KAČIŲ KILMĖS KNYGA - KAIP JI ATRODO, KUR JĄ GAUTI IR KIEK JI IŠ TIKRŲJŲ KAINUOJA?

2023-11-11
KAČIŲ KILMĖS KNYGA - KAIP JI ATRODO, KUR JĄ GAUTI IR KIEK JI IŠ TIKRŲJŲ KAINUOJA?

Veislinė katė - tai katė, turinti kilmės dokumentą. Jei kas nors jums sako kitaip - jis paprasčiausiai klysta, nes jam trūksta žinių arba tiesiog sąmoningai ir tyčia bando jus suklaidinti. Trumpai tariant, kilmės knyga yra specialus dokumentas, patvirtinantis katės veislę ir kilmę. Kaip jį įsigyti? Kada ir kur tai reikėtų daryti? Ką verta žinoti apie kačių kilmės dokumentą? Sužinokite!

Kas yra kilmės knyga?

Žmones, norinčius įsigyti veislinę katę, kartais užplūsta daugybė informacijos - kartais labai lengva joje pasiklysti. Galite gauti daug skirtingos informacijos, dažnai prieštaringos ir gautos iš skirtingų žmonių. Viskas gali būti skirtinga - nuo informacijos apie pardavimą iki katės kainos. Kartais pasitaiko ir taip, kad parduodamos katės, kurios vadinamos grynaveislėmis, bet neturi kilmės dokumentų. Tačiau tokiomis domėtis neverta.

Kaina gali būti labai viliojanti, tačiau už ją tikrai įsigysite grynaveislės katės. Be to, jei nuspręsite įsigyti katę, kuri apibūdinama kaip "grynaveislė", bet neturi kilmės dokumento, prisidėsite prie gyvūno skriaudos. Greičiausiai katė bus iš pseudoverslinio veislyno - tokie veislynai Lietuvoje yra nelegalūs, tačiau jie taip pat kenkia gyvūnams, kurie gyvena siaubingomis sąlygomis, dažnai kenčia nuo bado, skausmo ar sveikatos problemų.

Jei nusprendžiate įsigyti katę, kuri neturi kilmės dokumentų, prisidedate prie tokio elgesio su gyvūnais. Taip pat rizikuojate įsigyti sergantį ir genetinių defektų turintį gyvūną, kuris labai kentės nuo įvairių ligų ir sutrikimų. Štai kodėl kačių kilmės dokumentai yra tokie svarbūs.

Kilmė yra ne kas kita, kaip tam tikra gyvūno tapatybės kortelė. Tai dokumentas, patvirtinantis jo priklausymą tam tikrai veislei. Kaip atrodo katės kilmės knyga? Tai daugiau nei jos gimimo liudijimas. Tai ir jos kilmės aprašymas iki keturių kartų atgal. Jos tėvų ir tolimesnių protėvių aprašymas. Tai patvirtina, kad katė yra atitinkamos veislės atstovė.

Kilmės knyga o metrika

Metrika nėra tas pats, kas kilmė. Būtent pagal metriką galite bandyti išduoti savo katės kilmės dokumentą. Katės metriką galima laikyti gyvūno gimimo liudijimu. Joje rasite informaciją apie patį kačiuką - jo vardą, spalvą, tėvų vardus, veislyno, iš kurio jis kilęs, pavadinimą arba, jei yra, kačiuko turimas ydas. Kiekvienam kilmės kačiukui iš teisėto, registruoto veislyno išduodamas atskiras sertifikatas.

Jei veisėjas sako, kad tai paskutinis konkrečios vados kačiukas ir todėl jis negavo sertifikato, jis meluoja. Anksčiau buvo nustatytas tam tikras skaičius kačiukų ar šuniukų, kurie gaudavo sertifikatą. Tačiau šios taisyklės jau seniai nebegalioja, nors šis mitas vis dar labai gyvas žmonių sąmonėje, kuria kartais skrupulingai naudojasi įvairūs pseudoverslininkai. Katės gimimo liudijimas leidžia vėliau pateikti prašymą išduoti kilmės knygelę.

