DRUMSTAS AKVARIUMO VANDUO - PRIEŽASTYS IR VALYMO BŪDAI

2022-05-11
DRUMSTAS AKVARIUMO VANDUO - PRIEŽASTYS IR VALYMO BŪDAI

Žuvys akvariume tai vieni iš populiariausių naminių gyvūnų. Gerai prižiūrimas akvariumas gali būti puiki kambario puošmena ir pramoga. Tačiau ką daryti, kai akvariumo vanduo tampa žalias arba drumstas? Kaip atkurti gražią akvariumo išvaizdą ir sukurti saugią vietą žuvims ir kitiems akvariumo gyventojams?

Kiekvienas žmogus, turintis akvariumą, žino, kaip sunku ir sudėtinga palaikyti tinkamą vandens kokybę. Žalias vandens atspalvis ne tik trikdo patalpos išvaizdą, bet visų pirma yra ženklas, kad aplinkai ir žuvų gyvybei gresia pavojus.

Nešvarus vanduo yra aiškus ženklas, kad padarėme klaidą nepalaikydami tinkamo vandens pH arba sutrikdėme natūralią bakterijų florą. Drumsto vandens požymiai yra paskutinis įspėjimas prieš tai, kai žuvys ir kiti gyvūnai pradeda gaišti dėl netinkamų gyvenimo sąlygų.

Kaip išvalyti akvariumo vandenį, kad išvengtumėte nemalonių dažnai nesąmoningo aplaidumo pasekmių?

Ką reiškia drumstas vanduo naujame akvariume?

Pirmiausia reikia suprasti, kad akvariumas - tai talpykla, kurioje žuvims sudaromos panašios sąlygos kaip ir laisvėje. Nors erdvė yra daug mažesnė nei vandens telkiniuose, kiti veiksniai gali išlikti labai panašūs į tuos, prie kurių vandens gyvūnai yra pripratę.

Akvariumo vanduo žuvims yra kaip oras žmonėms. Jei jis užteršiamas ar užnuodijamas, pasekmės būna labai dramatiškos. Žuvys kvėpuoja vandenyje ištirpusiu deguonimi, todėl labai svarbu palaikyti švarą.

Patyręs akvariumo savininkas žino, kad svarbiausia akvariume yra tinkama bakterijų būklė. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad upių, vandenynų ir jūrų vanduo niekada nebūna skaidrus. Net ir švariausiame vandenyje yra savita bakterinė flora, kuri saugo gyvūnus nuo pavojingų pirmuonių ir dumblių.

Taigi, kai naujame akvariume pasirodo drumstas vanduo, tai gali reikšti, kad žuvims dar nesusidarė tinkamos gyvenimo sąlygos. Palaukite kelias dienas, kol mikro bakterijos įsikurs akvariume ir atkurs vandens aplinkos pusiausvyrą. Ne visas bakterijas reikėtų pašalinti, ypač vandens aplinkoje. Kai kurios bakterijos saugo akvariumą nuo dumblių ir kitų žuvims pavojingų organizmų.

Todėl dažnas vandens keitimas ar filtro valymas nėra būtinas. Leiskite bakterijoms laisvai augti, o gėlas vanduo nebebus drumstas.

Pieno spalvos vanduo akvariume

Kartais akvariumo vanduo įgauna intensyvesnį atspalvį ir iš drumsto virsta pienišku. Dėl to akvariumo viduje nematyti augalų ir žuvų, o tai kelia didelę grėsmę vandens gyvūnijai. Pieno spalvos vanduo gali reikšti, kad padaugėjo pirmuonių, kurie atsiranda arba naujuose, arba senesniuose akvariumuose.

Pirmuoju atveju priežastimi gali būti per dažnas filtro valymas ar per dažnas vandens keitimas. Tačiau jei akvariumas yra senesnis ir jame jau yra "gerųjų" bakterijų, pieniškos vandens spalvos priežasties reikia ieškoti kitur.

Kaip kovoti su pirmuonimis akvariume?

Dažnai pasitaiko, kad priemaišos prisideda prie pieniškos vandens spalvos susidarymo. Per retai valomas vanduo ir filtras skatina "blogųjų" bakterijų augimą. Kita priežastis gali būti per gausus šėrimas. Žuvys nesugeba suvalgyti viso maisto ir šis nugrimzta į dugną ir ten suyra, taip užteršdamas vandens aplinką. Užterštumas ir per didelis pirmuonių kiekis daro neigiamą poveikį akvariumo gyvybei.

Protozoa atima iš žuvų deguonį, todėl kai kurios žuvys gali išgaišti. Vandens teršalai apriboja augalų prieigą prie šviesos. Norint užtikrinti tinkamas akvariumo sąlygas, būtinas filtras, valiklis ir vandens keitimas.

Pirmuonių galima atsikratyti aeruojant akvariumą, pakeičiant dalį vandens ir į jį įleidžiant "gerųjų" bakterijų, kurias galima įsigyti zoologijos parduotuvėse.

Žalias vanduo akvariume - vandens žydėjimas

Dar viena problema - žalias vanduo akvariume. Ką tai reiškia? Tai tiesiog padidėjęs dumblių kiekis, vadinamas akvariumo vandens žydėjimas. Pirmuonys ir dumbliai dažniausiai dauginasi nesubrendusiuose akvariumuose, kuriuose nėra pakankamai bakterijų. Kita dažna akvariumo žydėjimo priežastis yra per didelis žuvų kiekis, dėl kurio padidėja amoniako koncentracija ir akvariumas užsiteršia.

Norint tinkamai užlaikyti akvariumą, reikia tokio žuvų skaičiaus, kad būtų pakankamai deguonies, erdvės ir kad vanduo netaptų drumstas ar žalias. Žalias vanduo taip pat gali būti per retai keičiamo vandens arba užsikimšusio filtro rezultatas. Filtro darbas akvariume yra labai svarbus prižiūrint vandens aplinką. Nevalykite jo chloruotu ar karštu vandeniu, nes tai išplauna gerąsias bakterijas.

Todėl geriausia jį valyti akvariumo vandeniu. Žalią vandenį akvariume taip pat gali sukelti per intensyvi augalų fotosintezė, pvz., kai akvariumas stovi per arti natūralaus šviesos šaltinio.