BANGUOTŲJŲ PAPŪGŲ LIGOS. KADA REIKIA KREIPTIS Į GYDYTOJĄ?

2022-11-18
BANGUOTŲJŲ PAPŪGŲ LIGOS. KADA REIKIA KREIPTIS Į GYDYTOJĄ?

Banguotosios papūgėlės yra gana populiarūs augintiniai. Jos draugiškos, su jomis lengva užmegzti ryšį, be to yra graži kambario puošmena. Deja, kaip ir bet kuris kitas augintinis, jos kenčia nuo įvairių negalavimų. Kokios yra dažniausios banguotųjų papūgų ligos, kaip jas atpažinti ir kaip gydyti?

Banguotos papūgos - snapo ligos

Kokiomis ligomis dažnai serga banguotosios papūgos? Daugeliui individų pasitaiko snapo ligų, kurias, laimei, palyginti lengva greitai atpažinti. Viena iš šių ligų - vaško hipertrofija, kuria serga tiek banguotųjų papūgų patelės, tiek patinai.

Viršutinėje snapo dalyje esantis vaškinis raukšlelis tampa rudas ir padidėja, o jo paviršius pasidaro raukšlėtas ir netaisyklingos formos. Vaškinės lingės apauga dažniausiai dėl hormoninių pokyčių, todėl patelėms ji pasireiškia veisimosi sezono metu.

Kartais vaškuolė savaime grįžta į savo natūralų dydį, tačiau kai ji ilgą laiką nesumažėja arba net padidėja, reikėtų kreiptis į veterinarijos gydytoją, nes tai trukdo papūgai kvėpuoti per nosį.

Banguotųjų papūgų parazitinės ligos - niežai

Kokios yra kitos paplitusios banguotųjų papūgėlių ligos? Žvynelinė taip liga, kuri dažniausiai pažeidžia snapo ir vaško sritį. Ji taip pat gali atsirasti ant letenų, tačiau tai nutinka daug rečiau. Kaip ir kitų gyvūnų, banguotųjų papūgėlių žvynelinė yra parazitinė liga ir yra užkrečiama. Tačiau ji nėra pavojinga žmonėms.

Papūgos dažniausiai užsikrečia žvyneline per intensyvų kontaktą su jau sergančiu gyvūnu. Kaip atpažinti papūgėlės žvynelinę? Ant snapo, vaškinių sparnų ir ant kojų atsiranda pilkų, baltų ar gelsvų kempininių ataugų. Užkrėstų kūno dalių paviršius yra išskirtinis - porėtas, su daugybe mažų skylučių.

Negydoma žvynelinė gali greitai išplisti į kitas galvos dalis ir po visą kūną, todėl būtina skubiai reaguoti. Jei esate tikri, kad jūsų papūgėlę užpuolė niežai, užkrėstas vietas galite patepti parafino aliejumi arba vazelinu. Tačiau saugiausia nedelsiant kreiptis į gydytoją, kuris diagnozuos ligą ir rekomenduos tinkamą gydymą.

Papilomatozė arba virusinės banguotųjų papūgų ligos

Virusinės ligos yra dar viena dažna banguotųjų papūgų ligų rūšis. Viena iš labiausiai paplitusių yra papilomatozė. Deja, virusinės banguotųjų papūgų ligos perduodamos lengvai ir greitai, todėl joms reikėtų skirti ypatingą dėmesį. Papilomatozė dažniausiai pažeidžia kloakos sritį ir snapo ertmę.

Jei simptomai pasireiškia kloakos srityje, gali būti matomos kraujas. Papūgai taip pat gali būti sunku tuštintis, o išmatose dažnai matyti kraujo. Papilomatozę snapo ertmėje pastebėti sunkiau, nes ji neturi pastebimų simptomų.

Tačiau reikėtų susirūpinti, kai papūgėlė neturi apetito, nes virusas sukelia maisto rijimo problemų. Sunkus kvėpavimas ir didelis svorio sumažėjimas taip pat turėtų kelti nerimą.

Pavojingas gastroenteritas

Papūgos taip pat gali sirgti gastroenteritu, kuriuo serga beveik visos gyvūnų rūšys. Šią ligą gali sukelti netinkamas maistas, higienos trūkumas ir bakterijos narve. Tai pavojinga, nes stiprus viduriavimas gali sukelti dehidrataciją, kuri kelia rimtą grėsmę papūgėlės gyvybei.

Tačiau prieš nuspręsdami maitinti savo papūgėlę, pasikonsultuokite su veterinarijos gydytoju, kad įsitikintumėte, ar produktas saugus jūsų paukščio sveikatai. Gydytojas taip pat gali padėti gydyti sunkų ir, deja, dažnai mirtiną jūsų papūgėlės viduriavimą.

Su kokiais dažniausiais negalavimais susiduria banguotosios papūgos? Šių paukščių ligos yra gana dažnos ir daugeliu atvejų jų simptomus lengva pastebėti. Dėl bet kokių papūgėlės mitybos, tuštinimosi, plunksnų, išvaizdos ar elgsenos sutrikimų reikia kuo greičiau kreiptis į veterinarijos gydytoją, kuris rekomenduos tinkamą gydymą.

"Banguotosios papūgėlės yra gražūs ir labai grakštūs paukščiai. Kasdien juos stebint lengva įžvelgti bet kokius pokyčius, kurie gali signalizuoti apie ligą. Vangumas, apetito praradimas, suragėjusios plunksnos, išskyros ant snapo, pakitusi išmatų konsistencija ar spalva - tai simptomai, dėl kurių turėtume sunerimti. Paukštis savo elgesiu gali daug ką pasakyti. Todėl būkime budrūs, kad galėtumete laiku atpažinti šiuos mažus signalus." - veterinarijos gydytojas. Hanna Pietruszka

Šioje svetainėje naudojame slapukus siekdami pagerinti mūsų svetainę. Toliau naršydami šioje svetainėje Jūs sutinkate su slapukų naudojimu.
Sutinku
pixel