JŪRŲ KIAULYTĖS GARSAI - KODĖL JŪRŲ KIAULYTĖ SKLEIDŽIA ĮVAIRIUS GARSUS?

2022-06-23
JŪRŲ KIAULYTĖS GARSAI - KODĖL JŪRŲ KIAULYTĖ SKLEIDŽIA ĮVAIRIUS GARSUS?

Kiekvienas gyvūnas savaip bendrauja su žmonėmis. Kai kurie, pavyzdžiui, katės, miauksi tik esant žmogui šalia, nes taip bendrauja su šeimininku. Kokius garsus skleidžia jūrų kiaulytės ir ką kiekvienas iš jų reiškia?

Jūrų kiaulytę lengva prižiūrėti, todėl šis gyvūnas dažnai tampa ilgamečiu šeimos nariu. Nors jūrų kiaulytės neturi tokių bendravimo įgūdžių kaip šunys ar katės, t. y. neplaka uodegomis, nelaksto ir nemiauksi, jos kitaip išreiškia įvairias emocijas.

Kiekvienas jūrų kiaulyčių skleidžiamas garsas nėra atsitiktinis. Taip išreiškia savo pasitenkinimą, nepasitenkinimą ar skausmą. Verta susipažinti su kiekvienu garsu, kad galėtumėte teisingai perskaityti augintinio siunčiamus signalus.

Šnypštimas - bendravimo forma

Kaip jūrų kiaulytė gali bendrauti su žmonėmis? Dažniausi jūrų kiaulytės skleidžiami garsai yra švilpimas, tylus girgždesys ar šnypštimas. Kartu su šiais dažnais kikenimais yra daugybė kitų gana išskirtinių garsų, kuriuos galite išgirsti iš savo augintinio.

Skleidžiami garsai yra taip pat nukreipti į kitus šios rūšies atstovus. Gyvūnai turi savo kalbą, kuri labai aiškiai skirstoma į signalus, siunčiamus šeimininkui, ir garsus, skirtus kitam tos rūšies individui. Taigi kaip žinoti, kada kiaulytė kreipiasi į mus, o kada į kitą kiaulytę, ir ką reiškia kiekvienas jos garsas?

Į žmones nukreipti jūrų kiaulytės garsai

Jūrų kiaulytės garsai primena kudakavimą. Tai dažniausiai su šiais gyvūnais siejamas signalas. Ne veltui tai yra dažniausias garsas, sklindantis iš jūsų jūrų kiaulytės narvo. Jūrų kiaulytė su žmonėmis ir su kitomis jūrų kiaulytėmis bendrauja kvaksėdama. Ką reiškia šis signalas? Dažniausiai tai būna šauksmas, kuriuo siekiama atkreipti į save dėmesį.

Kiaulytė gali šaukti, kai tiesiog nori draugijos, bet dažniausiai ji triukšmauja šėrimo metu, reikalaudama, kad ją kuo greičiau pamaitintų. Jei namuose yra daugiau nei viena kiaulytė, kudakavimas gali būti nukreiptas į kitą kiaulytę, o ne į žmones. Taip jos nori atkreipti į save dėmesį arba paskatinti kartu žaisti.

Kiaulytės rumbuliavimas - ką tai reiškia?

Galbūt kažkada girdėjote ilgą ir palaimingą savo jūrų kiaulytės rumbuliavimą. Tai aukščiausio pasitenkinimo ženklas. Dažniausiai tokį garsą šie gyvūnėliai skleidžia glostymo metu arba valgant skanų maistą.

Rumbuliavimas tai taip pat yra garsas, lydintis kiaulytes kopuliacijos metu, ir šiuo atveju jis taip pat siejamas su pasitenkinimo akimirka. Jei jūsų augintinis dažnai skleidžia

Stukalinimas dantimis, kaip agresijos požymis

Jei atidžiai pažvelgsite į savo graužiko burną, pastebesite, kad jis labai greitai judina apatinį žandikaulį. Dantų stukalinimas rodo pyktį ar diskomfortą. Paprastai šie gyvūnai tai daro, kai juos baram arba kai jiems trukdo kitos jūrų kiaulytės kompanija.

Jei laikote savo augintinį ant kelių ir jis staiga pradeda griežti dantimis, būkite pasiruošę, kad jis gali jus užpulti, o kartais net įkąsti. Ne visada galime nuspėti, dėl ko mūsų gyvūnėliai patiria stresą ir yra nelaimingi, todėl verta įsiklausyti į jų skeidžiančius garsus.

Kiaulytės kriuksėjimas - ką ji bando jums pasakyti?

Ką reiškia tylus jūrų kiaulytės kriuksėjimas? Ji tai daro dėl įvairių priežasčių, kurios neturėtų kelti jums nerimo. Tai gali būti noras atkreipti į save dėmesį arba reikalauja pasivaikščioti už narvo ribų. Jūrų kiaulytės kriuksi kiek tyliau ir subtiliau nei ūkinės kiaulės, tačiau abiem atvejais kriuksėjimas gali būti bendravimo forma.

Cypimas ir riaumojimas - jūrų kiaulytės garsai, kurie turėtų žadinti jūsų budrumą

Kai jūrų kiaulytė cypia, taip jums praneša, kad jai skauda arba ji yra išsigandusi, todėl turėtumėte būti ypač jautrūs šiam garsui. Cypimas gali būti ligos arba peršalimo požymis, kuris trikdo kiaulytės komfortą ir sukelia jai skausmą.

Tai gali būti susijęs su uždegimu, dantų skausmu arba virškinimo sutrikimais, pavyzdžiui, skausmingu vidurių pūtimu. Ilgo girgždesio nereikėtų ignoruoti. Priešingai, verta nuvežti kiaulytę pas veterinarijos gydytoją ir nedelsiant patikrinti, kokia gali būti priežastis.

Dar vienas garsas tai raumojimas. Riaumojimas dažniausiai būna nukreiptas į priešingos lyties individą. Per rują jūrų kiaulytės patinai šaukia pateles, tačiau patelės taip pat gali riaumoti viena ant kitos. Riaumojimas beveik niekada nebūna nukreiptas į žmones.

Atkreipkite dėmesį į kiaulyčių kalbą

Kaip matote, jūrų kiaulyčių išduodami garsai gali būti įvairių formų ir pasireikšti skirtingose situacijose. Normalu, jei garsas nėra ilgas ir verksmingas. Tuomet tai gali būti sveikatos problemų ženklas, apie kurias kiekvienas augintinis savaip praneša rūpestingam šeimininkui.

Šioje svetainėje naudojame slapukus siekdami pagerinti mūsų svetainę. Toliau naršydami šioje svetainėje Jūs sutinkate su slapukų naudojimu.
Sutinku
pixel