūsų - stengsis, kad jums būtų šilta ir ramu, nes tai geriausia, ką ji gali dėl jūsų padaryti.

Ar katės gali jausti ligą?

Katės yra fenomenalios medžiotojos - tai užtikrina neįtikėtinai puikiai išvystyti jų pojūčiai, kurie gerokai pranoksta žmogaus galimybes. Šie pojūčiai ne tik leidžia joms persekioti grobį ir efektyviai medžioti. Jos taip pat naudingos daugelyje kitų sričių. Ar katės gali pajusti ligą?

Nors tai gali atrodyti keista ir paslaptinga - iš tikrųjų taip ir yra. Katės geba pastebėti, kad žmogui atsitiko kažkas negero, net jei jis dar to pats nejaučia. Katės gali pajusti ligą tiesiogine prasme - jos tai daro savo nosimis. Žmogaus organizme vykstantys pokyčiai yra per daug subtilūs, kad žmogaus nosis galėtų juos atpažinti, tačiau katės nosis sugeba su jais susidoroti.

Atlikti moksliniai tyrimai rodo, kad katės gali pajusti net vėžį, todėl, jei jūsų katė atkakliai bando prisiglausti tam tikroje žmogaus kūno vietoje ir vis kartoja šiuos bandymus, net jei jūs jiems nepritariate, galbūt verta pasitikrinti. Toks elgesys gali reikšti, kad jūsų katė jus labai myli ir tiesiog nori prisiglausti, tačiau ji taip pat gali bandyti pranešti, kad jūsų organizme vystosi liga.

Yra net kačių, kurios gali pajusti cukraus kiekį žmogaus kraujyje ir reaguoti, kai jis pavojingai sumažėja - tokį gebėjimą ne kartą pademonstravo katė Pippa iš Jungtinės Karalystės. Tačiau ši didvyriška katė nėra vienintelė - panašu, kad šį gebėjimą turi ir kitos katės.

Katės netgi geba pajusti artėjantį insultą - jos tai jaučia uosle, tačiau tuo jų vaidmuo nesibaigia. Žiniasklaidoje nutekėjo daugybė istorijų apie tai, kaip katės išgelbėjo savo šeimininkus - mat šeimininką ištikus insultui katės įspėjo aplinkinius ir atvedė prie ligonio kitus žmones, kurie galėjo padėti.

O ar katės jaučia ligas ir psichines-emocines problemas? Pavyzdžiui, ar katės gali pajusti depresiją? Katės tikrai gali pajusti jūsų emocinę būseną - jos gali pasakyti, kada esate laimingi, patenkinti, liūdni ar irzlūs. Jos gali pajusti, kad su žmogaus psichika kažkas negerai.

Taip pat yra tyrimų, kurie rodo, kad katės statistiškai dažniau kanda depresija sergantiems žmonėms, nors vis dar neaišku, dėl ko tiksliai - galbūt depresija sergantys žmonės elgiasi taip, kad išprovokuoja kates kąsti. Šis ryšys taip pat gali būti susijęs su tuo, kad statistiškai žmonės, kuriems gresia depresija arba kurie jau serga depresija, dažniau “dalijasi” namais ir gyvenimu su katėmis.

Ar jūsų katė gali padėti jums pasveikti?

Ar žinojote, kad jūsų katė gali ne tik aptikti ligas, bet ir padėti jas gydyti? Taip, jūsų keturkojis draugas gali būti tikras terapeutas. Kačių terapija kitaip vadinama felinoterapija.

Katė gali pajusti skausmingas ir ligotas vietas, todėl mielai prie jų prisiglaudžia ir atsigula ant jų, kad sušildytų ir atneštų žmogui palengvėjimą. Katės murkimas taip pat puikiai veikia žmogaus psichiką - atpalaiduoja ir padeda sumažinti streso lygį. Felinoterapija labai dažnai taikoma kaip papildoma terapijos forma gydant įvairias negalias, taip pat gydant emocinius sutrikimus, Aspergerio sindromą, nerimo sutrikimus, depresiją ir daugeliu kitų atvejų - katės iš tiesų yra nuostabios gydytojos, kurios padės žmogui išspręsti jo problemas.

Katės, kurios yra ramios, švelnios ir kantrios, taip pat, kurios mėgsta kontaktą su žmogumi ir visai jo nebijo, tampa kačių terapeutėmis.

Katės ir žmonių ligos - santrauka

Ar katės gali jausti žmonių ligas? Nors, kai kuriems žmonėms tai gali atrodyti keista, iš tiesų taip yra. Tačiau tame nėra nieko stebuklingo - tai tiesiog biologija. Katės uoslė daug kartų geresnė nei žmogaus, todėl tai, ko žmogaus nosis nepajėgia aptikti, katė iš karto užuodžia.

Štai kodėl katės gali atsekti ligą - visus subtilius pokyčius, vykstančius organizme ir užfiksuojamus jų nosimis. Taip jos gali pajusti insultą ar vėžį. Taip pat yra kačių, kurios geba pajusti pavojingai mažėjantį cukraus kiekį kraujyje.

Katė guli ant skausmingos ar liga apimtos vietos, nes bando ją sušildyti ir suteikti jums palengvėjimą. Jei jūsų katė atkakliai bando gulėti ant tam tikros kūno vietos, galbūt verta profilaktiškai pasitikrinti sveikatą. Katės taip pat gali būti gydytojos - kačių terapija dar nėra taip plačiai paplitusi kaip šunų terapija, tačiau ji jau turi daug pasekėjų ir yra taikoma daugeliui ligų ir sveikatos problemų spręsti.

pixel