AR KATĖS GALI VALGYTI BULVES, PUPELES, ALYVUOGES? DARŽOVĖS TINKANČIOS JŪSŲ KATEI

2024-04-03
AR KATĖS GALI VALGYTI BULVES, PUPELES, ALYVUOGES? DARŽOVĖS TINKANČIOS JŪSŲ KATEI

Katė yra mėsėdė ir niekas jos neįtikins pakeistimitybos režimo. Mėsa turėtų būti absoliutus josmitybos pagrindas, nes ji suteikia energijos ir dauggyvybiškai svarbių medžiagų. Ar šiuo atvejudaržovės katėms yra gera idėja?

Ar katė turėtų valgyti daržoves?

Daržovės katėms vis dar yra šiek tiek kontroversiškatema. Nemažai žmonių mano, kad katė jų visiškaineturėtų valgyti. Tačiau reikėtų prisiminti, kad laisvėjekatė... valgo daržoves! Tam tikra prasme. Ji ėdasumedžiotų žolėdžių gyvūnų skrandžio ir skrandžioturinį, todėl jos racione atsiranda daržovių. Nėra jokių kontraindikacijų šerti katę daržovėmis.

Daržoves galime duoti, tik neturėtų jos būti mitybospagrindas. Tačiau ne visos daržovės yra saugios. Kokios daržovės tinka jūsų katei, o kokių ji neturėtųvalgyti?

Daržovės jūsų katei - taip ar ne?

Morkos

Morkos yra labai sveikos. Jose yra beta karotino, kuris virsta vitaminu A. Žmonėms. Katės kepenysešių fermentų trūksta. Tačiau tai nereiškia, kadmorkos turi būti pašalintos iš katės valgiaraščio. Virtos ir susmulkintos jos taps puikiu angliavandeniųpriedu mėsėdžių racione.

Burokėliai

Kaip ir visas daržoves, burokėlius savo katei reikiaduoti saikingai. Jei jų duodama per daug, katė galisusirgti diabetu arba organizme gali atsirasti geležiesperteklius, kuris savo ruožtu gali labai pakenkti katėskasai. Jei duosite nedideliais kiekiais, vien burokėliaiarba burokėlių sultys suteiks jūsų katei daug vertingųmedžiagų. Juose gausu kalcio, geležies, vario, natrio, fosforo, vitamino A, vitamino C ir B grupės vitaminų. Katė burokėlius gali valgyti žalius arba virtus.

Pupa

Daugelis kačių tiesiog dievina pupeles! Jos gali jasėsti bet kada ir bet kokiu kiekiu. Tačiau ar katės galivalgyti pupeles? Entuziastingas požiūris į virtaspupeles joms gali būti labai pražūtingas. Pupelės galisukelti pilvo pūtimą, tačiau pupų mėgėjų laimei, kelios virtos, be odelės, retkarčiais joms nepakenks. Pupos (Vicia faba iš vikių šeimos yra labai sveikos. Jose yra daug kalcio, kalio ir kitų svarbių maistiniųmedžiagų bei vitaminų.

Šparaginės pupelės

Virtos šparaginės pupelės yra dar vienas dalykas, kurį katės laiko dideliu skanėstu. Daugelis žmoniųmanė, kad daržovės nėra skirtos katėms, kolnepamatė, su kokiu entuziazmu katės valgo virtasšparagines pupeles Nedideliais kiekiais virtosšparaginės pupelės jūsų katei nepakenks. Tai gerasgeležies ir B grupės vitaminų šaltinis. Tačiau būkiteatsargūs. Galite pastebėti, kad jūsų katė jas mėgstair suvalgys bet kokį jų kiekį. To neturėtumėte leistidaryti. Pupelės gali sukelti pilvo pūtimą.

Alyvuogės

Ar katės gali valgyti alyvuoges? Jei paklaustumepačių kačių, atsakymas tikrai būtų teigiamas ir labaientuziastingas. Nemažai kačių mėgsta alyvuoges. Jos tiesiog pamišusios dėl jų. Jos kates veikia taippat, kaip ir garsioji katžolė. Nebijokite, net ir labaigyvos jūsų katės reakcijos. Džiaugsmo šėlsmas dėlalyvuogių yra visiškai natūralus. Alyvuogės katėsuoslės receptorius veikia kaip magnetas ir net kaipafrodiziakas. Retkarčiais galite pamalonintialyvuogėmis savo katę. Tai suteiks joms daugdžiaugsmo ir nedidelis kiekis jai nepakenks.

Kartenė

Ar katės gali ėsti kartenę? Šis klausimas dažnai kylaper Velykas. Tuomet stalai labia dažnai puošiamikartenėmis. Tik nedaugelis kačių sugebapasimėgauti jomis. Kartenė turi gan stiprų, jomsbūdingą kvapą. Tačiau jei jūsų katė susigundė irpradėjo kramsnoti kartenę, nesijaudinkite. Jai tai saugu. Kartenė gali padėti jūsų katei pašalinti išvirškinimo sistemos prisirinkusius kuokelius. Nors šįvaidmenį daug geriau atlieka"kačių žolė".