BAILUS ŠUO - KAIP JAM PADĖTI ĮVEIKTI BAIMĘ?

2022-08-05
BAILUS ŠUO - KAIP JAM PADĖTI ĮVEIKTI BAIMĘ?

BAILUS ŠUO - KAIP JAM PADĖTI ĮVEIKTI BAIMĘ?

Ar jūsų šuo pamatęs kitą gyvūną slepiasi už jūsų kojų? O gal išgirdęs siurblio garsą bėga į tamsiausią namų kampą? Kaip ir žmonės, šunys turi galybę baimių. Sužinokite, iš kur jos atsiranda, kaip jų išvengti ir kaip padrąsinti savo augintinį.

Iš kur atsiranda šuns baimė?

Nežinomybės baimė yra natūrali. Besąlygiška drąsa neleistų gyvūnams išgyventi natūralioje aplinkoje. Šunys, kaip ir žmonės, turi skirtingus charakterius. Kai kurie šunys yra drąsūs ir stresą patiria tik keliose situacijose, o kai kurie šeimininkai mano, kad "mano šuo visko bijo". Iš kur atsiranda šunų baimės? Deja, dažniausiai mes, žmonės, turime įtaką gyvūnų baimingumui.

Kartais šuns globėjas sako, kad "anksčiau jis taip nesielgė". Tačiau dažnai viena traumuojanti situacija gali nulemti šuns elgesį. Pavyzdys - mano šuo, kuris daugelį metų nebijojo fejerverkų. Naujųjų metų išvakarėse jis miegojo geriausiu miegu ir nesijaudino dėl blyksnių ir šūvių. Iki tol, kol kažkas gatvėje numėtė petardą beveik po jo letenomis. Tai jį taip išgąsdino, kad ilgą laiką negalėjome susidoroti su šia baime. Kartais problema prasideda dar jauno šuniuko gyvenime. Per pirmąsias savaites mažas šuo daug ko išmoksta iš savo motinos, brolių ir seserų.

Manoma, kad šuniuko atskyrimas nuo motinos, kai jam dar nesukako aštuonios savaitės, gali labai neigiamai paveikti jo vėlesnį emocinį vystymąsi. Be to, naujuose namuose šuniui atliekama galybė skiepų, kurie kelia gyvūnui baimę. Mažylis turėtų bendrauti su sveikais ir subalansuotais savo rūšies atstovais. Taip užtikrinama tinkama socializacija ir sumažinama rizika, kad jis gali bijoti kitų šunų.

Kaip dėl neigiamų asociacijų?

Jei jūsų šuo bijo įeiti į tam tikras patalpas ar automobilius, pagalvokite, ar jis neturi su jais neigiamų asociacijų. Galbūt važiavimas automobiliu jam reiškia tik apsilankymą pas veterinarą? Daugelio šunų baimės taip pat kyla dėl žmonių patiriamo smurto. Gyvūnui žmogus gali asocijuotis su skausmu ir baime.

Kai kuriems šunims reikia daug laiko, kad atgautų pasitikėjimą ir įsitikintų, jog jiems negresia pavojus iš žmogaus pusės. Kurdami tarpusavio pasitikėjimą tapsite darniu duetu. Sužinokite, kaip įveikti šuns baimes.

Neramus šuo - izoliacija nėra išeitis

Pagalvokite, ką darėte, kai pastebėjote, kad jūsų šuo baimingai reaguoja į kitus augintinius ar žmones. Dauguma šeimininkų automatiškai pradeda galvoti, kur ir kokiu laiku išeiti pasivaikščioti, kad išvengtų konfrontacijos. Tai nėra tinkamas būdas. Deja, dažniausias tokio sprendimo rezultatas - sustiprėjęs nerimas. Neatsisakykite pasivaikščiojimų vietovėse, kuriose galite sutikti kitų keturkojų.

Tai taikoma ir tuo atveju, jei jūsų šuo bijo žmonių. Su savimi turėkite paketėlį skanėstų. Pasivaikščiojimų metu apdovanokite šunį už ramų elgesį, žaiskite su juo arba mokykite jį vykdyti komandas. Sukurkite teigiamą asociaciją su atvira erdve. Taip pat nepagailėkite jam skanėstų, kai jis ramiai praeina pro kitą šunį ar žmogų. Laikui bėgant galite pradėti reikalauti daugiau. Tačiau geriau reikalavimus didinti lėčiau nei per greitai.

Kita vertus, neleiskite nepažįstamiems žmonėms glostyti šunį be leidimo. Toks netikėtas kontaktas sustiprins jūsų keturkojo baimę. Negalėjimas pabėgti gali sukelti agresiją. Šuniui tai bus vienintelė gynybos ir instinktyvaus elgesio forma. Taip pat gali būti geras sprendimas prie šuns apykaklės ar pavadėlio pririšti geltoną kaspiną. Geltonas kaspinas skirtas pranešti kitiems, kad jūsų augintiniui šiuo metu reikia daugiau erdvės.

