KUO MINTA DUMBLIAI? KAIP MAITINTI DUMBLIUS? KLAUSIMAI IR ATSAKYMAI

2023-09-16
KUO MINTA DUMBLIAI? KAIP MAITINTI DUMBLIUS? KLAUSIMAI IR ATSAKYMAI

Dumblių valgytojas tai tik šnekamosios kalbos terminas, kuris vartojamas šarvuotoms žuvims pavadinti. Jų yra daugybė rūšių, tačiau paprastasis dumblių valgytojas yra populiariausias ir su juo susidursite dažniausiai. Juos vertina akvariumininkai, taip pat ir pradedantieji, nes jie yra pigūs, lengvai prieinami ir palyginti lengva juos auginti. Nepaisant palyginti nedidelių reikalavimų, joms vis tiek reikia tinkamos priežiūros, sąlygų ir maisto. Kuo minta dumbliai? Kiek laiko jie gyvena? Kaip dažnai juos maitinti? Sužinokite!

Kuo pagrįsta dumblių valgytojų dieta?

Šnekamoje kalboje vartojamas šių žuvų pavadinimas yra labai klaidinantis. Priešingai paplitusiai nuomonei, jos nesimaitina dumbliais - tyrimų duomenimis, dumbliais lengviau ir dažniau minta mažos dumblinės žuvys. Kuo vyresnės, tuo labiau jos vengia dumblių ir renkasi kitą maistą. Kokį?

Priešingai nei atrodo, ne visos dumbliažuvės minta tik augalais. Daug kas priklauso nuo konkrečios rūšies - paprastasis šarvuotis gamtoje maitinasi ne tik augalais, bet ir lervomis bei vabzdžiais, taigi yra visaėdis padaras. Vis dėlto jo racione turėtų vyrauti augalai, kurie yra labai svarbūs dumbliaėdžiams.

Kasdienėje mityboje patartina naudoti specializuotą dumbliams skirtą maistą - svarbu pridėti spirulinos. Dumblių valgytojai yra specifiniai gyvūnai, todėl jie dažniausiai valgo maistą tablečių arba specialių dribsnių pavidalu.

Šią mitybą papildykite daržovėmis. Ropliai neatsisakys moliūgų, brokolių, pjaustytų salotų, žirnelių, moliūgų, cukinijų ar žiedinių kopūstų.

Kadangi tai visaėdis padaras, retkarčiais (optimalu būtų kartą per savaitę ar dvi) pamaitinkite jį gyvūniniu maistu. Gerai tiks krilis, planktonas, šaldytos bangelės ar net gyvos chironomidės.

Dumblių valgytojai ir maistas akvariumo žuvims

Dumblių valgytojai neatsisako akvariumo žuvims skirto miasto - net jei jis skirtas ne joms, o kitoms žuvų rūšims. Jie suės tai, ko kitos žuvys nesuvalgė, ir taip atsikratys ant dugno nukritusių maisto likučių.

Vis dėlto geriausia dumblių valgytojus maitinti tokiu maistu, kuris sukurtas, kad jų poreikius. Geras pavyzdys galėtų būti Hikari Tropoical Mini Algae Wafers arba Tetra produktai Rubin Flakes, Malawi Granules, Cichild Sticks, Min Pro Crisp ir kiti.

Atsiminkite, kad ilgainiui suaugęs dumblių valgytojas gali tapti išrankus ir tingus - jis maitinsis tik tuo, kas lengvai prieinama ir nereikalauja daug pastangų.

Kaip dažnai turėčiau maitinti dumblių valgytojus?

Dumblių valgytojų šėrimas nėra sudėtingas. Pakanka kartą per dieną duoti jiems tabletę arba miasto dribsnių pavidalu. Papildykite jų racioną šviežiu maistu - daržovėmis galite maitinti kasdien, tačiau porcijas koreguokite atsižvelgdami į dumblių kiekį akvariume.

