TRIUŠIŲ AUSŲ LIGOS - KUO GYDYTI ŽVYNELINĘ IR KITUS NEGALAVIMUS?

2022-09-15
TRIUŠIŲ AUSŲ LIGOS - KUO GYDYTI ŽVYNELINĘ IR KITUS NEGALAVIMUS?

Triušiai yra vieni populiariausių naminių gyvūnėlių. Maži, mieli ir pūkuoti. Jie greitai užkariauja globėjų širdis. Nepaisant mielos išvaizdos, jie kaip ir bet kuris kitas gyvūnas, gali susirgti. Kaip galime jiems padėti?

Triušiai yra labai jautrūs gyvūnai, todėl reikia labai rūpintis jų sveikata. Ypač daug dėmesio reikia skirti triušio ausims - juk jos yra jo vizitinė kortelė. Į ausų ligas, reikia reaguoti nedelsiant, todėl neignoruokite jokių simptomų. Kai tik pastebėsite bet kokią triušio ligą, nuveskite augintinį pas veterinarijos gydytoją ir pradėkite gydymą.

Kokiomis ausų ligomis gali susirgti jūsų triušis ir kas jas sukelia?

Triušių ligos - ausų infekcijos

Triušių ausys linkusios užsikrėsti infekcijomis. Jų priežastys gali būti įvairios - virusinės, bakterinės, parazitinės ar grybelinės. Populiariausia liga yra otitas. Pūkuoti gyvūnai yra jautrūs šiai ligai, tačiau ypač linkę ja sirgti triušiai su nukritusiomis ausimis arba gerai žinomi ir mylimi triušiai avinai. Otitas skirstomas į tris atskirus tipus.

Išorinės ausies uždegimas

Sergant išorinės ausies uždegimu galite pastebėti patinimą ir paraudimą, taip pat hematomų ar kraujosruvų susidarymą. Triušis yra mieguistas, dažnai purto galvą, ją pakreipia, nenori ėsti. Ausyje taip pat susikaupia daug ausų sieros, kuri ligos metu gaminasi intensyviau.

Kartu su liga pasireiškia apetito stoka. Ji gali greitai išsekinti triušio organizmą, todėl neatidėliokite vizito pas veterinarą. Skubus gydymas yra labai svarbus jūsų triušio sveikatai ir gerovei.

Vidurinės ausies uždegimas

Vidurinė ausis - tai ausies dalis, esanti už būgnelio. Infekcijos eigą lengva supainioti su išorinės ausies uždegimu. Tačiau ji yra daug pavojingesnė, nes gali išplisti ir apimti tiek vidinę, tiek išorinę ausį. Triušis taip pat purto galvą, pakreipia galvą, drasko pažeistą ausį, būna liūdnas ir vangus, praranda apetitą.

Taip pat jaučiamas stiprus skausmas, susijęs su didėjančiu uždegimu. Ligos metu gali plyšti ausies būgnelis, o iš ausies vidaus gali ištekėti pūliai. Pamatę pirmuosius simptomus, nuveskite savo augintinį pas veterinarijos gydytoją.

Vidurinės ausies uždegimas

Laiku nepastebėta vidurinės ausies infekcija gali išplisti į vidinę ausį. Būtent vidurinė ausis yra atsakinga už pusiausvyros palaikymą, todėl tipiški jos uždegimo simptomai yra pusiausvyros sutrikimai, apsvaigimas, vaikščiojimas ratu, nistagmas ir galvos pakreipimas įvieną pusę.

Visos triušių ausų ligos yra pavojingos. Vidurinės ausies uždegimas yra viena iš pavojingiausių ligų. Deja, ją labai sunku gydyti, todėl negalima delsti, nes kiekviena akimirka yra labai svarbi. Tada reikia kuo greičiau kreiptis į veterinarijos gydytoją.

Parazitinės ligos - parazitai triušių ausyse

Parazitai taip pat gali būti triušių ausų ligos priežastis. Jie taip pat gali sukelti daugybę kitų rimtų negalavimų ir sveikatos problemų. Kokie parazitai gali užpulti triušį?

Psoroptozė - ausų niežai

Psoroptozę sukelia ektoparazitai, kurie įsikuria ant išorinių triušio ausies kanalų, vidinėje ausies kaušelio pusėje. Tuomet jie įsiskverbia į ją ir gręžia ausies paviršių. Tai triušiui sukelia didžiulį niežulį, todėl jis pradeda labai intensyviai kąsytis.