Jei negalite patys įveikti savo augintinio baimių, pagalvokite apie grupinius užsiėmimus šunų mokykloje. Jei jūsų šuo bijo kitų šunų, vertėtų jį supažindinti su subalansuotų gyvūnų grupe. Žinoma, viskas turėtų vykti specialistui prižiūrint. Jis galės kontroliuoti visos grupės elgesį.

Garsų treniruotė - naudokite techniką

Jūsų šuo gali bijoti įvairių garsų. Jums, kai kurie iš jų gali atrodyti visai nebaisūs. Tokiu atveju padėti gali įvairių garsų įrašai. Jų galite rasti, pavyzdžiui, internete. Panaudodami šiuos įrašus prisidėsite prie savo augintinio jautrumo mažinimo proceso.

Tegul tokia garso sesija lydi jūsų augintinį kasdien žaidžiant ar treniruojantis. Tačiau iš pradžių šuniui stresą keliantys garsai turi būti vos girdimi. Neskubėkite didinti garsumo. Ilgai trunkantis procesas padės šuniui nebesieti tam tikrų garsų su grėsme.

Nepamirškite, kad su įvairiais garsais, pavyzdžiui, petardų sprogimu, šunį galite supažindinti dar tada, kai jis yra mažylis. Tegul jie tampa jūsų žaidimų fonu. Žinoma, visą procesą turi lydėti teigiama asociacija. Todėl nepamirškite savo šuniui duoti skanėstų ir dažnai girti.

Prisilietimas...

Bailus šuo - tai šuo, kuris gyvena nuolatinėje įtampoje, t. y. padidinto budrumo būsenoje.  Kuo ilgiau jūsų augintinis patiria nerimą keliančias situacijas, tuo blogiau tai atsiliepia jo sveikatai. Nuolatinis stresas gali pasireikšti įvairiomis problemomis, pavyzdžiui, pernelyg dideliu plaukų slinkimu, organizmo imuninės sistemos susilpnėjimu ir vandens bei elektrolitų pusiausvyros sutrikimu. Taip yra todėl, kad dėl stresinės situacijos į kraują išsiskiria ne tik adrenalinas, bet ir kortizolis.

Kortizolis šuns kraujyje gali išlikti iki kelių dienų. Norėdami sutrumpinti šį laiką ir sumažinti stresą, apsvarstykite galimybę atlikti TTouch masažą arba naudoti liemenę nuo nerimo. Kas tai TTouch atpalaiduojamasis masažas, kuris buvo  sukurtas prieš 25 metus Jungtinėse Amerikos Valstijose? Pirmiausia šuo yra masažuojamas sukamaisiais judesiais, kurie paįvairinami kėlimaisiais judesiais.

Šio metodo kūrėjai, "Tellington TTouch" specialistai, užtikrina, masažas įtakoja daugeliui šuns gyvenimo aspektų - gerina nuotaiką, didina dėmesio lygį, atpalaiduoja ir mažina stresą. Įdomu tai, kad TTouch masažas atliekamas ant viso šuns kūno, įskaitant jautrias zonas - letenas ir uodegą.

Iš Jungtinių Amerikos Valstijų taip pat atkeliavo liemenė nuo nerimo, kurioje iš dalies naudojamos TTouch masažo bei akupresūros savybės. Nuolatinis spaudimas į tam tikrus šuns kūno taškus nuramina šunį ir leidžia augintiniui greičiau atsikratyti streso.

Specialiai sukurta taktinė stimuliacija gali sumažinti stresą ir pašalinti nerimą. Liemenę nuo nerimo galite naudoti įvairiose situacijose, įskaitant atvejus, kai jūsų šuo bijo keliauti, perkūnijos, fejerverkų ar kitų garsų. Jis taip pat puikiai tiks šunims, kurie bijo kitų gyvūnų ar žmonių.

Baimę jaučiantis šuo gali būti drąsesnis

Siekdami padidinti savo augintinio pasitikėjimą savimi, pirmiausia turime patys kontroliuoti neigiamas emocijas. Atminkite, kad augintinis pajus jūsų nervingumą ir stresą, net jei nekelsite balso. Gyvūnai puikiai supranta jūsų laikyseną ar gestus. Aprašyti darbo su šunimi metodai padės padidinti jūsų augintinio pasitikėjimą savimi.

Atminkite, kad jums pavyks tik tada, jei nedarysite savo augintiniui spaudimo. Tačiau jei manote, kad negalite tinkamai išsiaiškinti visų šuns nerimo priežasčių, kreipkitės pagalbos į specialistą.

Šioje svetainėje naudojame slapukus siekdami pagerinti mūsų svetainę. Toliau naršydami šioje svetainėje Jūs sutinkate su slapukų naudojimu.
Sutinku
pixel