Katės kilmė - ką verta žinoti?

Katės kilmė knygelė yra tai, ką gali gauti kiekviena veislinė katė. Ne tik ta, kuri bus skirta tolesniam veisimui, dalyvavimui parodose ar bus reproduktorius suaugus. Kilmės knygelę gali taip pat turėti paprastas naminis gyvūnėlis - kastruotas katinas arba sterilizuota katė - kuris savo gyvenimą praleis namuose, tiesiog apsuptas meilės ir rūpesčio.

Netiesa, kad grynaveislei katei, kuri nebus skirta tolesniam veisimui, nereikia turėti kilmės dokumentų - jei ji tikrai grynaveislė, ji privalo turėti kilmės dokumentus. Sužinokite pagrindinę informaciją apie kačių kilmę. Taip visada žinosite, į ką atkreipti dėmesį, kad išvengtumėte sukčių, pseudoverslininkų ir apgavikų.

Kada reikia įsigyti katės kilmės dokumentus?

Taisyklės, per kiek laiko galima sudaryti katės kilmės dokumentą, daugiausia priklauso nuo konkrečios organizacijos, išduodančios kilmės dokumentus, nuostatų. Kai kuriose iš jų katę galima registruoti iki dvylikos savaičių amžiaus, o kitos išduoda kilmės liudijimus tik dvylikos savaičių amžiaus sulaukusiems kačiukams.

Kur galiu įsigyti savo katės kilmės dokumentą?

Kur galima įsigyti katės kilmės dokumentą? Yra daugybė kačių organizacijų, kurios tuo užsiima. Tačiau turite būti atsargūs - pagal galiojančius teisės aktus beveik bet kas gali įsteigti organizaciją, išduodančią kačių kilmės dokumentus.

Tačiau geriausios yra didelės, plačiai pripažintos organizacijos - vertingiausias yra Pasaulinio kačių kongreso pripažintos asociacijos išduotas kilmės liudijimas, o Lietuvoje, kaip ir beveik visoje Europoje, išskyrus Jungtinę Karalystę, labiausiai gerbiamos yra trys organizacijos: FIFe, WCF ir TICA.

Kaip parengti dokumentą ir kiek jis kainuoja?

Įsigyti savo katės kilmės dokumentą labai paprasta - tereikia išsirinkti tinkamą asociaciją ir kreiptis į ją su pažymėjimu, kurį katė gauna gimimo metu. Tada tereikia sumokėti mokestį, kurį kiekviena asociacija nustato individualiai, ir laukti, kol bus išduotas dokumentas. Galite manyti, kad kilmės dokumento įsigijimas yra labai brangus dalykas.

Žmones tuo įtikina įvairūs sukčiai ir pseudoverslininkai, kurie tikina, kad kilmės dokumento sudarymas yra papildoma kelių šimtų ar net tūkstančio zlotų kaina. Tačiau kilmės liudijimas gerbiamose asociacijose kainuoja apie 10-15 eurų.

Katės kilmės dokumentas - santrauka

Katės kilmės knygelė yra vienintelis dokumentas, įrodantis, kad katė priklauso tam tikrai veislei. Tai ne tik sertifikatas, kurį kiekviena veislinė katė gauna gimdama, bet ir patvirtinimas, kad gyvūnas yra veislinis, turi veislinius tėvus ir protėvius iki ketvirtos kartos, taip pat priklauso tam tikrai veislės draugijai ir yra kilęs iš teisėto veisėjo. Kaip patikrinti savo katės kilmę?

Jei kas nors kelia abejonių arba tiesiog norite patikrinti veisėją, kreipkitės į kilmės dokumentus išdavusią organizaciją ir patikrinkite juos. Nepamirškite, kad praktiškai bet kas gali įsteigti veisėjų asociaciją, kuri išduoda kilmės dokumentus. Vis dėlto didelės, plačiai pripažintos kačių organizacijos bus daug vertingesnės.

pixel