TRIUŠIŲ MIKSOMATOZĖ IR KITOS LIGOS. KAIP JAS ATPAŽINTI IR GYDYTI?

2022-09-20
TRIUŠIŲ MIKSOMATOZĖ IR KITOS LIGOS. KAIP JAS ATPAŽINTI IR GYDYTI?

Triušis, greta žiurkėno ir naminės kiaulytės, yra populiariausias narve auginamas gyvūnas. Sveikas triušis pasižymi dideliu gyvybingumu ir temperamentu - jis noriai žaidžia. Jo kailis tankus, o akys spindi. Deja, neretai naminiai triušiai suserga ligomis, kurias reikia nedelsiant gydyti. Kaip jas atpažinti ir kokių veiksmų imtis toliau?

Triušiai nėra labai ligoti gyvūnai ir daugeliu atvejų greitai pasveiksta. Nedidelės žaizdos ar sumušimai gyja neilgai. Tačiau yra ligų, kurioms reikia labiau specializuotos priežiūros.

Pirmasis žingsnis įveikiant triušių ligą - greitai pastebėti simptomus ir pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju, kuris nustatys tinkamą gydymą.

Triušių miksomatozė - kaip ją atpažinti?

Viena iš dažniausiai pasitaikančių ligų yra miksomatozė. Tai gana paplitusi triušių liga, kuri laikoma viena iš sunkiausių ligų dėl pavojingo poveikio gyvūno sveikatai. Miksomatozė yra virusinė liga, kuri yra labai užkrečiama, todėl ją reikia diagnozuoti greitai, ypač jei namuose yra ir kitų triušių. Ją perneša kraują siurbiantys vabzdžiai, pavyzdžiui, uodai, blusos arba erkės.

Kokie yra pirmieji infekcijos požymiai? Tai dažniausiai būna triušio galvos ir akių vokų patinimas bei aukšta temperatūra. Po to atsiranda patinimų aplink ausis, nosį ir lytinius organus. Kitas simptomas - dusulys. Ant triušio kūno taip pat gali atsirasti mazginių pakitimų, ant kurių ilgainiui atsiranda šašų - tai būdingiausia šios ligos forma. Dėl miksomatozės pamažu sumažėja apetitas ir gyvūno organizmas visiškai išsenka.

Triušių miksomatozė - ką reikia žinoti

Deja, mirtingumas nuo šio viruso yra labai didelis, todėl svarbu kuo greičiau kreiptis į gydytoją ir bandyti gydyti. Miksomatozės gydymas yra simptominis ir visų pirma siekiama, kad triušis jaustųsi kuo geriau ir būtų išvengta papildomų infekcijų.

Triušių akių ligos ir grybelinės ligos

Triušių akių ligos taip pat yra viena iš dažniausių šių gyvūnų ligų. Konjunktyvitui (kuris gali pasireikšti atskirai arba būti kitos, rimtesnės ligos simptomas), ašarų latakų užsikimšimui, ragenos išopėjimui ar glaukomai taip pat reikia skubios medicininės intervencijos. Ragenos išopėjimas, išorinės akies dalies sudirginimas, pasireiškia dažnu mirksėjimu ir akių junginės paraudimu. Konjunktyvitas gali pasireikšti patekus svetimkūniui arba dėl bakterijų.

Kitos naminių triušių ligos - žiedligė ir išoriniai parazitai. Jie gali atsirasti dėl netinkamos higienos narve ir nešvarumų triušio šukavimo ir ėdimo vietoje. Triušio odoje atsiranda vietinė alopecija, niežulys arba pleiskanos. Triušis drasko užkrėstas vietas, ant kurių po kelių dienų susidaro šašai.

Triušių konjunktyvitui gydyti paprastai reikia antibiotikų, todėl būtina apsilankyti pas veterinarijos gydytoją. Kita vertus, ašarų latakai gali užsikimšti dėl dantų problemų arba prasidėjus uždegimui. Užsikimšęs ašarų kanalas triušiams pasireiškia šlapia vieta po akimi. Užsikimšus ašarų kanalams, gali atsirasti ir junginės dirginimas.

Triušių ligos - niekada jų neignoruokite

Dažniausiai pasitaikančios triušių ligos yra miksomatozė (kuri yra pavojingiausia triušiui), juostinė pūslelinė arba junginės dirginimas. Bet kokiu atveju būtina greitai diagnozuoti simptomus ir nedelsiant apsilankyti pas veterinarijos gydytoją, kuris nurodys tolesnį gydymą. Nepamirškite, kad net ir nedideli simptomai gali būti kitos rimtos triušio sveikatai pavojingos ligos pradžia. Todėl jų niekada nereikėtų ignoruoti.

Šioje svetainėje naudojame slapukus siekdami pagerinti mūsų svetainę. Toliau naršydami šioje svetainėje Jūs sutinkate su slapukų naudojimu.
Sutinku
pixel