AR GALIMA DUOTI SAVO KATEI ŽALIOS MĖSOS? GERIAUSIA MĖSA KATĖMS

2022-05-11
AR GALIMA DUOTI SAVO KATEI ŽALIOS MĖSOS? GERIAUSIA MĖSA KATĖMS

Gerai subalansuota mityba yra jūsų augintinio pagrindas. Jūsų pareiga yra aprūpinti savo katę geriausiu maistu. Kaip tai padaryti? Jei jūsų katė yra lauko augintinis, jis pats rūpinasi savo mityba. Tačiau, jei tai tipiškas naminukas, tai priklauso tik nuo jūsų. Sužinokite, kaip ir kuo maitinti katiną, kad jis būtų sveikas ir laimingas. Visi žino, kad katės ėda mėsą, tačiau kokia mėsa ir kodėl ji geriausia jūsų katei? Ar katės gali valgyti žalią mėsą?

Katė - iš prigimties mėsėdė

Nors kartais sunku tuo patikėti, kai žiūri į tingiai murkiantį pūkuotą kačiuką, kiekviena katė yra plėšrūnė. Tai reiškia, kad jos maisto pagrindas yra mėsa. Tai ypač svarbu katėms, nes nors jos tūkstančius metų gyvena kartu su žmonėmis, jų mityba visiškai neprisitaikė prie mūsų mitybos stiliaus.

Laukinės katės minta tik sumedžioto grobio mėsa - jos ėda peles, stirnas, žiurkes ir mažus paukščius. Jei jie ir įsisavina kokias nors daržoves ar vaisius, tai tik tuos, kurie buvo jų grobio skrandyje.

Dėl to mėsa jūsų katei yra neatsiejama mitybos dalis. Kai kurie žmonės nusprendžia savo katę maitinti BARF dieta, tačiau to daryti neprivalote. Net jei šeriate savo katę paruoštu ėdalu, į jos valgiaraštį turėtumete įtraukti mėsos. Be to, turite užtikrinti, kad maistas būtų gerai subalansuotas.

Kokia mėsa turėtų būti katės valgiaraštyje?

Tai, kad gamtoje katės daugiausia ėda graužikus, visiškai nereiškia, kad turite tuo jas ir šerti. Nors, tiesą sakant, galite nusipirkti jau užšaldytų pelių, jei norite supažindinti katę su kuo artimesne natūralia mityba. Tačiau nepirkite gyvų pelių.

Savo katei galite drąsiai duoti jautienos, triušienos, avienos, paukštienos, kai kurių gėlavandenių ir jūros žuvų. Jei tai žuvys, turite atidžiai patikrinti, ar atitinkama rūšis tikrai tinka jūsų katei, o jei taip, tai kokiu pavidalu. Kai kurių žuvų jūsų katė apskritai neturėtų ėsti, kitų - tik termiškai apdorotos, o dar kitas gali ėsti žalias. Geriausia mėsa jūsų katei yra su gyslomis, sausgyslėmis ir riebalais.

Žalia mėsa jūsų katei - į ką turėtumėte atsižvelgti?

Jei svarstote, kokia žalia mėsa jūsų katei būtų tinkama - kiauliena gali būti prieštaringai vertinama. Žalioje kiaulienoje gali būti užkrėstas Aujeskio ligos virusas. Tačiau Lenkijoje vykdoma šios ligos stebėsenos ir likvidavimo kiaulių bandose programa, todėl iš gero šaltinio gauta mėsa bus saugi. Apart kiaulienos, savo katei galite duoti žalios jautienos, paukštienos, avienos ar triušienos, bet tik iš gero šaltinio.

Galbūt teko susidurti su nuomone, kad katė neturėtų ėsti žalios mėsos, nes nuo jos ji tampa agresyvi. Tai mitas! Katės mityba neturi nieko bendra su jos agresijos lygiu. Išskyrus tuos atvejus, kai mityba yra labai prastai subalansuota, pavyzdžiui, veganiška katės mityba, kai katė iš tikrųjų gali elgtis neįprastai.