Šia liga sergantis triušis stipriai purto galvą, taip pat pakreipia ją į šoną. Pažeistose triušio ausyse taip pat susidaro šašai, kurie ilgainiui gali visiškai užimti ausies kanalą. Tai yra labai užkrečiama, todėl reikia laikytis griežtos higienos ir nedelsiant izoliuoti sergančius triušius.

Psoroptozės gydymas užima nemažai laiko ir, be abejo, reikalauja konsultacijos su veterinarijos gydytoju.

Šašai

Kas tiksliai yra "triušių ausų šašas"? Verta žinoti, kad šis žodis nevartojamas kaip ligos vieneto pavadinimas. Jis vartojamas neidentifikuotiems triušio kūno pažeidimams apibūdinti. Tokiu atveju patartina pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju. Paprastai paaiškėja, jog šašai susidarė dėl užsikrėtimo psoroptoze.

Blusos

Triušį gali užpulti šuns, katės ar žmogaus blusos. Tai ne tik nemalonūs parazitai - jie minta triušių krauju ir sukelia nuolatinį niežulį, bet ir perneša daugybę ligų. Blusos gali būti triušių ausų infekcijų sukėlėjai.

Blusos taip pat gali platinti miksomatozę - labai pavojingą ligą, kuri paralyžiuoja triušio nervų sistemą ir pažeidžia jo ausis, kurios nuo viruso tampa jautrios ir patinsta. Ši liga beveik visada baigiasi mirtimi. Savo ruožtu triušis gali labai lengvai užsikrėsti blusomis, todėl labai svarbu skiepyti nuo mikskomatozės.

Utėlės

Šie parazitai sukelia nuolatinį niežulį. Gali taip pat sukelti nuplikimą ir skausmingų šašų susidarymą ant triušio kūno. Jos taip pat gali būti išorinės ausies uždegimo priežastimi. Triušis gali draskyti odą ir taip sukelti infekciją.

Gydant utėles reikia atskirti užsikrėtusį triušį nuo kitų ir laikytis griežtų higienos taisyklių. Taip pat reikės specialių insekticidų utėlėms naikinti, tačiau jų niekada negalima rinktis patiems. Visada pasitarkite su veterinarijos gydytoju.

Mukoromikoze

Netiesa, kad mukoromikoze gali užsikrėsti tik apleisti ir labai ligoti triušiai. Nors tiesa, kad juos tai dažniausiai tai paliečia. Musės ypač mėgsta ilgaplaukius, vyresnio amžiaus bei antsvorio turinčius triušius. Amarai pažeidžia ne tik triušio ausis, bet ir gali jose vystytis.

Užtenka net mažos žaizdelės triušio ausyje, net ir nedidelio svetimkūnio, kad musė sudėtų kiaušinėlius. Išsiritusios lervos įsiskverbia į ausies odą ir taip maitinasi. Augintiniui tai sukelia skausmą, stiprų niežulį, galvos pakrypimą ir bendrą mieguistumą.

Pastebėjus bent vieną lervą triušio žaizdoje, net jei ji jums atrodo maža, būtina nedelsiant kreiptis į veterinarijos gydytoją. Greitai pastebėję mukormikozę ir kreipęsi pagalbos į veterinarijos gydytoją užkirsite kelią ligos plitimui.

,,Triušiai turi labai jautrias ausis. Šios srities uždegimas sukelia augintiniui skausmą ir didžiulį diskomfortą. Tai turi įtakos jų elgesiui ir apetitui. Kai tik pastebėsite pirmuosius ausų infekcijos požymius, nedelsdami kartu su triušiuku vykite į veterinarijos kliniką, kad būtų suteikta konsultacija - veterinarijos gydytoja’’. Hanna Pietruszka

Triušių ausų ligos - nelaukite, reaguokite

Veislinių triušių ausų ligos visada kelia susirūpinimą. Kuo anksčiau nustatomos ligos, tuo didesnė tikimybė, kad jos bus visiškai išgydytos ir nekils komplikacijų. Tai taip pat galimybė sustabdyti ligą, kol neužsikrėtė daugiau augintinių. Todėl taip svarbu stebėti savo triušius, kad prireikus galėtumėte greitai reaguoti.

Triušio ausų liga nelieka abejinga visam gyvūno kūnui. Ausų liga sergantis triušis taip pat gali nustoti ėsti, o tai gali privesti prie greito organizmo išsekimo.

Šioje svetainėje naudojame slapukus siekdami pagerinti mūsų svetainę. Toliau naršydami šioje svetainėje Jūs sutinkate su slapukų naudojimu.
Sutinku
pixel