Gyvulinės kilmės maistu šerkite kas kelias dienas. Šiuo atveju tai priklauso nuo konkrečios šarvuočių rūšies - kai kuriems dumbliams gyvulinės kilmės baltymų užtenka kartą per savaitę ar rečiau, kiti jų turi gauti dažniau, pavyzdžiui, kas antrą dieną. Jei nesate tikri, kokie yra jūsų dumblių mitybos reikalavimai, pasikonsultuokite su veterinarijos gydytoju, pageidautina, su tokiu, kuris nusimano apie akvariumines žuvis, arba su labiau patyrusiu akvariumininku.

Kiek laiko gyvena dumblių valgytojai?

Kaip ilgai gyvena dumblių valgytojas labai priklauso nuo konkrečios žuvų rūšies. Leopardinis šarvuotis būna iki penkiasdešimties centimetrų dydžio ir gyvena apie dvidešimt metų. Mažesni šarvuočiai gyvena vidutiniškai dešimt-dvylika metų. Pagal dydį galima nustatyti konkrečią šarvuočio rūšį ir pagal tai - gyvenimo trukmę.

Visa tai įmanoma, jei akvariume jiems sudaromos tinkamos gyvenimo sąlygos,ty., kad jie galėtų tinkamai vystytis, o jų mityba būtų gerai subalansuota. Gyvenimo trukmė taip pat yra individualiai kintanti - daug kas priklauso ir nuo individo genetikos bei atsparumo, todėl dviejų tos pačios rūšies šarvuočių gyvenimo trukmė gali skirtis.

Dumblių valgytojų dauginimasis

Kaip dažnai dauginasi dumblių valgytojai? Labai sunku tiksliai atsakyti į šį klausimą - kai kurios šarvuočių rūšys akvariume vyraujančiomis sąlygomis apskritai nesidaugina arba tai būna itin sudėtingas ir komplikuotas procesas. Visa tai dėl to, kad akvariumas nėra jų natūrali buveinė.

Vis dėlto paprastąsias rauples gana lengva padauginti. Pasitaiko, kad visas procesas vyksta be augintojo žinių ir ypatingų pastangų. Tačiau geriausia kol kas šarvuočius laikyti atskirame akvariume - patiną ir dvi ar tris pateles. Tada jie turės patogiausias sąlygas veistis, o patelė galės ramiai neršti patogioje vietoje. Natūralioje aplinkoje šarvuočiai paprastai dauginasi žiemą, kad šis procesas prasidėtų, akvariume galite šiek tiek sumažinti vandens temperatūrą.

Dumblių valgytojų maitinimas - santrauka

Kuo minta dumblių valgytojai? Priešingai nei atrodo, tai nėra dumbliai. Juos dažniausiai minta jaunikliai, vyresni tampa vis tingesni ir išrankesni, todėl dumbliai jiems pradeda kelti problemų. Dumblių valgytojų būna daug rūšių.

Priklausomai nuo jų rūšies, šarvuočiai gali gyventi iki dvidešimties metų. Visuotinai pripažįstama, kad kuo jis didesnis, tuo ilgiau gyvena. Tačiau viskas priklauso nuo genetinių sąlygų, taip pat nuo aplinkos sąlygų, kurias jiems sukursite akvariume. Laimei, tai nėra itin problemiškos žuvys, todėl net ir pradedantysis gali jas sėkmingai auginti.

Dumbliu valgytojas yra tarmiškas ir gana klaidinantis pavadinimas - jis labiau mėgsta kitus augalus nei dumblius. Akvariume jį galite maitinti salotomis, agurkais, moliūgais, žiediniais kopūstais, brokoliais, paprikomis ir daugeliu kitų daržovių.

Nors augalinės kilmės maistas šarvuočiams yra labai svarbus, dauguma jų, įskaitant populiariausius šarvuočius, yra visaėdžiai gyvūnai, todėl gyvulinės kilmės maistas jiems taip pat labai svarbus.

pixel