Nesijaudinkite, jei nežinote, kaip paruošti žalią mėsą savo katei. Patiekite maltą arba supjaustytą mažesniais gabalėliais. Taip jūsų katei bus patogiau ją ėsti.

O kaip dėl virtos mėsos?

Žalios mėsos naudojimo katės maiste priešininkai nurodo, kad virta mėsa yra geresnė alternatyva. Ar tai teisinga? Teoriškai termiškai apdorota mėsa tampa geresnė ir lengviau įsisavinama organizmo, tačiau tiesa ta, kad katėms to visai nereikia. Jos organizmas puikiai virškina žalią mėsą.

Yra dar vienas argumentas, kodėl negalima virti ar kepti mėsos - taip paruošta mėsa praranda daug maistingųjų medžiagų, todėl yra mažiau vertinga.

Tačiau kiekviena moneta turi dvi puses. Nors katės iš tikrųjų nešildo maisto, jos retai sulaukia garbaus amžiaus. Priešingai, tam tikro kiekio maistinių medžiagų praradimas dėl virtos mėsos nėra didelė problema įvairių maisto papildų amžiuje.

Tačiau jei norite duoti žalios mėsos, įsitikinkite, kad perkate išbandytą, geros kokybės mėsą iš patikimo šaltinio. Tik tokioje mėsoje nebus ligų ir parazitų.

Kaip tinkamai sudaryti savo katės racioną.

Tinkama katės raciono sudėtis yra sudėtinga užduotis, ypač nepatyrusiems kačių globėjams. Reikia tiksliai nustatyti katės mitybos poreikius ir tinkamai juos patenkinti.

Sėkmingai subalansuoti maistą padeda proporcijos. Geriausiai tai padės tiksliai nustatyti veterinarijos dietologas arba veterinarijos gydytojas.

Žalia mėsa katėms taip pat gali sudaryti jūsų katės mitybos pagrindą. Šiuo atveju taip pat labai svarbios proporcijos, kad jūsų katei būtų sudarytas idealus, skanus ir sveikas valgiaraštis. Jei renkatės natūralią mitybą, į katės racioną turėtų įeiti ne tik raumenų mėsa, bet ir viduriai ir net kaulai. Juk gamtoje katė paprastai suėda visą savo grobį, nes kiekvienas ingredientas jai yra vertingas. Konsultacija su šios srities specialistu taip pat padės teisingai nustatyti natūralią katės mitybą.

Mėsa katėms - santrauka

Jūsų augintinis iš prigimties yra mėsėdis ir plėšrūnas. Jis minta tik mėsa, o daržovių ir vaisių jam reikia tik tiek, kiek telpa į mažą sumedžioto graužiko skrandį.

Todėl katėms labai pageidautina žalia mėsa, nes taip jos maitinasi gamtoje. Jei imamasi tinkamų atsargumo priemonių, t. y. perkama iš patikimo šaltinio ir tinkamai paruošiama, tokia mėsa turėtų būti saugi.

Žalia mėsa, kaip ir virta mėsa, turi privalumų ir trūkumų. Jei mėsą perkate iš patikimo tiekėjo ir žinote, kad ji yra sveika ir patikrinta, galite ją paduoti žalią. Tačiau visada saugiau ją virti - tai geriausias būdas atsikratyti mėsoje esančių ligų ir parazitų.

Žalia kiaulienos mėsa katėms gali būti pavojinga, ypač dėl to, kad gali sukelti Aujeskio ir Trichinella ligas. Vis dėl to Lenkijoje kiauliena yra tiriama pagal įstatymus. Todėl jei mėsa perkama iš patikimos vietos, neturėtų kilti jokių problemų.

Žalia mėsa gali tapti pagrindine jūsų katės mitybos dalimi, o jei katė kasdien maitinasi parduotuvėse paruoštu maistu, galite ją vartoti kaip papildą.

Šioje svetainėje naudojame slapukus siekdami pagerinti mūsų svetainę. Toliau naršydami šioje svetainėje Jūs sutinkate su slapukų naudojimu.
Sutinku
pixel